lalki

  lalki

  Lalki państwa Zawieruszyńskich trafiły do kolekcji Britney Spears i Demi Moore. Ich ceny powalają z nóg - jedna z lalek zrobiona przez małżeństwo ze Stalowej Woli została wyceniona na 35 tysięcy dolarów. Lalkami zajmuje się także Weronika Buczek ze Stąporkowa. Potrafi nadać drugie życie zabawkom, które liczą sobie 120 lat.

  Współczesnymi dziećmi zawładnęły gry komputerowe i smartfony. A czy potrafiłyby się bawić zabawkami retro, np. takim bączkiem? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Dowiedział się również, czym - według dzieci - chińscy piłkarze nożni rozgrywali mecze. I podobno nie była to piłka :)

  Lalki tworzone przez Renatę Gołaszewską-Adamczyk są wyjątkowe, bo ubrane w emocje. Jak powstają? Co myślą o nich dzieci? Czy autorce trudno jest się z nimi rozstać?

  Katarzyna i Jacek Anyszkiewicz dają upust swojej wyobraźni i robią niezwykłe lalki. Ich zabawki nie są jednak przeznaczone dla małych dzieci. Dlaczego? Jak para dzieli się pracą? Jak duże jest zainteresowanie ich stworkami?

  W Wielkiej Brytanii, gdzie brał udział w półfinale angielskiej edycji „Mam Talent”. Tworzy naturalnej wielkości lalki wzorowane na gwiazdach. Stosowane są do reklam i teledysków. Konrad Kony Czarkowski, lalkarz, był naszym gościem studiu Dzień Dobry TVN. Czym różnią się kukiełka od lalki? Jak wspomina udział w wyspiarskim "Mam Talent"?

  Budzą ogromne kontrowersje, bo do złudzenia przypominają niemowlęta. Lalki Reborn - bo o nich mowa - do niedawna można było kupić tylko zagranicą. W Dzień Dobry TVN gościliśmy polską producentkę tych lalek - Jagodę Piterę. Co mówi osobom, które zarzucają jej, że tworzy substytuty dzieci? Ile kosztuje taka lalka? Kto je kupuje? Skąd czerpie inspiracje?

  Nickolay Lamm zaprojektował lalkę, która jest alternatywą dla wychudzonej Barbie. To Lammily. Co było impulsem do stworzenia tego projektu? Jak dzieci reagują na jego lalkę? Czy miał problemy ze strony producenta lalek Barbie?

  Polscy projektanci mody postanowili wesprzeć UNICEF i dzieci w Afryce. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Teresa Rosati, Natasza Urbańska i Agnieszka Komornicka, Łukasz Jemioł oraz duet Bohoboco. Zaprojektowali specjalne laleczki, które będą przekazane na cele charytatywne.

  Lalki , które nie mają włosów - na taki pomysł wpadli Amerykanie. Dziewczynkom po chemioterapii pomagają skorygować rzeczywistość. Jak psychologom podoba się ten pomysł i czy zabawki mogą mieć terapeutyczny wpływ na dzieci? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska.

  Dorota Wellman i Marcin Prokop w otoczeniu książęcej pary - Kate i Wiliama. W studiu Dzień Dobry TVN wszystko jest możliwe! Ile trwa wykonanie marionetki na wzór człowieka? Bea Ihnatowicz, artystka, która wykonuje marionetki, opowiedziała o tej pracochłonnej sztuce. Podoba się Wam marionetka Doroty Wellman i Marcina Prokopa? :)

  W tym szpitalu pacjentami są lalki. Oddział chirurgiczny dla lalek zatrudnia lekarzy kilku specjalności. Jakich urazów najczęściej doznają zabawki? O tym lekarz dyżurny Szpitala dla Zabawek.

  Wydawałoby się w sektorze lalkarskim nic nas już zaskoczyć nie może. Jednak każdy, kto tak myślał jest w błędzie. Sandra Mianowska i Monika Krawczyńska tworzą lalki robione na podobieństwo ich właścicielek. W tym wypadku małych dziewczynek.

  W kolejnym odcinku „Kobiecy biznes” zaprosiliśmy do studia Dzień Dobry TVN Agnieszkę Krasicką, która własnoręcznie projektuje i buduje miniaturowe domki. Skąd wzięła się jej fascynacja miniaturowym światem? Ile czasu zajmuje stworzenie takiego domku? Czy te domki są na sprzedaż? Podoba się Wam :) ?

  Trzy Panie i mnóstwo lalek! Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy pomysłodawczynię RomaSzop, Romę Czarnecką oraz Lilianę Kozłowską i Joannę Kłos, które projektują i szyją szmaciane lalki. Każda laka jest niepowtarzalna i może służyć nie tylko do zabawy, ale także jako ozdoba domu. Podobają się Wam te szmacianki?

  O akcji dowiadują się od znajomych, na portalach internetowych i ulicznych jarmarkach. Szyją wszyscy. Dzieci i dorośli. Każda lalka jest cenna, bo ratuje ludzkie życie. Akcja „Uszyj lalkę dla Elizy” została wymyślona przez pisarkę Joannę Krzyżanek. Jej organizatorzy liczą, że uda się zebrać kwotę potrzebną na leczenie chorej Elizy.

  Anna Kania i Joanna Dziewicka zrezygnowały z pracy w wielkiej korporacji, by założyć własny biznes. Postanowiły szyć szmaciane lalki, które - według nich - mogą się stać alternatywą dla lalek Barbie i Hallo Kitty. Kiedyś pracowały od rana do wieczora i musiały nieustannie wybierać pomiędzy pracą a rodziną, a dziś mają czas dla swoich najbliższych, realizują się i są szczęśliwe.