Hobby

Polscy zwycięzcy "Milionerów" i ich pytania. Na co przeznaczyli wygraną?

Hobby

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
TVN
Hubert Urbański

Do tej pory tylko trzy osoby w Polsce doszły do pytania finałowego w "Milionerach" i udzieliły prawidłowej odpowiedzi. Po raz pierwszy dokonał tego w 2010 roku Krzysztof Wójcik, a następnie Maria Romanek i Katarzyna Kant-Wysocka. Pamiętacie ich historię?

"Milionerzy": "Czy to jest twoja ostateczna odpowiedź?"

Teleturniej "Milionerzy" prowadzony przez Huberta Urbańskiego emitowany jest z przerwami od 1999 roku. Aby wygrać główną nagrodę, należy odpowiedzieć prawidłowo na 12 pytań (w latach 1999–2003 -15 pytań) o różnej tematyce. W drodze do zwycięstwa uczestnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych, a charyzmatyczny gospodarz programu i tak zapyta: "Czy to jest twoja ostateczna odpowiedź?".

"Milionerzy" - polscy zwycięzcy

Przez wiele lat niedowiarkowie spekulowali, że nikomu nie uda się wygrać. Do czasu, bo po raz pierwszy złą passę przełamał w 2010 roku wówczas 27-letni Krzysztof Wójcik, inżynier towaroznawstwa ze Szczecina, który wiedział, na czym gra Czesław Mozil.

Krzysztof Wójcik - pierwszy zwycięzca polskiej edycji "Milionerów"

Uczestnik przyznał, że wygrana pomogła mu spokojnie wejść w dorosłe życie i bez presji szukał wymarzonej pracy. Część pieniędzy ulokował w nieruchomościach, na lokatach oraz:

Część przeznaczyłem na pomoc rodzinie i podróże z żoną. Wolimy być niż mieć, bez żalu wydawaliśmy je na zwiedzanie świata

Maria Romanek - druga zwyciężczyni "Milionerów"

8 lat później sukces Krzysztofa Wójcika powtórzyła Maria Romanek, emerytowana nauczycielka j. polskiego. Jest matką sześciorga dzieci i udowodniła, że wiek nie ma znaczenia, by osiągnąć sukces. W rozmowie z Hubertem Urbańskim przed pytaniem o milion pani Maria przyznała, że za wygrane pieniądze wyremontuje kuchnię i wybierze się na wycieczkę do Gruzji, a resztę zamierza przeznaczyć na cele charytatywne.

O tym, co dokładnie zrobiła z nagrodą, opowiedziała w Dzień Dobry TVN. - Zostawiłam sobie 10 procent - mówiła pani Maria i dodała, że wygraną rozdysponowała również pomiędzy swoje dzieci oraz chciała pomóc chłopcu, który potrzebował komórek macierzystych. Więcej na ten temat w artykule: W "Milionerach" trzeba grać, ryzykować i zmierzyć się z losem

Katarzyna Kant-Wysocka - trzecia zwyciężczyni "Milionerów"

Katarzyna Kant-Wysocka ukończyła filologię klasyczną, zna łacinę i grekę, a interesuje ją kulturą antyczną. Po Krzysztofie Wójciku i Marii Romanek została trzecią laureatką "Milionerów". Dzięki wygranej kupiła wymarzone mieszkanie.

Jest to mieszkanie z rynku wtórnego. Mimo wszystko chcieliśmy zaoszczędzić jak najwięcej. Do tej pory z mężem wynajmowaliśmy. Udało się kupić bez kredytu hipotecznego, czyli mamy bardzo duży spokój

Wcześniej zajmowała się marketingiem, ale po wygranej porzuciła pracę za biurkiem i rozkręciła własny biznes. Ukończyła bowiem kurs psiego groomingu, czyli profesjonalnego strzyżenia i pielęgnacji. Otworzyła własny salon w Gdańsku.

"Milionerzy": Pytania za milion, na które padły poprawne odpowiedzi. Sprawdź się!

1. Pierwszy uczestnik wygrał "Milionerów" odpowiadając poprawnie na pytanie: Z gry, na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil?

A: na kornecie,

B: na akordeonie,

C: na djembe,

D: na ksylofonie.

2. Maria Romanek w 2018 roku zmierzyła się z pytaniem: Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?

A: 12 321,

B: 1 234 321,

C: 111 111 111,

D: 123 454 321.

3. Natomiast Katarzyna Kant-Wysocka usłyszała pytanie: Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest?

A: wniebowzięcie Matki Bożej,

B: zmartwychwstanie Jezusa,

C: śmierć Jezusa na krzyżu,

D: zesłanie Ducha Świętego.

Czy padnie kolejna wygrana? Oglądaj "Milionerów" codziennie od poniedziałku do czwartku o 20.55 na antenie TVN.

Prawidłowe odpowiedzi:

  1. 1Odpowiedź prawidłowa: B.
  2. 2Odpowiedź prawidłowa: B.
  3. 3Odpowiedź prawidłowa: C.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Milionerzy

Milionerzy | Nowe odcinki | Zwiastun
Milionerzy | Nowe odcinki | Zwiastun Źródło: TVN

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości