Nowoczesne technologie sprzyjają parom, które żyją w związkach na odległość. Nowe sposoby łączności i łatwiejszy transport znacznie ułatwiają utrzymanie relacji pomimo dzielących ich kilometrów. Czasami jednak okazuje się, że nawet te innowacje na niewiele się zdają. Poznaj doświadczenia osób, które doświadczają tego typu relacji.
Pary, które ze względu na obowiązki i tryb życia mieszkają daleko od siebie są zmuszone nauczyć się radzić sobie z tęsknotą. Zmieniający się rynek pracy sprawił, że związki tego typu zdarzają się coraz częściej. Obecnie aż 11 milionów par na świecie deklaruje życie na odległość.
Dzięki temu, że nie widzimy się tak często, jak byśmy chcieli, to potrafimy ten czas docenić – powiedziała Sylwia Kowalska, dziennikarka.
Związek obarczony ryzykiem
W opinii psychoterapeutki Marii Rotkiel odległość to duże wyzwanie dla relacji. Rytuały i bliskość stanowią spoiwo dla związków, które z reguły budowane są na codzienności. Ich brak może nieść ze sobą pewnego rodzaju ryzyko. Związki na odległość są zatem stylem relacji, który często zależy od tego, na jakim etapie życia się znajdujemy.
Jeżeli jesteśmy na takim etapie w swoim życiu, że nasz system wartości, osobowość i wszystkie inne czynniki pomagają nam pielęgnować związek na odległość, to on ma swoje plusy. To jest wieczne randkowanie – zauważyła psychoterapeutka.
Zobacz materiał o trudach relacji na odległość:
Zobacz też:
Polacy mieszkający w Niemczech mogą stracić 500 plus
Koziorożec. Jakie ma mocne, a jakie słabe strony?
Edward Norton: „Jestem bardzo pazernym aktorem”
Autor: Agata Polak