Związki i seks

Czy wielkość penisa ma znaczenie? Wymiary penisa “statystycznego Kowalskiego”. Średnia długość penisa na świecie

Związki i seks

Aktualizacja:
Dwie linijki, dłuższa i krótsza

Rozmiar penisa to wśród panów temat tabu. Nikomu nie śpieszy się do tego, aby wszem i wobec ogłaszać, ile centymetrów ma ich przyrodzenie. Jest to raczej coś wstydliwego i ukrywanego, gdyż według panów, mały penis to powód do kompleksów.

W większości przypadków mężczyźni jednak zbyt wyolbrzymiają znaczenie tej części ciała. Posiłkując się filmami dla dorosłych, ich przekonanie o średniej długości penisa zdecydowanie odbiega od rzeczywistości. Wymiary penisa to temat, z którym warto się zapoznać, gdyż kilka informacji może całkowicie zmienić nasz światopogląd.

Wielkość penisa - czy naprawdę ma tak duże znaczenie?

W mniemaniu mężczyzn, średni rozmiar penisa mieści się w granicy 20 centymetrów. Wiedza ta znacząco odbiega od danych statystycznych, co uwarunkowane jest przesyceniem internetu treścią pornograficzną.

Wielkość penisa dla każdego faceta to wyznacznik męskości. Jeśli wyposażony jest w duży kaliber, o wiele łatwiej jest mu decydować się na podboje erotyczne. Działa to również w przeciwną stronę, kiedy zbyt mały penis wywołuje obniżenie pewności siebie i unikanie stosunku płciowego.

Aby przekonać się, czy nasze przyrodzenie ma odpowiednią długość, możemy posłużyć się średnią statystyczną, która rozwikła nasze wątpliwości.

Od czego zależą wymiary penisa?

Można się domyślić, iż kształt i rozmiar elementów budowy anatomicznej człowieka zależy w głównej mierze od genów. Często bierze się również pod uwagę osobliwe cechy, które decydują o tym, o ile penis zwiększa się w czasie wzwodu. Panowie, którzy posiadają małe przyrodzenie w czasie spoczynku, wcale nie są skazani na “mały rozmiar” we wzwodzie. Tutaj głównym czynnikiem decydującym o rozmiarze będzie stopień pobudzenia seksualnego.

Średnia długość penisa

Kwestie rozmiarów penisa poruszane są od wielu lat, a ich początek przypada na rok 1938, kiedy specjalista z zakresu seksuologii, Alfred Kinsey, rozpoczął badania na temat średniej długości przyrodzenia.

Pierwsze wyniki przypadły na rok 1948, w którym grupa badanych mężczyzn w wieku od 20-59 lat zdecydowała się na mierzenie członka.

Analizując dane, określono, iż średnia długość penisa w spoczynku wyniosła 9,7 cm, a w trakcie wzwodu - 16,7 cm. Badano również długośc penisa w czasie erekcji i wynik uśredniono do wartości 10-12,5 cm.

Jak się później okazało, badanie było niewiarygodne, gdyż długość penisa podawana była przez mężczyzn, a nie badana przez specjalistów osobiście. Tutaj warto zaznaczyć, że takie podejście nie jest wiarygodne, gdyż panowie mogli zafałszować wyniki ze względu na poczucie wstydu.

Kolejne badanie, gdzie to specjaliści dokonywali pomiaru penisa, dało wreszcie wiarygodne wyniki, gdzie wartości uplasowały się następująco:

· 8,6 - 9,2 cm - penis w spoczynku

· 9 - 12,5 cm - wyprostowany penis

· 12,7 - 15,7 cm - penis w trakcie erekcji

Rozmiar przyrodzenia na świecie i w kraju

Można było się spodziewać, że średni rozmiar penisa różnić się będzie w zależności od pochodzenia, dlatego odnosząc amerykańskie badania do populacji w innych krajach, trudno ocenić, jaka jest prawidłowa średnia.

Ogólnoświatowe badania wskazują, iż największym przyrodzeniem mogą pochwalić się mieszkańcy krajów afrykańskich (Ghana), zaś najmniejszym populacja zamieszkująca państwa azjatyckie (Korea południowa).

Warto wspomnieć tutaj również o populacji naszego kraju, gdyż to ostatecznie odpowie nam na pytanie, czy odbiegamy od średniej.

Średnia długość penisa w Polsce wynosi 13,48 cm – 14,87 cm we wzwodzie. Zapewne spora część panów odetchnęła z ulgą, gdyż porównując naszą społeczność do tej z krajów azjatyckich, czy amerykańskich, wynik jest naprawdę imponujący. Warto wspomnieć również, że rozmiar penisa tylko w mniemaniu mężczyzn pełni tak kluczową rolę.

Układ narządów rozrodczych kobiety unerwiony jest w bardzo specyficzny sposób. Wiele doniesień wskazuje na to, iż najbardziej czułe kobiece punkty znajdują się już 4 cm od ujścia pochwy. Teoretycznie więc męski penis może mieć niecałe 5 centymetrów, aby zaspokoić kobietę.

Czy przeciętna długość penisa może się zmienić?

Kompleksy często decydują o tym, że wielu panów chce zmienić rozmiar swojego penisa, przez co posuwają się do bardzo wyszukanych technik.

Do najczęściej spotykanych zaliczyć możemy:

· operacyjne powiększanie penisa,

· wykorzystanie kwasu hialuronowego,

· ekstendery powiększające rozmiar przyrodzenia,

· pompki do członka,

· środki farmakologiczne na powiększenie penisa,

· ćwiczenia mające na celu wzmocnienie mięśni przyrodzenia.

Warto jednak wspomnieć, że najlepszym “powiększaczem” penisa będzie popęd seksualny. Według specjalistów, penis w trakcie stosunku jest w stanie powiększyć się aż o 60%. Co przy średniej długości 9 cm w zwisie, daje nam niemalże 20 cm. Zapewne taka długość nie tylko imponuje, czasem potrafi nawet przestraszyć, dlatego podchodźmy rozsądnie do rozmiaru naszych “klejnotów”.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości