Styl życia

Muszki owocówki w domu. Jak pozbyć się tych małych owadów?

Styl życia

Muszki owocówki to nieproszeni goście w naszych domach. Widać je zwłaszcza latem, gdy na stołach często goszczą owoce. Poznaj kilka prostych sposobów na pozbycie się tych uciążliwych owadów.

Muszki owocówki – co o nich wiadomo

Lato to czas, kiedy mamy do czynienia z wieloma atakującymi nas owadami. Komary, meszki czy końskie muchy są w stanie zepsuć chwile spędzane w domu i na świeżym powietrzu.

Do grona "przeszkadzaczy" możemy zaliczyć też muszki owocówki. Mali, nieproszeni goście wprawdzie żyją krótko (ok. 26-33 dni), jednak rozmnażają się w bardzo szybkim tempie. Szczególnie upodobali sobie wilgotne środowisko, a ich pożywieniem są drożdże z fermentujących warzyw lub owoców. Dlatego też zauważamy ich obecność, gdy na stole zostawimy te pyszne i zdrowe smakołyki, a także otwarty słoik z dżemem, szklankę z sokiem lub kompotem czy też kieliszek z winem.

Jak się pozbyć muszek owocówek

Walkę z muszkami owocówkami należy przede wszystkim zacząć od uprzątnięcia rzeczy, które zwabiają do siebie te owady. Nie zapominajmy również o wyrzuceniu opakowań po zużytym dżemie lub soku, a także uprzątnięciu kuchni i wyniesieniu śmieci.

Na muszki owocówki można również przygotować różne pułapki. Wystarczy np. wlać do miski ocet owocowy i dodać do niego odrobinę płynu do mycia naczyń (bez mieszania ich ze sobą). Zapach zwabi do naczynia owady, a te utopią się w gęstej cieczy.

Pomocne bywa również wciągnięcie ich wąską przystawką do odkurzacza czy potraktowanie ich suszarką do włosów.

Muszki owocówki to nie są jedyni nieproszeni goście w naszych domach i ogrodach. Polecamy materiały z Łukaszem Skopem, który radzi, jak odstraszyć ślimaki czy komary i w naturalny sposób walczyć ze szkodnikami.

Zobacz także:

Jak urządzić bujny i pachnący zielnik? Poznaj niezawodne sposoby Łukasza Skopa

Jak przedłużyć życie ciętym kwiatom? Poznaj sprawdzone triki Łukasza Skopa

Co z tego wyrośnie? Mali goście odwiedzili naszą działkę

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości