Technologia

Czy smartfon może być tak wydajny, jak komputer? Tak. To prostsze niż się wydaje

Technologia

Autor:
Adrianna
Kowalczyk

Każdy z nas widział w sieci zdjęcia, na których zestawione są smartfony ze wszystkimi urządzeniami, które zastępują. W dobie miniaturyzacji fakt, że telefon służy też za odtwarzacz muzyczny czy aparat fotograficzny nikogo nie dziwi, ale czy jest może być tak wydajny, jak komputer? Okazuje się, że tak. Jak to możliwe?

Motorola edge 20 pro

Mimo, że dostępne na rynku smartfony są naprawdę bardzo zaawansowane technologicznie, większość z nich nie dorównuje możliwościom, które oferują laptopy czy pecety. Inaczej jest w przypadku motoroli edge 20 pro, która nawet przed rozszerzeniem jej możliwości spełnia funkcję mobilnego komputera. Wszystko dzięki ultranowoczesnemu wyposażeniu, które sprosta oczekiwaniom nie tylko fanów mobilnych gier, ale także tym, którzy wykorzystują sprzęt w swojej pracy zawodowej. I tak na pokładzie flagowego smartfona Motoroli znalazł się procesor Qualcomm Snapdragon® 870 z układem graficznym Adreno™ 650, a ponadto 12 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci wbudowanej i 6,7-calowy ekran OLED FHD+, który z pewnością zachwyci nawet najbardziej wymagających użytkowników.

motorola

Ready For – unikatowa platforma Motoroli

Przygotowana przez Motorolę platforma Ready For to uniwersalna usługa, dzięki której smartfon można bezprzewodowo połączyć z nowoczesnym monitorem albo telewizorem, co więcej dzięki dołączonemu do zestawu kablowi HDMI jest także możliwe tradycyjne połączenie przewodowe. Dzięki temu rozwiązaniu telefon staje się przenośnym komputerem, bo można do niego podłączyć także bezprzewodową klawiaturę i mysz. Takie rozwiązanie umożliwia pracę właściwie z dowolnego miejsca bez konieczności zabierania ze sobą ciężkiej i dużej jednostki centralnej.

Ready For pozwala korzystać z popularnego oprogramowania biurowego czy komunikatorów dokładnie tak, jak w przypadku klasycznych komputerów. Platforma umożliwia w łatwy sposób oglądanie treści z telefonu na dużym ekranie - po podłączeniu do monitora można wyświetlać na nim zdjęcia i filmy z serwisów streamingowych, a w przypadku gier obraz wyświetlany jest na monitorze, a telefon staje się kontrolerem, co więcej, aby poprawić komfort gry, do motoroli edge 20 pro można także podłączyć pada gamingowego.

Telefon za pomocą platformy Ready For ułatwia również pozostawanie w kontakcie z bliskimi i przyjaciółmi – można ją wykorzystać jako wysokiej klasy kamerę internetową z funkcją śledzenia ruchu.

Motorola edge 20 pro to smartfon, który idealnie wkomponuje się w styl życia ludzi, od których praca czy pasja wymaga dużej mobilności. Dzięki platformie Ready For telefon staje się nie tylko podstawowym narzędziem do załatwiania w biegu najpilniejszych spraw, ale w dowolnym miejscu może stać się mobilnym narzędziem do pracy takiej, jaką znamy z biur stacjonarnych.

Autor:Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości