Co roku w okresie wakacyjnym w Tatrach organizowana jest największa akcja sprzątania w naszym kraju.
Sprawą zainteresowali się dziennikarze programu "Uwaga! TVN".
"Zostań w domu i zamknij okna".
Sprawdź, na czym polega recycling odpadów.
Lepiej wybrać wodę z kranu czy z butelki?
Nie musisz wyrzucać ich do kosza. Daj im drugie życie.
Sprawdź szczegóły dotyczące "zrywek".
Przez naszą niewiedzę często trafiają w złe miejsce.
W poniedziałek, 17 lipca w mediach pojawiła się informacja o występowaniu wałów szkwałowych w niektórych częściach Polski. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności strzelaniny, do której doszło w niedzielę w Poznaniu.
"Ja się boję, że mnie to zarazi rakiem"
Plastikowe zakrętki przez wiele osób były kolekcjonowane na szczytny cel.
"Możemy odzyskać pieniądz".
Gdzie płaci się najwięcej?
Agata Kamykowska i Marta Mietelska-Topór to dwie artystki, które zajmują się upcyklingiem, czyli tworzą sztukę z odpadów. W ich rękach śmieci zamienią się w rekwizyty, kostiumy, ale też w przedmioty codziennego użytku.
Według prokuratury, na terenie zakładu zakopywano niebezpieczne substancje.
Obecnie w Polsce od jej mieszkańców wymaga się segregacji odpadów. Zdarza się jednak, że niektóre ciężko do czegokolwiek zakwalifikować i nie wiemy, co z nimi zrobić. Najczęściej dotyczy to śmieci po remoncie, w tym styropianu. Gdzie je wyrzucić?
O tym, jakie perełki zaprojektowała i których tzw. moto-śmieci używa do produkcji wyrobów jubilerskich, opowiedziała w materiale Dzień Dobry TVN Joanna Karlik-Knocińska.
Anna Kubisz stworzyła sukienkę z elektroodpadów, a dokładnie z kart pamięci. Nie bez powodu ten projekt powstaje w lutym. To właśnie w tym miesiącu obchodzimy święto zakochanych, a kreacja ma wyrażać miłość do naszej planety.
Mariusz Szczygieł jest pisarzem i dziennikarzem, który zawsze śmiało porusza najbardziej aktualne problemy społeczne. Tym razem zwrócił uwagę na ilość plastikowych kwiatów na grobach, które, choć zdobią, rozkładają się latami.
W Szczecinie funkcjonuje niezwykła galeria. Mieszkańcy mogą w niej kupić pozostawione przez innych przedmioty i wesprzeć wybrane organizacje charytatywne. Miejsce cieszy się dużą popularnością i ma swoich stałych klientów. Teraz jego twórcy opowiedzieli o nim w Dzień Dobry TVN.
Polacy coraz częściej deklarują, że segregują śmieci. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to proste zadanie. Gdy widzimy pięć pojemników, wielu z nas zastanawia się, do którego wrzucić opakowanie po jogurcie lub zużytą pieluchę. A co zrobić z potłuczonym słoikiem? Powinno trafić do kosza na szkło czy do zmieszanych? Podpowiadamy zatem, jak postąpić, by akcja-segregacja zakończyła się pomyślnie.
Jeżeli nie zmienimy swojego postępowania, to w 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastikowych odpadów niż ryb. Na szczęście są akcje, dzięki którym można walczyć z zaśmiecaniem środowiska. Należy do nich między innymi "Odyseja bałtycka". Na czym polega ten projekt? Agata Zjawińska spotkała się z jego pomysłodawcą.
W Szwecji składuje się tylko 3 proc. odpadów, a resztę śmieci się przetwarza. Z odzyskanego szkła mogą powstawać na przykład kafelki, z plastiku - kurtki polarowe, a z papieru - klosze i doniczki. Biznes przetwarzania śmieci przynosi niezłe zyski. Czy w Polsce ma szansę się rozwinąć? Jak ze śmieci robi się paliwo? Rozmawialiśmy o tym z dziennikarzem TVN24 BIS Łukaszem Kijkiem.
Produkujemy tony śmieci. Jak to ograniczyć? W Dzień Dobry TVN Anna Nowak-Ibisz pokazała gadżety, które nam w tym pomogą.
Ile odpadków "produkujecie" dziennie? Wyobrażacie sobie, żeby 4-osobowa rodzina w ciągu roku zebrała jedynie jeden, mały słoik śmieci? Poznajcie Beę Johnson, blogerkę i autorkę książki "Zero Waste Home" i jej sposób na życie bez śmieci. Co skłoniło ją do wejścia na drogę minimalizmu? Zobaczcie!
Artysta i ilustrator książek dla dzieci Robert Romanowicz robi miniatury z odpadów. O swoich niezwykłych pracach powiedział Łukaszowi Radwanowi. Czy dziennikarzowi Dzień Dobry TVN udało się zrobić pod okiem artysty mini krzesło?
Żeby produktów z recyklingu było więcej, warto segregować odpady już w domu - radzi Katarzyna Dulko-Gaszyna, ekspert Ikea. Oto pięć sposobów na segregację odpadów.
Wiele już powiedziano o zasadach dzielenia śmieci, niestety nadal wielu z nas ma z tym problemy. W Dzień Dobry TVN Pani Gadżet Anna Nowak-Ibisz pokazała gadżety, które ułatwiają segregowanie śmieci. Wśród nich znalazły się: kosz obrotowy z trzema kolorowymi pojemnikami, worki na odpady, kosz z filtrem pochłaniającym zapachy i sortownik odpadów.
Karton, szkło, plastik..., które opakowanie jest bardziej eko? Jak wygląda drugie życie kartonu? Filip Chajzer udał się w podróż tropem opakowania po soku! Co można zbudować z kartonu i dlaczego warto segregować odpady?