film

  film

  Dolph Lundgren to szwedzki aktor, któremu sławę przyniosła rola Ivana Drago w czwartej części serii "Rocky". Teraz powraca w filmie "Creed 2", czyli najnowszej odsłonie tej opowieści. Jakie to uczucie powrócić po latach na plan filmu-legendy? Czy tym razem jego postać jest bardziej wielowymiarowa? Jak układała mu się współpraca z Florianem Munteanu, który zagrał Viktora - syna Ivana Drago? Z aktorami rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Wczoraj odbyła się uroczysta premiera nowej polskiej komedii świątecznej "Miłość jest wszystkim". Na imprezie promującej film pojawiła się Aleksandra Adamska i Mateusz Damięcki. Kto jeszcze? Co według przybyłych gwiazd jest siłą tej produkcji? Rozmawiała z nimi reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Jako dzieci byli gwiazdami produkcji filmowych i telewizyjnych. Dziś z show-biznesem mają niewiele wspólnego. Dlaczego zdecydowali się pójść w inną stronę? Czym się zajmują i z jakich programów i filmów ich pamiętamy? Naszymi gośćmi byli: Aleksander Ihnatowicz, Oliwia Dąbrowska i Roger Karwiński.

  Już 23 listopada na ekranach kin zagości film Michała Kwiecińskiego pt. „Miłość jest wszystkim”. Jest to komedia romantyczna, której akcja dzieje się w czasie grudniowych przygotowań do gwiazdki. O filmie i swojej roli, do której przygotowywał się m.in. w reżyserce Dzień Dobry TVN, opowiedział nam Michał Czernecki. Jak mu się podobało "na zapleczu" naszego programu?

  W kinach możemy już obejrzeć film "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda". Anna Wendzikowska spotkała się z odtwórcami głównych ról. Czy Jude Law, Katherina Waterstone i Eddie Redmayne wierzą w magię i czy w życiu codziennym decydują się raczej na walkę, czy na rozwiązania polubowne? Jak aktorzy uciekają od prozy życia codziennego?

  Już niedługo do kin trafi film "Miłość jest wszystkim". Jedną z głównych ról w tej świątecznej komedii zagrał Olaf Lubaszenko. Aktor wcielił się w postać niezwykłego Świętego Mikołaja. Kto jeszcze zagrał w filmie? Dlaczego według Olafa warto go zobaczyć? Aktor był gościem Dzień Dobry TVN.

  Maciej Stuhr powraca w "Planecie Singli 2". Czy spodziewał się, że pierwsza część komedii osiągnie tak duży sukces? Z jakim nastawieniem aktor podchodził do dwójki? Do obsady drugiej części filmu dołączyła Iza Miko. Od początku wierzyła w ten projekt? Jak jej się pracowało z Maćkiem? Aktorów gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Już wkrótce w kinach pojawi się kontynuacja kinowego hitu z 2016 - "Planeta Singli 2". O tym, czym zaskoczy nas druga część komedii romantycznej i jak zareagowały na dalsze losy swoich postaci, opowiedziały nam w Dzień Dobry TVN Agnieszka Więdłocha i Weronika Książkiewicz. Kiedy możemy spodziewać się trzeciej części filmu i co się w niej wydarzy? Zobaczcie.

  Wczoraj wrócił do Polski, a już dziś rano usiadł na naszej kanapie, żebyśmy mogli mu zadać to pytanie - Marcin Meller: "Jak się dostaje taką robotę?". W najnowszym filmie Quentina Tarantino Rafał Zawierucha wciela się w rolę młodego Romana Polańskiego: "Nawet teraz, jak o tym mówię, mam ciarki. To było coś na zasadzie śmiechu, płaczu, szczęścia, strachu... Rozwinęły się niesamowite emocje. (...) Marzenia mam teraz dużo większe niż miałem. Chcę pracować tam i wiem, że będę tam pracował". Jak wygląda praca na planie Quentina Tarantino?

  W Londynie, na premierze filmu "Dziadek do orzechów i cztery królestwa" o swoim udziale w tym niezwykłym przedsięwzięciu, Annie Senkarze opowiedzieli: Mackenzie Foy, Keira Knightley, Jayden Fowora-Knight, Richard E. Grant, Omid Djalili, Misty Copeland, Lang Lang oraz Andrea Bocelli i Matteo Bocelli. W studiu, o ponadczasowym fenomenie spektaklu rozmawialiśmy z Anetą Wirą-Ostaszyk, artystką baletową, Dawidem Trzensimiechem, pierwszym solistą Polskiego Baletu Narodowego i Anną Davies, pedagogiem baletu i choreografem spektakli baletowych.

  Janusz Kondratiuk: "Są reżyserzy, którzy się inspirują innymi filmami, a są tacy, których inspiruje życie tak zwane. Ja należę do tej drugiej grupy". Dlaczego reżyser postanowił opisać w filmie "Jak pies z kotem" swoje relacje ze starszym bratem i swoją wieloletnią opiekę nad nim? "Zrozumiałem, że to jest ważny temat i wtedy się zabrałem za ten film. To nie chodzi o to, że ja i brat, tylko o taką sytuację, w której każdy, w każdej chwili może się znaleźć". "

  Film "53 wojny" to opowieść na motywach historii życia słynnego polskiego reportera wojennego - Wojciecha Jagielskiego i czekającej na niego żony Grażyny. W produkcji zobaczymy m.in. Magdalenę Popławską i Dorotę Kolak. Ta pierwsza gra Ankę - żonę korespondenta wojennego, który większość roku spędza na wojnie, a druga - matkę Anki. Aktorki zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o grane przez nie postacie i kulisy wspólnej pracy na planie. Czy przed nakręceniem filmu spotkały się z Jagielskimi?

  "Zwyczajna przysługa" to opowieść o dwóch przyjaciółkach, które różnią się od siebie we wszystkich aspektach życia. W rolach głównych zobaczymy tak Blake Lively i Annę Kendrick. Z aktorkami spotkała się Anna Wendzikowska. Co wg ich jest wyznacznikiem dobrego przyjaciela?

  Sean Bean to brytyjski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Jest znany między innymi z filmów takich jak: "Czas patriotów", "Golden Eye"serialu", "Psy wojny", "Władca Pierścieni", czy serialu "Gra o Tron". Do Polski przyjechał w związku z promocją serialu "Broken", w którym gra główna rolę. Widzowie przyzwyczajeni są do tego, że niemal każda grana przez niego postać marnie kończy. Która z jego kinowych śmierci jest jego ulubioną? Którą z granych postaci lubi najbardziej? Krążą pogłoski, że Sean boi się latać. Czy to prawda? Czy jego dzieci są związane z branżą filmową? Aktora gościliśmy w Dzień Dobry TVN. To jego pierwsza wizyta w Polsce?

  "Kler" to film o wszystkich grzechach głównych kościoła – żądzy, chciwości i władzy. Mimo że produkcja uznana została przez niektórych za kontrowersyjną, film chce zobaczyć bardzo wielu Polaków. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy reżysera filmu Wojciecha Smarzowskiego, aby zapytać, czy spodziewał się, że tyle osób będzie chciało obejrzeć "Kler", do kogo skierowany jest film, dlaczego produkcja była kręcona w Czechach, a nie w Polsce.

  Trwają zdjęcia do filmu fabularnego o Macieju Berbece - zdobywcy 5 ośmiotysięczników, który zginął 6 marca 2013 r. na Broad Peak w Karakorum. Kto znalazł się w obsadzie filmu? Jak aktorzy przygotowywali się do swoich ról? Gdzie film był kręcony?

  Mistrz Krzysztof Kieślowski. Jaki był naprawdę? Czy przywiązywał wagę do wyglądu zewnętrznego? Czy rzeczywiście był osobą wyjątkowo oszczędną? O tym, co najbardziej zaskoczyło ją w trakcie zbierania materiałów do biografii Krzysztofa Kieślowskiego, opowiedziała nam Katarzyna Surmiak-Domańska: "On był strasznie krytyczny wobec swoich filmów. Mówił o tym, że stosunkowo najlepiej mu wychodziły dokumenty ale tych robić nie chce, a fabularnych nie umie. (...) On twierdził, że w ogóle źle wybrał zawód". O wybitnym reżyserze opowiedział nam też Sławomir Idziak, który współpracował z nim przy wielu produkcjach filmowych: "Potrafił obserwować siebie z daleka. (...) Nie chciał się dostosować do tego co jest wokół".

  43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dobiegł końca. Główna nagrodę zdobył film Pawła Pawlikowskiego - "Zimna Wojna". Srebrne Lwy otrzymał "Kamerdyner" Filipa Bajona, a nagrody specjalne powędrowały do Wojciecha Smarzowskiego za film "Kler" i Marka Koterskiego za "7 Uczuć". Wczoraj Marcin Sawicki wybrał się z kamerą Dzień Dobry TVN na galę rozdania nagród, a dziś rano spotkał się z laureatami festiwalu. Zobaczcie czego się dowiedział.

  Jacek Lenartowicz to polski aktor teatralny, filmowy, dubbingowy oraz prezenter telewizyjny. Jest ojcem czwórki dzieci: Eryka, Aleksandra, Niny i Leny. Aktora zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jaki jest prywatnie. Woli grać w teatrze czy w filmie? Naszymi gośćmi były również dzieci aktora: syn Alek i córka Lena. Czy interesują się aktorstwem? Czy Pan Jacek jest srogim ojcem?

  Michał Piróg i Tomasz Oświeciński nie ukończyli szkoły aktorskiej, a mimo to postanowili wkroczyć w świat filmu i teatru. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jakie mają wykształcenie, czy ktoś ich uczy aktorstwa i jak przygotowują się do ról. Naszym gościem był również Daniel Olbrychski. Okazuje się, że aktor dopiero w 2010 r. zdobył dyplom Akademii Teatralnej w Warszawie. Dlaczego nie ukończył szkoły aktorskiej w młodości?

  Jacek Koman ukończył wydział aktorski na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. W latach 80. ubiegłego wieku wyemigrował do Australii. Od tego czasu wystąpił w wielu filmach i serialach amerykańskich, brytyjskich i australijskich. Z jakim filmem przyjechał na Festiwal Filmowy w Gdyni? Jak ocenia polskie kino? Czy to prawda, że wystąpi w jednym z polskich seriali? Z aktorem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Wczoraj na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdynii można bylo obejrzeć "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Andrzej Sołtysik spotkał się z reżyserem i aktorami tego "prowokacyjnego, mocnego i bardzo, bardzo dobrze zagranego" obrazu. Czy film może zmienić rzeczywistość i wpłynąć na świadomość widza?

  Zeszłoroczny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otwierał film w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana - "Twój Vincent". Produkcja o znanym malarzu Vincencie van Goghu podpiła potem świat. Obecnie film cieszy się dużą popularnością w Chinach. Czy trafił tam legalnie? Ile do tej pory zarobił? Dorota Kobiela zasiada w jury Konkursu Głównego tegorocznego festiwalu w Gdyni. Jak podchodzi do tej imprezy? Z reżyserką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Na ekrany kin wchodzi właśnie najnowsza wersja Predatora. W rolach głównych wystąpili: Olivia Munn i Boyd Holbrook. Spotkała się z nimi reporterka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska, aby zapytać, czy w tej wersji filmu jest zawarte jakieś przesłanie dla widzów i kto w rzeczywistym świecie jest - według aktorów - Predatorem.

  Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego ma szansę otrzymać kilka nominacji do Oscara. W jakich kategoriach? Okazuje się, że film zbiera świetne recenzje w Wielkiej Brytanii. Co o nim piszą tamtejsi krytycy? O sukcesie Zimnej wojny mówił w Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Agata Buzek zagrała niedawno we francusko-szwajcarskim filmie zatytułowanym „Pearl”. Wcieliła się w nim w postać mistrzyni fitnessu. Jak obraz został przyjęty podczas tegorocznego festiwalu w Wenecji? Nie jest to jednak jej pierwsza zagraniczna produkcja. Agata zagrała również u boku Juliette Binoche i Roberta Pattinsona w obrazie "High Life". Jak się z nimi pracowało? Dlaczego Agata lubi grać w języku obcym? Kiedy będzie premiera jej najnowszego spektaklu "Irańska konferencja"? Aktorkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Magda Lamparska i Olga Bołądź założyły Fundację "Gerlsy". Aktorki będą produkować filmy, w których główne role będą grać kobiety. Olga i Magda chcą edukować kobiety poprzez sztukę. Co to znaczy? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Dziś (2.09) o 20.00 na antenie TVN film "Moje córki krowy" w reżyserii Kingi Dębskiej: "To był niedrogi, kameralny film. Pamiętam niedowierzanie dystrybutorów kiedy mówiłam, że chcę zrobić film o umieraniu, na wesoło. (...) ale byli, tak samo jak, szczęśliwi kiedy zobaczyliśmy reakcję publiczności w Gdyni".

  Denzel Washington to jeden z najbardziej znanych amerykańskich aktorów, laureat dwóch Oscarów za rolę w filmach: "Dzień próby" i "Chwała". Teraz Denzel Washington powraca jako sprawiedliwy mściciel w filmie "Equalizer 2". Czy wierzy w sprawiedliwość, przebaczenie i litość? Jak radzi sobie ze stratą? Czy Denzel Washington lubi takie filmy, które zmuszają go do wysiłku fizycznego? Czym kieruje się przy wyborze filmu, w którym chce zagrać? Zobaczcie, co Denzel Washington powiedział Annie Wendzikowskiej.