Hobby

Siostry bliźniaczki podbijają internet, fotografując lalki. "Są lepiej ubrane niż my"

Hobby

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Natalia Górska
Fotografki lalek

Justynę Kowalewską i Izabelę Kwellę łączy nie tylko uderzające podobieństwo, ale również niezwykła pasja. Siostry robią zdjęcia lalek, którymi zachwyca się cały świat. O pracy w świecie w skali 1:6 opowiedziały reporterce Dzień Dobry TVN.

Pasja do lalek

Miłość do lalek pojawiła się u sióstr już w dzieciństwie i wiąże się z jednym, niespełnionym pragnieniem.

- W dzieciństwie bawiłyśmy się lalkami, bardzo lubiłyśmy to robić - wspomina Izabela. - Marzyłyśmy o takiej oryginalnej, której nigdy nie dostałyśmy, bo jesteśmy dziećmi lat 80. Te lalki były gdzieś dostępne w Polsce, ale były bardzo drogie. Na nasze 31. urodziny miałyśmy burzę mózgów, co możemy kupić Justynie. Powiedziałam, jak bardzo zawsze marzyłyśmy o tej lalce. Zajechałyśmy do najbliższego sklepu, wybrałam lalkę sobie i Justynie i tak to się zaczęło - wyjaśnia.

Zaopatrzone w wymarzone zabawki siostry postanowiły zacząć je fotografować, inscenizując scenki rodzajowe. Efekty swojej pracy postanowiły prezentować w mediach społecznościowych.

Muzeum zabytkowych lalek
Muzeum zabytkowych lalek Źródło: Dzień Dobry TVN

Fotografia zabawek

Tworzenie kompozycji z udziałem plastikowych modelek i różnorodnej scenografii przypomina pracę na planie filmowym. Justyna jest odpowiedzialna za kompozycję, Izabela robi zdjęcia. Fotografie zostały wydane w formie albumu. Siostry zostały również zaproszone do udziału w międzynarodowych wystawach.

- Najpierw wybieramy temat, co chcemy fotografować - tłumaczy Justyna. - Decydujemy, jak chcemy, żeby wyglądało wnętrze, w jakich kolorach. I tak od jednej historii do drugiej tworzy się całość - dodaje.

Oczywiście praca z lalkami nie jest najłatwiejsza - modelki bywają "nieposłuszne" a wyposażenie malutkich wnętrz bywa kłopotliwe.

- Zawsze się śmiejemy, że nasze lalki są ubrane lepiej niż my - żartuje Justyna. One mają więcej ubrań niż my - podkreśla.

Justyna i Izabela nie ukrywają, że cieszy je wspólnie spędzany czas. Zwłaszcza, że obie są mamami. W nawale codziennych obowiązków, wyprawa do świata wyobraźni jest na wagę złota. Tym cenniejsza, że w doskonałym towarzystwie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Natalia Górska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości