film

  film

  O swoim pomyśle na życie i karierę opowiedział nam Bartłomiej Kotschedoff: "Różnica między pizzą a aktorem jest taka, że pizza potrafi wyżywić 4-osobową rodzinę". Czy ma już, w szufladzie, gotowy kolejny scenariusz? Jaki jest, jego zdaniem, przepis na film, który zdobędzie serca widzów?

  Dzisiaj do polskich kin wchodzi film Piotruś Królik. W produkcji zagrał Domhnall Gleeson, irlandzki aktor znany z serii o Harrym Potterze i ostatnich części Gwiezdnych Wojen. W Piotrusiu Króliku gra Thomasa McGregora. Czy aktor jest podobny do granej przez siebie postaci? Jaką lekcję - według niego - można wynieść z tego filmu? Z aktorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry Anna Wendzikowska. Dlaczego Domhnall uznał, że nie będą przyjaciółmi? :)

  W Stanach Zjednoczonych wielu amatorów robi karierę w przemyśle filmowym. Która z amerykańskich gwiazd nie skończyła szkoły filmowej? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dziennikarkę Annę Wendzikowską. Obok niej na kanapie usiadł aktor-amator Beniamin Andrzejewski, którego można oglądać w paradokumencie "19+". Jak odnoszą się do niego aktorzy profesjonalni?

  Player One to najnowszy film Stevena Spielberga. Opowiada o przyszłości, w której rzeczywistość jest na tyle nieciekawa i dołująca, że ludzie uciekają w wirtualny świat, budując tam dla siebie bardziej atrakcyjne wersje życia. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z aktorami grającymi w filmie, aby porozmawiać o pracy na planie. Jak przyjęli wiadomość, że zagrają w tak dużej produkcji i to u samego Stevena Spielberga? Według nich ten film to science fiction czy jest w nim element przewidywania przyszłości naszego społeczeństwa? Czy ich zdaniem ludzie mają potrzebę ucieczki od rzeczywistości?

  6 kwietnia do kin wchodzi, uhonorowany Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej - "Twarz". Piotr Kraśko: "To jest mega-mocne kino,(...) bardzo mocna opowieść o Polsce". O pracy nad filmem opowiedziała nam Agnieszka Podsiadlik, która gra w nim siostrę głównego bohatera.

  "15:17 do Paryża" to oparty na faktach film, opowiadający o udaremnionym ataku terrorystycznym na pociąg relacji Amsterdam-Paryż. Główne role w produkcji zagrali prawdziwi bohaterowie tej historii - trzej Amerykanie, przyjaciele, którzy w pociągu znaleźli się przez przypadek podczas wakacyjnej podróży po Europie. O swoim spotkaniu z terrorystą, jego obezwładnieniu i pracy na planie filmu opowiedzieli dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Wendzikowskiej. Od razu przyjęli propozycję zagrania w tej produkcji? Jaką lekcję powinni wynieść z filmu widzowie?

  5 marca minęło pięć lat od tragicznej śmierci himalaisty Macieja Berbeki na Broad Peak. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Stanisława Berbekę, syna Macieja i autora filmu dokumentalnego "Dreamland". To osobisty film syna o ojcu. Czy góry pociągają go tak jak ojca? Jak Stanisław Berbeka odnosi się do ogólnonarodowej dyskusji na temat polskiego himalaizmu? - Uważam, że decyzje, które oni podejmują tam w górach, to decyzje, których w ogóle nie powinniśmy komentować - mówił w Dzień Dobry TVN Stanisław Berbeka.

  Przedsiębiorstwo państwowe Moda Polska zostało założone w 1958 roku. Aż do końca swojego istnienia promowało w naszym kraju aktualne kierunki mody światowej. Jednym z najlepszych projektantów zatrudnianych w firmie był Jerzy Antkowiak. Z okazji 60-lecia firmy zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN modelki związane z Modą Polską: Katarzynę Butowtt i Bognę Sworowską. Jak doszło do ich współpracy z Modą Polską? Obok nich usiadł na naszych kanapach projektant Tomasz Ossoliński, który postanowił wyprodukować film o Jerzym Antkowiaku i zorganizować wystawę dotyczącą Mody Polskiej. Kto jest reżyserem produkcji? Kiedy i gdzie będzie można obejrzeć wystawę? Dlaczego według naszych gości Moda Polska upadła pod koniec lat 90.?

  W 1962 roku w Pałacu Kultury w Warszawie odbył się niezwykle ważny pojedynek szachowy, który tak naprawdę był konfrontacją sił wywiadu amerykańskiego i radzieckiego. A ta historia stała się kanwą scenariusza "Zimnej gry" - polskiej produkcji, którą będzie można zobaczyć w kinach na całym świecie. Z reżyserem filmu Łukaszem Kościckim oraz aktorem Billem Pullmanem, który gra głównego bohatera spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman.

  W Dzień Kobiet do kin weszła komedia romantyczna Kobieta sukcesu. Jedną z ról zagrała w filmie Paulina Gałązka. W jaką postać się wcieliła? Czy to była pierwsza komedia romantyczna, w której zagrała? Piosenkę do Kobiety sukcesu napisał i zaśpiewał zespół Afromental. Nosi ona tytuł "Zaufaj". Czy przy jej tworzeniu dostali wolną rękę? Aktorkę i grupę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Byliśmy z kamerą na planie bollywoodzkiego filmu "Nie means nie". Producenci z Indii kręcą film w Beskidach. Fabuła opowiada historię polsko-hinduskiej miłości. Za kulisy produkcji zabrała nas Anna Guzik, która w filmie zagra prawniczkę. Co zaskoczyło Anię podczas realizacji zdjęć? Czy hinduskiej ekipie filmowej podoba się w Polsce?

  Rossy de Palma to hiszpańska aktorka odkryta przez Pedro Almodovara. Przy okazji premiery jej najnowszego filmu: "Madame", spotkała się z nią Anna Wendzikowska. Czy Rossy jest przesądna, jak zaczęła się jej przygoda z aktorstwem i skąd zna Katarzynę Figurę? W studiu Dzień Dobry TVN o swojej znajomości z Rossy i wspólnej pracy przy filmie "Prêt-à-Porter" opowiedziała nam Katarzyna Figura!

  Kinga Burzyńska wybrała się na plan filmu "Kamerdyner" w reżyserii Filipa Bajona. Jest to opowieść o tragicznych losach Kaszubów w latach 1900 - 1945. O filmie opowiedzieli nam: Janusz Gajos, Adam Woronowicz, Anna Radwan i Łukasz Simlat.

  O komedii romantycznej "Kobieta sukcesu", w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedzieli nam Julia Wieniawa i Mikołaj Roznerski: "Ten film pokazuje problemy współczesnych 30-latków. Zmagania się z pędem za karierą, a w tym pędzie odnalezienie jakiejś relacji". Przy okazji poznaliśmy też ich plany zawodowe na najbliższą przyszłość - Julia: "Mam poczucie, ze u mnie się wszystko zaczyna dopiero"!

  Dzisiaj w nocy odbędzie się 90. ceremonia rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Przygotowaniom do tej imprezy przygląda się prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Kto - według bukmacherów - może otrzymać Oscara? Jakie szanse na statuetkę ma polsko-brytyjski film "Twój Vincent"?

  "Twój Vincent" to polsko-brytyjska produkcja w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Jej fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha. Film został nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany. W Los Angeles z reżyserami spotkała się prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Jak się czują przed ceremonią rozdania Oscarów? Ile razy mieli ochotę się rozwieść podczas pracy nad filmem? Czy wiedzą, ile osób zobaczyło już tę produkcję? Okazało się, że filmem zachwyciła się Barbra Streisand.

  W Podatku od miłości Grzegorz Damięcki wcielił się w postać głównego bohatera - Mariana. Aktora zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, czy od czasu zagrania w filmie najbliżsi nazywają go amantem i w jakie nowe projekty jest teraz zaangażowany. Dowiedzieliśmy się również, czy aktor rozliczył się już z zeszłorocznych podatków? :)

  68. festiwal filmowy w Berlinie za nami. Reżyserka Małgorzata Szumowska wraca z festiwalu ze Srebrnym Niedźwiedziem za film "Twarz". Czy ten film wywoła w Polsce kontrowersje? Czy Małgorzata Szumowska myśli już o kolejnym filmie? Z Szumowską, w Berlinie, rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Gratulujemy nagrody!

  Jan Lewan urodził się w Bydgoszczy jako Jan Lewandowski. Na początku lat 70. ubiegłego wieku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Tam założył zespół muzyczny i zdobył przydomek "Król Polki". Jak to się stało? Ostatnio za duże pieniądze powstała produkcja telewizyjna opowiadająca losy Pana Jana. W rolę główną wcielił się amerykański gwiazdor Jack Black. Jak do tego doszło? Czy aktor jest sympatyczny? Czy film pokazuje Polaków w dobrym świetle? Z Janem Lewanem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  14 lutego na rynku zadebiutował magazyn Vogue Polska. Zespół redakcyjny liczy kilkanaście osób, a funkcję editor at large sprawuje jedna z naszych znanych na całym świecie modelek - Małgorzata Bela. Do kogo adresowany jest Vogue Polska? Czy wszystkie sesje w pierwszym numerze są polskie? Na pierwszej okładce magazynu nasz gość i Anja Rubik pozowały na tle Pałacu Kultury i Nauki oraz wołgi? Dlaczego wybrano taką scenerię? Czy to prawda, że Małgosia i Ania nie przepadają za sobą? Modelkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Główni bohaterowie "Podatku od miłości" - Klara i Marian, choć z początku nie pałali do siebie sympatią, zakochali się w sobie bez pamięci. Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił sprawdzić, ile jest prawdy w komedii romantycznej. Podobno stwierdzenie "kto się czubi, ten się lubi" ma swoje psychologiczne uzasadnienie. Jak zaznaczyła Bianca-Beata Kotoro, miłość w związku, w którym partnerzy wcześniej za sobą nie przepadli, jest dwa, a nawet trzy razy mocniejsza. Z czego to wynika?

  Magda Mołek o rolach, które w filmie "Podatek od miłości" zagrały Magdalena Popławska i Grażyna Wolszczak: "Wnosicie tam energię, która zostaje. Film się toczy, znamy wątki, znamy głównych bohaterów ale cały czas, w tyle głowy, mamy Was obie". Czy lubią grać epizody? Jak zrobić to tak, żeby w kilka minut, tak mocno, zapaść w pamięć widzom?

  Domowe hodowle mrówek szturmem zdobywają internet. Czy jest to hobby dla każdego, czy taka hodowla jest wymagająca w utrzymaniu i czy nie jest to "męczenie owadów"? O tym modnym hobby i o roli mrówek w środowisku opowiedział nam biolog Łukasz Bożycki.

  "The Disaster Artist" to historia przyjaźni Grega Sestero i Tommy'ego Wiseau oraz powstawania ich wspólnego filmu "The Room" - okrzykniętego najgorszym filmem w historii kina. Na planie tej produkcji po raz pierwszy razem przed kamerą stanęli James i Dave Franco. Jak im się współpracowało? Zobaczcie czego dowiedziała się Ania Wendzikowska.

  Lily James to brytyjska aktorka znana z popularnego serialu Downton Abbey i filmu Kopciuszek. W Czasie Mroku zagrała najbliższą asystentkę Winstona Churchilla. Jak przygotowywała się do tej roli? Czy zagranie w filmie, w którym przedstawiona jest historia Wielkiej Brytanii ma dla niej duże znaczenie? Jak się czuła grając z aktorskimi legendami? Marzyła kiedyś o hollywoodzkiej karierze? Czy według niej Gary Oldman za rolę Winstona Churchilla zasługuje na Oscara? Z aktorką spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Mark Wahlberg to amerykański aktor, muzyk i producent. Na ekrany kin wchodzi najnowszy film z jego udziałem - "Wszystkie pieniądze świata". O filmie zrobiło się głośno jeszcze przed premierą. Wszystko za sprawą skandalu z Kevinem Spacey. Reżyser Ridley Scott wyciął wszystkie sceny z aktorem i zastąpił go Christopherem Plummerem. Czy Mark Wahlberg był zadowolony, że niektóre sceny mógł zagrać jeszcze raz? Co jest dla niego w życiu najważniejsze? I czy wchodzi w interakcje z fanami w mediach społecznościowych? Z aktorem rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska.

  Ona - to Aleksandra Domańska, On - Grzegorz Damięcki. Kto komu zapłaci "Podatek od miłości"? I dlaczego, zdaniem Kingi Burzyńskiej, najważniejsze w komedii romantycznej są zbliżenia? Kim z zawodu jest Klara, a kim Marian? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska odwiedziła filmowy plan "Podatku od miłości", gdzie spotkała się z aktorami i producentem.

  Michelle Williams to amerykańska aktorka znana z filmów Blue Valentine, Tajemnica Brokeback Mountain i Mój tydzień z Marilyn. Wielokrotnie była nominowana do Oscara. Właśnie zagrała w filmie Wszystkie pieniądze świata. Spotkała się z nią dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska. Rozmawiały o wychowywaniu dzieci, rzeczach, które są najcenniejsze i kontrowersjach związanych z filmem Wszystkie pieniądze świata.

  Film Wszystkie pieniądze świata budził wiele kontrowersji, m.in. z powodu nierówności w zarobkach pomiędzy Michelle Williams a Markiem Wahlbergiem. Czy różnice w gażach mogą niedługo się zatrzeć? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Grażynę Torbicką. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o nominacjach do Oscara. Czy dziennikarka jest nimi rozczarowana?