Hobby

Seniorki, które czują i tańczą hip hop. Indiana step w ich wykonaniu powala

Hobby

Aktualizacja:

Jeżeli myślicie, że hip hop jest zarezerwowany dla młodzieży, to jesteście w błędzie. Przedstawiamy wam grupę taneczną „ YOŁ YOŁ Seniorzy”! W jej skład wchodzą panie i pan, którym nie brakuje wigoru i poczucia rytmu. O swojej pasji do tańca członkinie zespołu opowiedziały w studiu Dzień Dobry TVN.

Seniorki, które czują hip hop

Tradycyjne tańce są dla nich nudą. „ YOŁ YOŁ Seniorzy” chcą się uczyć nowych rzeczy. Stąd pomysł na hip hop. Seniorki są pierwszą tego typu grupą w Polsce.

Zachęcił nas Seweryn (choreograf przyp.red.). Ma dużo poczucia humoru, rytmu i dużo cierpliwości i uśmiechu dla nas

- przyznała Barbara Zaborowska- Gusta.

Poziom choreografii jest wysoki, jednak instruktorzy dobierają układy taneczne do wieku, możliwości i umiejętności pań.

Choć początkowo dla kobiet występujących w zespole hip hop wydawał się czymś abstrakcyjnym, szybko odnalazły się w tym stylu.

Hip hop nie ma dla nas trudności, trzeba się tylko skupić nad tym, co się wykonuje i zapamiętać ruchy, bo na występach stres robi swoje

- dodała Aurelia Janiszewska.

Trener grupy chwali tańczące Seniorki za ich zapał do pracy.

Taka determinacja nie zdarza się często

- przyznał Seweryn Obałka, instruktor.

Zobacz, jak one tańczą!

Skąd pomysł na grupę „Yoł Yoł Seniorzy”?

Seweryn Obałka i Mariusz Kołodziejski poznali się w 2016 roku podczas zajęć tanecznych hip-hop 30+. Panowie zauważyli duże zainteresowanie tańcem hip hop wśród osób starszych i stworzyli autorski program szkoleniowo-warsztatowy skierowany do seniorów. Tak powstała grupa taneczna w charakterze kultury hip hop.

W zajęciach udział może wziąć każdy, kto skończył 60 lat i interesuje go ruch oraz taniec. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają dwie godziny z przerwą na odpoczynek. W czasie lekcji seniorki poznają kulturę hip hopu, uczą się choreografii, a na koniec się rozciągają.

Zobacz też:

>>>Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.<<<

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości