Allegro Smart zmieniło cenę miesięcznej subskrypcji. Od 16 października użytkownicy nie będą płacić 10,99 zł, a 14,99 zł. Natomiast roczna kwota Smart Student wzrasta z 39 zł do 49,90 zł. Jak zaznaczono w komunikacie - Platforma automatycznie nie przedłuża miesięcznej subskrypcji na nowych warunkach.
Pieczywo znalazło się w czołówce najbardziej drożejących kategorii w Polsce. Podczas gdy inflacja nie przekracza poziomu 11%, ceny chleba w lipcu wzrosły o ponad 20%. Średnio za 1 kg bochenek pieczywa musimy zapłacić już ponad 10 zł. Co gorsza, eksperci nie mają wątpliwości, że wzrost cen nie ma zamiaru wyhamować. O tym dlaczego pieczywo jest takie drogie i jak sobie z tym radzić porozmawiamy z Sylwią Majcher, dziennikarką, edukatorką ekologiczną.
W grupie warzyw o najwyższych na świecie cenach znajduje się roślina, którą można znaleźć w wielu miejscach w Polsce. Mowa o pędach chmielu, które wprawne oko dostrzeże podczas spaceru. Co powoduje, że są tak drogie? Jak smakują i jakie mają właściwości?
Każdego roku jednym z najprzyjemniejszych i wyczekiwanych przez maturzystów momentów są studniówki. Niestety w 2023 spędzają sen z powiek uczniów i rodziców. Jak się okazuje, w dobie inflacji cena za uczestnictwo w balu sięga nawet tysiąca złotych. Do tego należy doliczyć jeszcze kreację, dodatki czy fryzjera.
Szparagi to warzywo coraz chętniej kupowane przez Polaków. Sezon na nie trwa tylko dwa miesiące: w maju i czerwcu. Aromatyczne, zielone i białe warzywa, z których można przygotować wykwintne dania, to idealny opis szparagów. Ile obecnie kosztują?
Ceny podstawowych produktów w Polsce ciągle rosną. Katarzyna Bosacka co rusz bierze pod lupę poszczególne z nich. Ekspertka tym razem pochyliła się nad wzrostem cen masła. Nie ma dobrych wieści dla rodaków. W Anglii zapłacimy znacznie mniej.
Ceny truskawek to temat, który tradycyjnie pojawia się na przełomie maja i czerwca. Zawsze na początku sezonu pyszne, czerwone, pachnące owoce są drogie i wraz z nastaniem cieplejszych dni zaczynają tanieć. W tym roku było jednak inaczej. Za kilogram truskawek trzeba było zapłacić nawet 30 zł i tak wysokie ceny długo się utrzymywały. Na szczęście teraz obserwujemy trend spadkowy. Sprawdź, ile kosztuje kilogram truskawek i w których miejscach są one najtańsze.
Najdroższy bochenek świata wypiekany jest w Hiszpanii. By posmakować niezwykłego chleba, trzeba zapłacić niemałą fortunę. Kosztuje bowiem 1480 euro, czyli ponad 6700 złotych. Piekarz wyjaśnił, skąd taka wygórowana cena.
Co drugi sklep wprowadza swoich klientów w błąd. Jak tłumaczy prezes UOKiK, często zdarza się, że wyższe ceny na paragonie wynikają z braku doświadczenia początkujących przedsiębiorców. Niestety nie brakuje także oszustów, którzy żerują na naiwności konsumentów. W takiej sytuacji prawo stoi po stronie konsumenta.
Konsumenci często zastanawiają się, dlaczego cena wyprodukowania bluzki jest o wiele mniejsza od jej ceny sklepowej, a pomidor w jednym sklepie kosztuje drożej niż w innym. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy ekonomistę Marcina Iwucia, aby powiedział, co składa się na cenę danego produktu czy usługi i jak nie dać się oszukać sprzedawcom.
Wiele kolorowych i pachnących mydeł dostępnych w sklepach podrażnia skórę. Prowadząca cykl "(Ro)zważmy to..." Katarzyna Bosacka postanowiła sprawdzić, co nas podrażnia w mydle, jak w domu zrobić naturalne i zdrowe mydło oraz jaka jest różnica cenowa między mydłem sklepowym i domowym. Dlaczego nie warto kupować mydeł antybakteryjnych?
Jak zaoszczędzić drobne sumy? Jak przygotować domowy budżet? Co zrobić, by pieniądze do nas przychodziły, a nie odchodziły? Jak podejmować świadome decyzje i kupować z głową? O tym w studiu Dzień Dobry TVN Marcin Iwuć, ekonomista i autor bloga.