Styl życia

Trwa Festiwal Kina Niezależnego. Marcin Sawicki spotkał się z Julią Gniadecką

Styl życia

Aktualizacja:

Marcin Sawicki spotkał się z Julią Gniadeckę, która współpracuje z największymi wytwórniami filmowymi na świecie. Czym się zajmuje i kiedy uznała, że chciałaby pracować przy produkcji filmów?

Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA.

Imprezę wyróżniają rekordowo wysokie nagrody i promocja kina niezależnego. O szczegółach festiwalu dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał z Anną Trzebiatowską, dyrektor artystyczną festiwalu.

XII edycja Festiwalu

Publiczność z całego świata w ramach filmowej majówki koncentruje się na kinie niezależnym. To odważne treści, które stawiają na fascynujące historie, podejmujące także trudne społeczne i kulturowe problemy.

Najważniejszą częścią festiwalu jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”, w którym dziesięć pierwszych lub drugich filmów z całego świata rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową - sto tysięcy dolarów, przyznawaną przez międzynarodowe Jury.

Istotnym elementem programu jest Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, w których najlepsze rodzime produkcje ostatniego sezonu walczą o Nagrodę Kulczyk Foundation w wysokości trzystu tysięcy złotych.

Impreza przyciąga najbardziej gorąca nazwiska ze świata filmu i serialu.

Festiwal organizuje również szereg warsztatów, wykładów, dyskusji, związanych zarówno z pokazywanymi filmami i konkretnymi sekcjami, jak i branżowe spotkania.

Projekcje odbywają się w małych, studyjnych kina, nawiązując do tradycji dyskusyjnych klubów filmowych, obecnie nieco już zapomnianej.

Zobacz też:

"Całe szczęście, jestem kobietą" Książka Romy Gąsiorowskiej zmieni wasze życie".

Agnieszka Grochowska u boku Elle Fanning. Tak się robi karierę w USA!

Tomasz Kot zagra u boku Angeliny Jolie w produkcji Marvela? Mamy nadzieję, że tak!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości