Styl życia

Potrzebujesz relaksu? Idź do kuchni, zrób sobie masaż... łyżkami

Styl życia

masaż twarzy łyżkami
Westend61 Westend61/Getty Images

Do zorganizowania domowego SPA nie potrzebujesz wiele. A dokładniej mówiąc - potrzebujesz bardzo niewiele, wystarczą bowiem tylko dwie łyżki stołowe. Okazują się być skutecznymi narzędziami do automasażu, a wideo instruktażowe z ich wykorzystaniem podbija Internet.

Masaż twarzy w kuchni?

Być może niektóre z nas miały w zwyczaju przed pandemią zaglądać do kosmetyczki, ale powtarzające się lockdowny z tego rytmu mogły nas wybić. Wiadomo jednak, że potrzeby zrelaksowania się i odprężenia jak były, tak i wciąż są ważne. Warto więc mieć w zanadrzu tanie, aż chciałoby się powiedzieć - darmowe - rozwiązanie, które zapewni nam odpoczynek, a mięśniom twarzy potrzebne rozluźnienie.

Zresztą, masaże nigdy chyba nie były tak modne. Jesteśmy wszak coraz bardziej świadomi tego, jak zbawienny wpływ mają na nasze zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Wiedza o tym stała się łatwiej dostępna niż kiedykolwiek wcześniej - głównie za sprawą mediów społecznościowych. Specjaliści od pielęgnacji skóry oferują bezpłatne instruktaże w postaci udostępnianych przez siebie filmików, z których korzystać możemy wszyscy. W łatwy i przystępny sposób dzielą się swoją wiedzą - jak np. terapeutka-kosmetolog Yvette Pons, która udowadnia, że skuteczny masaż twarzy można wykonać nawet za pomocą dwóch łyżek stołowych.

Masaż twarzy za pomocą łyżek

Yvette ma przeszło 30 lat doświadczenia w zawodzie - ma więc czym dzielić się z internautami. Choć nie zdołała jeszcze zgromadzić kilkunasto- lub kilkudziesięciotysięcznej społeczności na Instagramie, to w hiszpańskojęzycznej części online'u jej wideo z masażem twarzy za pomocą łyżek zdobyło ogromną popularność. Pomysł jest przecież fantastyczny - potrzebne akcesoria z pewnością znajdziemy w domowej kuchni, nie musimy więc wydawać pieniędzy na ekskluzywne sprzęty do pielęgnacji. A spodziewany efekt "zabiegu" może być równie skuteczny.

Do masażu twarzy proponowanego przez Yvette, potrzebujemy jeszcze serum lub olejku roślinnego, który nałożymy na twarz - po to, by łyżki miały po czym się "ślizgać" i by nie uszkodziły naskórka. A proponowana przez nią metoda? Uciskanie i "jeżdżenie" po odpowiednich częściach twarzy tak, aby uwrażliwić i rozciągnąć mięśnie, pozbywając się tym samym gnieżdżącego się w nich napięcia i stresu. Dobrze jest wcześniej włożyć łyżki do lodówki - chłód przyniesie orzeźwiającą ulgę. Sam masaż powinien trwać ok. 5-7 min, a każdy z ruchów można powtarzać do trzech razy.

Może skorzystasz z takiej opcji domowego SPA? Wystarczy, że zajrzysz do kuchni!

Zobacz wideo: Pielęgnacja dojrzewającej cery

Zobacz też:

Kobiety cierpią mniej niż mężczyźni? Naukowcy: "Ich ból jest traktowany mniej poważnie"

Poznań: 101-letnia pacjentka wygrała walkę z COVID-19

Ona, on i Batman. Czy Agata Wątróbska, Janusz Chabior i ich pies to zgrane trio?

Autor: Ola Lipecka

Źródło: Elle.es

Źródło zdjęcia głównego: Westend61

Pozostałe wiadomości