Porady

Domowe sposoby na wilgoć w samochodzie

Porady

Autor:
Diana
Ryściuk
wilgoć w samochodzie, kropla na szybie

W samochodach często niepotrzebnie gromadzi się wilgoć. Tego problemu można szybko, wygodnie i tanio się pozbyć - wystarczy poznać nasze domowe sposoby. Sprawdź, o jakie produkty chodzi i jak ich użyć.

Wilgoć w samochodzie

Nadmiar wilgoci niekorzystnie wpływa na samochód i jego pasażerów. Jeśli chodzi o samo auto, istnieje ryzyko pojawienia się rdzy. Z kolei wilgoć zgromadzona w tapicerce i dywanikach z czasem może zamienić się nie tylko w nieprzyjemny zapach, ale również w pleśń. Lepiej tego uniknąć i zaopatrzyć się w odpowiedni pochłaniacz. Co ważne, nie ma konieczności kupowania, można go zrobić samodzielnie. Jak? Śpieszymy z odpowiedzią niżej.

Motoryzacja

Ceny samochodów używanych poszły w górę
Ceny samochodów używanych poszły w góręDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Domowe sposoby na wilgoć w samochodzie

Choć niektórym może to wydać się mało wiarygodne lub zabawne, poniżej wymienione produkty naprawdę pochłaniają wilgoć i warto umieścić je w różnych zakamarkach samochodu, np. pod siedzeniami. Ważne też, aby co jakiś czas je wymieniać:

  • kilka torebek herbaty
  • ziarna ryżu w papierowym woreczku z otworami, ostatecznie w tym do gotowania, ale warto zrobić więcej nieco większych otworów
  • sylikonowy żwirek dla zwierząt - można go umieścić w jakimś otwartym, dużym pojemniku i np. wsunąć pod fotele.

Bardzo ważne jest również, aby jak najmniej narażać samochód na gromadzenie się w nim wilgoci. O czym więc warto pamiętać i co robić? Szczegółowo odpowiadamy w oddzielnym artykule.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości