Styl życia

Kanada w Polsce, czyli Literacki Sopot 2020. "Co roku rozmawiamy o sprawach, które są ważne"

Styl życia

W dniach 20-23 sierpnia odbędzie się 9. edycja Festiwalu Literacki Sopot. Debaty, spacery i warsztaty czekają na gości – w tym roku w nieco innej formie, o której opowiedziały Joanna Cichocka-Gula, dyrektorka festiwalu i Joanna Guszta, autorka książek.

Literacki Sopot 2020

Przed nami 9. edycja festiwalu Literacki Sopot, która w tym roku poświęcona jest autorom kanadyjskim, ale nie tylko. Wśród wielu propozycji znajdą się także polscy pisarze.

To jest literatura głównie anglojęzyczna w tym roku. Literatura, która jest w Polsce dobrze znana, ale często polscy czytelnicy nie wiedzą, że czytają kanadyjskich autorów

- tłumaczy Joanna Cichocka-Gula, dyrektorka festiwalu.

Jak dodaje, w tym roku, ze względu na pandemię, wydarzenie ma wyjątkowy charakter. Z gośćmi i prelegentami, organizatorzy będą łączyć się online, a pamiętajmy, że dzieli ich 8-godzinna różnica czasu.

Co roku rozmawiamy o sprawach, które są poważne i ważne

- dodaje.

W tym roku będzie to przede wszystkim zagadnienie dystopii oraz manipulacji, ale nie zabraknie także rozmów o mniejszościach, które - patrząc na wydarzenia z ostatnich dni - są niezwykle aktualne.

To będzie debata o prawach człowieka. O tym jak należy wspomagać nie tylko rdzennych mieszkańców, ale też inne mniejszości

- opowiada Joanna Cichocka-Gula.

Wycieczka po Sopocie

Joanna Guszta jest autorką książki „Miasto potwór”, która dotyka problemu z ładem przestrzennym w Polskich miastach. Sopot, o ironio, takim miastem nie jest. Ale pisarka będzie chciała uzmysłowić na co zwracać uwagę, jak żyć miastem i jak z niego korzystać.

Wybierzemy się na spacer po Sopocie z dziećmi i ich rodzicami i będziemy obserwować uważnie miasto

- mówi.

Wycieczka odbędzie się w piątek, 21 sierpnia i wyruszy o 11.00 spod Muzeum Miasta Sopot. Zapisy obowiązkowe.

Zobacz też:

Amy Schumer od narodzin dziecka planuje każde zbliżenie z mężem. Czy to dobre rozwiązanie? Komentuje ekspertka

Kamil Bednarek po długiej przerwie wraca do koncertów. "Czasami potrzebuję złapać oddech". U nas dostał wyjątkowy prezent

Lawendowy poradnik. Jak wykorzystać cudowne właściwości lawendy?

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości