Styl życia

Kryzys dotyka najsłabszych. Dzieciom potrzebna jest pomoc

Styl życia

dziecko
mat. prasowe

Porzucone, osamotnione, z rodzin w trudnej sytuacji. Są dzieci, które pandemia dotknęła w sposób szczególny. One jak nikt inny potrzebują teraz wsparcia. Jak im pomóc?

Trudne czasy

Pandemia zmieniła życie nas wszystkich. Przez ostatnie miesiące szczególnie dużo czasu spędzaliśmy w domach. Dla wielu z nas akcja #zostanwdomu obfitowała w poprawę rodzinnych relacji. Niestety, nie wszyscy mieli takie szczęście. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że są gdzieś, być może blisko nas osoby, które podczas długotrwałej izolacji nie mają bezpiecznego schronienia. W takiej dramatycznej sytuacji znalazło się wiele dzieci.

<<< Kryzys dotyka najsłabszych. Sprawdź, jak możesz pomóc >>>

Ciągłe kłótnie

W domu Zuzi nie dzieje się dobrze. Rodzina wiele przeszła - tata dziewczynki kilka lat walczył z problemem alkoholowym, mama cierpiała na depresję. Kiedy po długiej i ciężkiej pracy udało im się uporać z trudnościami, przyszedł kryzys, który pociągnął za sobą kolejne problemy. Tata Zuzi stracił pracę, która była jedynym źródłem dochodu.

Moja mama ciągle płacze, a tata się złości i krzyczy… Czy zrobiłam coś złego?

- zastanawia się dziewczynka.

Motortion/ Getty Images

<<< Dowiedz się, jak pomóc dzieciom >>>

"SOS Rodzinie"

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, w trosce o najbardziej potrzebujących od ponad 10 lat prowadzi program profilaktyczny „SOS Rodzinie”, który zapewnia kompleksowe wsparcie dla rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Dzieci pozbawione poczucia bezpieczeństwa potrzebują wsparcia i ochrony.

Jak pomóc?

To, co jest w tej chwili najbardziej potrzebne, to wsparcie finansowe. Dzieciom pomoc jest potrzebna każdego dnia, dlatego Stowarzyszenie prosi darczyńców o comiesięczne darowizny na rzecz najbardziej potrzebujących.

Każda, nawet najmniejsza wpłata przekazywana co miesiąc, to ogromna pomoc dla dzieci i ich rodzin. Pomóc można na stronie Stowarzyszenia.

Zobacz też:

Ryan Reynolds pomaga okradzionej fance. Aktor wyznaczył 5 tys. dolarów nagrody za pomoc w odnalezieniu bezcennej zguby

#GaszynChallenge, czyli pompki na rzecz chorych dzieci. Zobacz, na czym polega popularna akcja charytatywna

Był artystą, teraz sprząta lasy. "Nauczyła mnie rodzina, żeby po prostu ciężko pracować"

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości