film

  film

  Na ekrany kin weszła szósta część kultowej serii Mission Impossible. Tom Cruise, gwiazda i producent powraca w świetnej formie w towarzystwie Simona Pegga, Henry'ego Cavilla, Angeli Bassett i Rebecca Ferguson. Dziennikarka Anna Wendzikowska spotkała się z aktorami, grającymi Mission: Impossible - Fallout. Co jest największym wyzwaniem, kiedy realizuje się kolejny film, która jest tak popularna?

  "Na głęboką wodę" to oparta na faktach opowieść o weekendowym żeglarzu Donaldzie Crowhurście, który postanawia wziąć udział wyścigu i samotnie okrążyć kulę ziemską. Główne role w filmie zagrali: Colin Firth i Rachel Weisz. Z aktorami spotkała się Anna Wendzikowska. Reporterka Dzień Dobry TVN zapytała, jak oceniają historię pokazaną w filmie. Czy potrafiliby zachować się jak bohaterowie filmu? Czy według aktorów opowieść ta powinna być przestrogą dla widzów?

  Aktorka Amy Schumer znana jest z tego, że nie boi się tematów trudnych i kontrowersyjnych. Ostatnio zagrała w filmie "Jestem taka piękna", który dotyka zagadnień związanych z pewnością siebie. W produkcji partneruje jej Rory Scovel. Spotkała się z nimi dziennikarka Dzień Dobry Wakacje Anna Wendzikowska. Czy Amy była kiedykolwiek wyśmiewana z powodu swojej figury? Czy aktorka czuje, że może być wzorem do naśladowania dla młodych dziewczyn, kimś z kim mogą się utożsamiać?

  Komedia romantyczna "Podatek od miłości" w reżyserii Bartłomieja Ignaciuka zdobyła nagrodę publiczności na 37. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Podczas tej samej imprezy doceniony został również Grzegorz Damięcki, który zagrał główną rolę męską we wspomnianej produkcji. Aktor został wyróżniony za „wiarygodne stworzenie roli inteligentnego amanta”. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry Wakacje, aby zapytać, jak podchodzi do zamieszania wokół siebie, wywołanego rolą w Podatku od miłości? Czy jest skupiony tylko na aktorstwie? Grzegorz zaskoczył nas pewną informacją o sobie. Jaką?

  Nadszedł czas na nową część serii Ocean's - Ocean's 8. Tym razem to kobiety są głównymi bohaterami. W obsadzie znalazły się m.in. Sandra Bullock i Sarah Paulson. Były zaskoczone pomysłem zamiany historii o facetach w historię o kobietach? Jak im się współpracowało? Czy w czasie nagrywania filmu miały czas na wspólną zabawę? Z aktorkami spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Wśród polskich gwiazd, które zagrały w Zimnej wojnie jest Tomasz Kot. W filmie aktor wcielił się w postać pianisty Wiktora Warskiego. Czy ta rola była dla niego ciężka? Co według Tomasza jest siłą tego filmu? Jak mu się współpracowało z Pawłem Pawlikowskim? Czy w czasie kręcenia Zimnej wojny ekipa przeczuwała, że film odniesienie sukces? Co szeptała mu do ucha Cate Blanchett, po premierze produkcji na festiwalu w Cannes? Tomasza Kota zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN.

  Na ekrany kin wchodzi właśnie film "Ocean's 8", który jest kontynuacją takich hitów, jak: "Ocean's 11", "Ocean's 12" i "Ocean's 13". Tym razem w filmie pierwsze skrzypce będą grać kobiety. To one planują skok stulecia na biżuterię podczas dorocznej gali w nowojorskim muzeum sztuki. W "Ocean's 8" zobaczymy m.in.: Sandrę Bullock, Anne Hathaway, Helenę Bonham Carter oraz Cate Blanchett i Mindy Kaling, z którymi spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska. Co sprawia, że koncept udanej kradzieży wykonanej w widowiskowy sposób jest tak atrakcyjny dla twórców filmowych i dla widzów?

  Na kanapach Dzień Dobry TVN - Ewa Błaszczyk z córką Marianną Janczarską, która pod koniec maja obroniła pracę dyplomową na wydziale aktorstwa. Czy mama zachęcała ją do wybrania tej drogi, a może wręcz przeciwnie, zniechęcała do kariery scenicznej? Czy wystąpią we wspólnym projekcie?

  Czy Javier Bardem i Penelope Cruz, którzy wspólnie zagrali w filmie "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" ... zabierali w trakcie zdjęć pracę do domu? Jak aktor postrzega bohatera, w którego się wcielił? Czy jest zafascynowany postacią barona narkotykowego?

  Agata Kulesza zagrała w filmie Pawła Pawlikowskiego - Zimna wojna. Jak układała im się współpraca? Aktorkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby podpytać ją także o nowy serial TVN, w którym gra główną rolę. W jaką postać się wciela? Kiedy serial wchodzi na antenę?

  Do polskich kin weszła druga część sagi Jurassic World: Upadłe królestwo. W filmie ponownie zagrali Bryce Dallas Howard i Chris Pratt. Jak aktorzy wspominają pracę nad tą częścią? Czy była intensywna? Rywalizowali ze sobą, czy raczej wspierali? Co chcieliby chronić w życiu prywatnym? Spotkała się z nimi reporterka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  W najnowszej odsłonie Gwiezdnych Wojen - w filmie "Hans Solo: Gwiezdne wojny - historie" Paul Bettany wciela się w czarny charakter. Niedawno aktor zagrał też w "Avengers: Wojna bez granic". Jakie są według niego zalety, a jakie wady takich wielkich superprodukcji? Paul ma listę osób, z którymi nie chciałby pracować. Zdradził, kto na niej jest? Z brytyjskim aktorem spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  W filmie "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" Emilia Clarke wcieliła się w postać Qi’ry - dziewczyny głównego bohatera. Z aktorką spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska. Panie rozmawiały o sytuacji kobiet w Hollywood, dziecięcych marzeniach Emilii oraz zaletach i wadach aktorstwa.

  Jego talent przypadkiem odkrył ... Steven Spielberg. To zupełnie zmieniło jego życie. "To, że on mnie wybrał, że we mnie uwierzył dało mi dużo pewności siebie. On dał mi start". Dzięki temu mógł wcielić się w tytułową rolę w filmie "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie". O filmie, początkach drogi aktorskiej i ... internecie, z Aldenem Ehrenreichem rozmawiała Anna Wendzikowska.

  Jane Fonda to bez wątpienia ikona Hollywood. Od lat uświetnia swoją grą kolejne filmowe produkcje. Przy okazji premiery jej najnowszego filmu "Pozycja obowiązkowa" spotkała się z nią Anna Wendzikowska. Czy dla kariery i pieniędzy trzeba rezygnować z życia prywatnego i miłości?

  Cannes to gwiazdy, imprezy, szampan, bąbelki... ale Piotr Wojtasik wybrał się tam z kamerą Dzień Dobry TVN by naszym widzom pokazać to, czego zazwyczaj nie widać - kulisy. Jak myślicie, ile metrów czerwonego dywanu zużywanych jest podczas trwania festiwalu i kto jako pierwszy odwiedzał to urokliwe miejsce?

  Candice Bergen i Mary Steenburgen razem z Jane Fondą i Diane Keaton stworzyły udany kwartet w filmie "Pozycja obowiązkowa". Zagrały przyjaciółki, które wspierają się w obliczu trudności w ramach stworzonego na własny użytek klubu książki. Z Candice i Mary spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska, aby porozmawiać z nimi o pracy nad filmem, relacjach między aktorkami oraz pozycji kobiet w biznesie filmowym. Czy kobiece przyjaźnie są dla nich ważne?

  Sophie Fiennes jest angielską reżyserką i producentką. Pochodzi z bardzo utalentowanej rodziny - jej bracia Joseph i Ralph to aktorzy, siostra Martha jest reżyserką, a brat Magnus - kompozytorem. Sophie zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o jej rodziny. W styczniu tego roku miał premierę film w reżyserii naszego gościa, zatytułowany "Grace Jones: Bloodlight and Bami". Jak Sophie poznała znaną wokalistkę? Ile czasu spędziły razem na potrzeby filmu? Reżyserka zdradziła również, ile lat ma tak naprawdę Grace Jones :)

  Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego ma szansę na Złotą Palmę - najważniejszą nagrodę festiwalu w Cannes. To właśnie tam film miał swoją premierę. W produkcji zagrali: Joanna Kulig, Tomasz Kot i Borys Szyc. Jak aktorzy budowali swoje role? Co czuli po zakończeniu pokazu w Cannes? Rozmawiała z nimi dziennikarka Grażyna Torbicka.

  Do polskich kin wszedł Deadpool 2 - film o zamaskowanym i wygadanym najemniku. Odtwórcą roli tytułowego bohatera został ponownie Ryan Reynolds. Z aktorem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska, aby zapytać go, czy ma świadomość, jak świetnie obejrzała się w Polsce pierwsza część tego filmu, co jego zdaniem mogło tak bardzo spodobać się polskiej widowni i jakie cechy wspólne ma z postacią, którą gra.

  Michał Waszyński, właściwie Mosze Waks był polskim reżyserem filmowym, który wypromował Sophię Loren i Claudię Cardinale. Był znany z tego, że kreował własną tożsamość, podając informacje, które były często sprzeczne ze sobą. Jakiś czas temu powstał o nim film, którego reżyserami są Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby przybliżyli nam postać Waszyńskiego.

  Mateusz Hładki spotkał się z odtwórcą głównej roli w filmie "Kamerdyner" - Sebastianem Fabijańskim: "Żałuję, że nie umiałem, że się od małego nie uczyłem grać. To jest coś pięknego, kiedy możemy usiąść do instrumentu i zaimprowizować coś, co czujemy".

  Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Niestety maksyma ta dotyczy także festiwalu Netia Off Camera. Wczoraj Marcin Sawicki zabrał kamerę dzień Dobry TVN na galę zamknięcia 11 Festiwalu Filmów Niezależnych, a dziś spotkał się z Jagodą Szelc, której debiut - film „Wieża. Jasny dzień” okazał się numerem jeden Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi".

  O wyjątkowym człowieku, polskim celebrycie lat 50-tych, Leopoldzie Tyrmandzie opowiedział nam w Dzień Dobry TVN Sławomir Koper, autor książek historycznych: "Tyrmand odróżniał się od innych. (...) Wielbiciel jazzu. Znakomity tancerz. Znakomity pisarz, świetny dziennikarz i człowiek, który starał się zawsze mówić prawdę". Dlaczego Leopold Tyrmand nosił przy sobie dowód zakupu swoich kolorowych skarpetek i dlaczego musiał wyjechać z kraju?

  Do kin wchodzi kolejna część sagi Avengers. Paul Bettany gra Vision, a Elizabeth Olsen - Scarlet Witch. Ta dwójka superbohaterów odnajduje miłość i wsparcie, kiedy wokół szaleje wojna bez granic. Czy to jest trudne dla aktora, żeby pokazać złożoność postaci i jej rozwój, kiedy dookoła jest tylu innych bohaterów? Czy Elizabeth i Paul spędzali ze sobą czas także poza planem? Czy według nich miłość w czasach wojny jest trudna? Z aktorami spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Skończyły się zdjęcia do polskiego filmu „Zimna gra”, w którego obsadzie znalazły się hollywoodzkie gwiazdy. Producentem produkcji jest m.in. Piotr Woźniak-Starak. O kulisach powstawania filmu jego żona - Agnieszka Woźniak-Starak opowiedziała reporterce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  Już 27 kwietnia startuje w Krakowie 11. NETIA OFF CAMERA. W ramach festiwalu odbędzie się także kolejna edycja Canal+ SerialCon – wydarzenia poświęconego wyłącznie serialom. Co dla fanów seriali przygotowali organizatorzy? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: rzecznik prasową festiwalu Alicję Myśliwiec i dyrektora Kanałów Filmowych Platformy NC+ Jakuba Szurmieja. Jak to się stało, że seriale stały się takie popularne?

  W obrazie "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej, przez 2/3 filmu, wcielający się w rolę głównego bohatera Mateusz Kościukiewicz, gra z maską na twarzy. Założenie takiej skomplikowanej charakteryzacji, zajmowało każdego dnia około 3 godzin. O pracy na planie opowiedzieli nam charakteryzator - Waldemar Pokromski i Mateusz Kościukiewicz: "Śmialiśmy się z Waldemarem, że tak naprawdę codziennie robimy transplantację twarzy".

  Goście z całego świata, najciekawsze filmy roku, najwyższe nagrody w tej części Europy. Już 27 kwietnia rusza festiwal Netia Off Camera. O tym co nas czeka podczas tego święta filmowej różnorodności opowiedziały nam Alicja Myśliwiec i Małgorzata Szumowska.

  O wspólnej pracy na planie filmu pt. "Ciche miejsce", Annie Wendzikowskiej opowiedziało hollywoodzkie małżeństwo: Emily Blunt i John Krasinski. Co było największym wyzwaniem w czasie prac nad filmem?