Finanse i Praca

Znamy najlepsze agencje nieruchomości w Polsce!

Finanse i Praca

Otodom od lat dokłada starań, by promować najwyższe standardy w branży, które kształtują pozytywny wizerunek agentów nieruchomości. Jedną z inicjatyw jest konkurs Lider Nieruchomości. Jego celem jest przede wszystkim inspirowanie do profesjonalizacji branży, promocja dobrych praktyk, jak i kształtowanie pozytywnego wizerunku agentów nieruchomości. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 1 kwietnia 2022 roku w studiu TVN, wręczono prestiżowe wyróżnienia najlepszym agencjom nieruchomości w kraju.

Trwająca pandemia zapoczątkowała w branży nieruchomości zmiany na niespotykaną dotąd skalę – wiele działań i procesów trzeba było zmienić lub całkowicie z nich zrezygnować, a decyzje o nich musiały zostać podjęte bardzo szybko w bardzo krótkim czasie. W badaniach dotyczących wizerunku agenta przeprowadzonych przez agencję badawczą IQS na zlecenie Otodom, wielu respondentów wskazało, że dobry agent nieruchomości to przede wszystkim ktoś, kto elastycznie podchodzi do sytuacji, korzysta z nowoczesnych narzędzi wirtualnych, takich jak np.: spacery 3D, wirtualny remont, elektroniczny podpis kwalifikowany czy certyfikat najemcy.

Jaki jest Lider Nieruchomości Otodom 2021?

Nie ulega wątpliwości, że potrzeby i opinie klientów to jeden z kluczowych elementów w wyznaczaniu kierunków rozwoju sektora nieruchomości, jednak warto pamiętać, że sami przedstawiciele branży, ich uwagi i wnioski, równie mocno kształtują jej obecny stan. Szczególne znaczenie mają opinie osób, które osiągnęły tak wysoki poziom, że ich ofertę i usługi można stawiać za wzór. Jak Lider Nieruchomości Otodom 2021 definiuje swój zawód?

Lider Nieruchomości Otodom 2021 Źródło: mat. prasowe

- Dobry agent nieruchomości to agent, który rozumie potrzeby swoich klientów. Agent, który potrafi doradzić, wysłuchać i wyprzedzać oczekiwania. Który dba o bezpieczeństwo i skuteczność transakcji. Świetnie zna rynek i przepisy. Korzysta z najnowszych technologii, aby usprawniać obsługę. Jest doskonale zorganizowany i w pełni oddany temu, co robi. A przy tym jest ludzki, dostępny i pozytywny. Polscy klienci zasługują na takich agentów. Dziękuję mojemu zespołowi, że codziennie doskonali się, aby być w stanie zaoferować właśnie taki poziom usług. Ogromnie cieszy nas, że środowisko dostrzega i docenia naszą pracę, czego dowodem jest ta prestiżowa nagroda, którą mamy przyjemność otrzymać już po raz drugi - Adam Nowodworski, CEO Nowodworski Estates, agencji, która w tegorocznej edycji konkursu otrzymała tytuł Lidera Nieruchomości Otodom w kategorii ogólnopolskiej.    

Zakończona, czwarta już edycja konkursu Lider Nieruchomości Otodom, miała na celu zweryfikowanie profesjonalizmu, skuteczności oraz standardu obsługi agencji nieruchomości z całej Polski. Te oraz wiele innych parametrów było analizowanych w trzyetapowym procesie opracowanym przez agencję badawczą IQS. Na wybór najlepszych agencji nieruchomości w Polsce wpływ miały analiza jakościowa oraz badanie Mystery Shopper. W efekcie powstał ranking biur o najwyższej jakości świadczonych usług – na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim.

Liderzy Nieruchomości Otodom 2021    

1.      Lider Nieruchomości Otodom 2021 w kategorii ogólnopolskiej: Nowodworski Estates

2.      Laureaci konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2021 w kategoriach wojewódzkich:

 • Województwo dolnośląskie: Ale Chata Nieruchomości
 • Województwo kujawsko-pomorskie: Dom Expert    
 • Województwo lubelskie: Big City Broker
 • Województwo lubuskie: Skorecki Nieruchomości
 • Województwo łódzkie: TGN Nieruchomości
 • Województwo małopolskie: M3N Biuro Nieruchomości
 • Województwo mazowieckie: White Lion Investments
 • Województwo opolskie: Król Nieruchomości
 • Województwo podkarpackie: Doradzamynieruchomosci.pl
 • Województwo podlaskie: Północ Nieruchomości
 • Województwo pomorskie: White Wood Nieruchomości
 • Województwo śląskie: WGN Sosnowiec
 • Województwo świętokrzyskie: Properco  
 • Województwo warmińsko-mazurskie: Good Life Estates     
 • Województwo wielkopolskie: Manufaktura Mieszkań
 • Województwo zachodniopomorskie: ANKAM Nieruchomości

Laureaci konkursu, oprócz statuetki i certyfikatu, otrzymują także zestaw świadczeń PR i możliwość współtworzenia Katalogu Dobrych Praktyk, który powstanie, by wspierać wszystkich uczestników rynku nieruchomości w Polsce w dążeniu do profesjonalizacji.

Laureaci konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2021 Źródło: mat. prasowe

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości