Szakal złocisty ponownie był widziany w Polsce. Drapieżnika uchwyciła jedna z fotopułapek. Zwierzę jest ewenementem w tej części Europy, dlatego zaskoczyło swoją obecnością polskich leśniczych.
W 5. odcinku programu "Na tropie dzikich zwierząt" Dawid Andres i 11-letni Stefan będą poszukiwać fok.
Zwierzę może odgryźć rękę.
Z początkiem jesieni niedźwiedzie zaczynają przygotowywać się do gawrowania, czyli snu zimowego. Jak zmieniają się ich zwyczaje w tym szczególnym czasie?
Drapieżne ryby budzą postrach wśród turystów odwiedzających zagraniczne kurorty i doskonale wpisują się w konwencję filmów grozy. Czy można je spotkać w wodach Morza Bałtyckiego?
Niedźwiedzie w Tatrach zaczęły wybudzać się z zimowego snu. Głodne zwierzęta mogą rozpocząć wędrówki w poszukiwaniu pożywienia, a co za tym idzie zbliżyć się do terenów zamieszkiwanych przez ludzi.
Mieszkaniec Starego Zadybia (woj. lubelskie) wybrał się na grzyby. Podczas zbiorów ponoć został zaatakowany przez wilka. Jak podaje "Fakt", władze gminy Kłoczew o niebezpiecznej sytuacji poinformowały Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Lublinie.
Kuna domowa (kamionka) to drapieżny ssak z rodziny łasicowatych. Choć na pierwszy rzut oka prezentuje się dość przyjaźnie, jest znanym szkodnikiem, który może spowodować wiele strat. Jak wygląda kuna domowa i na czym polega jej zwalczanie?
Coraz bardziej popularna staje się turystyka górska, podczas której korzystamy z bocznych tras, by być jak najbliżej dzikiej natury. Niestety w tym przypadku bardzo prawdopodobne jest to, że oprócz bogatej roślinności, na swojej drodze spotkamy także dzikie zwierzęta, na przykład niebezpiecznego niedźwiedzia. Co robić, gdy staniemy oko w oko z potężnym drapieżnikiem? O tym opowiedziała nam lek. wet. Maria Geremek z fundacji Make a Change.
Na co dzień podejmują ryzyko i staja oko w oko z drapieżnikiem. Pracownicy ogrodów zoologicznych każdego dnia spotykają się z groźnymi zwierzętami, karmią je i dbają o ich zdrowie. Jakie ich praca wygląda od kuchni?
Szop pracz dotarł do Warszawy. To nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców stolicy. Zabawne? Cóż, tym, którzy go spotkają na swojej drodze, wcale do śmiechu nie będzie. Szop pracz nie jest uroczym zwierzątkiem, które powinno się zaczepiać i dokarmiać!
Na rynku wydawniczym ukazała się książka Adama Wajraka zatytułowana "Ludzka twarz to jest to, czego zwierzęta najbardziej się boją". W niej działacz na rzecz ochrony zwierząt opowiada o swoich spotkaniach z wilkami. O fascynacji tymi zwierzętami powiedział także w Dzień Dobry TVN. Czy wilk jest rzeczywiście groźny dla człowieka?