Związki i seks

Męskie fantazje erotyczne. "Potrafią mieć duży wpływ na relacje, związek, a nawet dobrostan"

Związki i seks

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
O czym fantazjują polscy mężczyźni?

"Chciałbym... Męskie fantazje erotyczne" to przewodnik po pragnieniach mężczyzn, które są skrywane przed światem, partnerką lub partnerem i przed samym sobą. Autorką książki jest dziennikarka Magdalena Kuszewska. O czym fantazjują panowie w Polsce?

Książka o męskich fantazjach

O kobiecych fantazjach w programie Dzień Dobry TVN dyskutowano wielokrotnie. Tym razem wraz z autorką książki "Chciałbym... Męskie fantazje erotyczne", Magdaleną Kuszewską rozmawialiśmy o męskich fantazjach erotycznych.

Jak wygląda codzienność osób z niepełnosprawnościami?

Life On Wheelz o seksie osób z niepełnosprawnościami
Life On Wheelz o seksie osób z niepełnosprawnościami
wideo 2/5

- W Polsce nie ma wychowania seksualnego. Rzeczywiście seks stał się tematem tabu, oczywiście nie we wszystkich środowiskach, ale generalnie bywa problematyczny, więc miałam taką potrzebę, żeby zgłębić temat niezgłębiony. Nie ma książki o fantazjach erotycznych mężczyzn, a ja lubię być pierwsza. Mówiąc już serio, sama byłam ciekawa, bo jestem dziennikarką już od 20 lat i dzięki rozmowom przeprowadzonym z seksuologami, terapeutami, zrozumiałam, jak duży wpływ potrafią mieć fantazje na relacje, na związek, na dobrostan nawet - powiedziała Magdalena Kuszewska.

Jak podkreśliła, męskie fantazje są bardzo zróżnicowane. - Zarówno pod względem tematyki i pod względem osób, które uczestniczą w tych fantazjach - wskazała dziennikarka.

Czym różnią się kobiece od męskich fantazji

Zdaniem Magdaleny Kuszewskiej kobiece fantazje opierają się na większej akcji, jest w nich więcej wątków romantycznych, a mężczyźni, uogólniając, bardziej nastawieni są na sam akt. Panowie fantazjują bardzo często o relacji z kobietą dojrzałą. Niektóre fantazje są jednak nieetyczne i niemoralne, a zrealizowane są przestępstwem, jak np. te dotyczące gwałtu.

- W idealnym świecie należałoby iść na terapię, ale wiemy, że tak się dzieje rzadko. Amerykańscy naukowcy zrobili badania, z których wynika, że większość gwałcicieli tych realnych, którzy siedzą w więzieniach za gwałt, fantazjowało o tym wcześniej - zaznaczyła nasza rozmówczyni.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości