Hobby

Polki zostały najlepszymi dyrygentkami na świecie. "W mojej rodzinie nie ma muzyków"

Hobby

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Izabela Kaczyńska
Najlepsze dyrygentki na świecie
Najlepsze dyrygentki na świecieDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Anna Sułkowska-Migoń i Joanna Natalia Ślusarczyk to dyrygentki z Krakowa, które w marcu tego roku wywalczyły pierwsze i drugie miejsca w najbardziej prestiżowym konkursie w Paryżu. Polki obalają mity, że dyrygentura jest wyłącznie zajęciem podejmowanym przez mężczyzn. Jak wyglądały ich początki drogi muzycznej?

La Maestra Paris 2022. Polki zdeklasowały konkurencję

Do konkursu La Maestra Paris 2022 zgłosiło się 200 artystek, ale to właśnie one zostały najlepszymi dyrygentkami na świecie. Joanna Natalia Ślusarczyk przygodę z muzyką zaczęła w wieku sześciu lat. Nikt z jej rodziny nie zajmował się wcześniej tą formą sztuki.

- W mojej najbliższej rodzinie nie ma muzyków. Moi rodzice mieli przyjaciół, u których w salonie stał ogromy fortepian i ja zawsze jako mała dziewczynka tam podchodziłam, i próbowałam coś grać. Jako 6-latka powiedziałam: "Mamo, tato, ja będę grała na pianinie" - wspomina Joanna Natalia Ślusarczyk.

Polki wygrały La Maestra Paris - początek ich kariery

Anna Sułkowska-Migoń kontynuuje rodzinną pasję. Gdy była mała, rodzice namówili ją, by ukończyła szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. - Tata grał wcześniej również na skrzypcach, więc powiedział: "Słuchaj, córa, wysyłamy Cię na skrzypce, bo będziemy mogli Ci też pomóc" - mówi bohaterka reportażu Dzień Dobry TVN.

Anna Sułkowska-Migoń w tym roku kończy studia dyrygenckie na dyrygenturze symfonicznej i chóralnej. Wcześniej kształciła się w Warszawie, szlifując grę na altówce.

Więcej szczegółów o utalentowanych, młodych Polkach znajdziesz w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Izabela Kaczyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości