rynek nieruchomości

  rynek nieruchomości

  Jedna z mieszkanek Warszawy kupiła mieszkanie, w którym - jak się potem okazało - mieściła się kiedyś agencja towarzyska. W jaki sposób możemy poznać historię lokalu, który zamierzamy nabyć? O ile procent może stracić na wartości mieszkanie z taką przeszłością? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN eksperta rynku nieruchomości Macieja Górkę.

  Analitycy i eksperci rynku emerytur przestrzegają nas przed głodowymi emeryturami i przypominają o konieczności oszczędzania. Jednym ze sposobów jest inwestowanie w nieruchomości. Jak to zrobić i w co inwestować? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN Wojciechem Orzechowskim, inwestorem na rynku nieruchomości.

  Stare polskie przysłowie głosi, że mieszkanie może być: "ciasne, ale własne". A co, jeśli to ciasne jest wynajmowane? Jak wygląda życie w mieszkaniach, które liczą zalewie kilkanaście metrów kwadratowych? Sprawę zbadał dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chjazer.

  Wielu z nas marzy o własnym mieszkaniu. Może być ciasne, ale ważne by było własne. Potwierdzają to dane, zgodnie z którymi ponad 80 proc. Polaków ma dom lub mieszkanie na własność. Skąd bierze się pragnienie posiadania własnego M? O rynku nieruchomości w naszym kraju i Europie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z architektem Radosławem Gajdą, wokalistką Joanną Rudą Czarnecką-Lazer i muzykiem Łukaszem Lazerem. Czy Ruda i Łukasz wolą wynajmować mieszkanie, czy marzą o własnym?

  Jesienią większe miasta, w których znajdują się szkoły wyższe zalewa fala studentów szukających mieszkania. Ile kosztuje wynajem mieszkania w Warszawie, Gdańsku i Krakowie? W jakim mieście zapłacimy najmniej? Czy standardy wynajmowanych mieszkań poprawiły się w ostatnich latach? Jakie są obowiązki właściciela i wynajmującego? Kto odpowiada za remonty mieszkania? Co to jest najem okazjonalny i instytucjonalny? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN eksperta ds. rynku nieruchomości Macieja Górkę.

  Mieszkania dwupoziomowe nie są łatwe do sprzedania. Jakie inne nieruchomości są mniej atrakcyjne dla kupujących? A jakie są hitem? Polacy wolą mieszkać w centrum miast czy na peryferiach? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: home stagerkę z Domo+ Marię Semczyszyn i agenta nieruchomości Macieja Mindaka.

  Fredrik Eklund to gwiazda amerykańskiego rynku nieruchomości. Jego specjalnością są te najbardziej ekskluzywne. Panuje opinia, że jest w stanie sprzedać prawie wszystko prawie każdemu. Jako broker zarobił miliony dolarów. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Gabi Drzewieckiej powiedział, ile dziennie sprzedaje nieruchomości, które gwiazdy korzystają z jego usług i jakie były ich najdziwniejsze wymagania.

  Z badań Eurostatu wynika, że tylko ok. 4% Polaków decyduje się na wynajem mieszkania. Pozostali wolą się zadłużyć i kupić własne M. O to, z czego to wynika i czy ten trend może się zmienić zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN ekonomistę Marka Zubera i ekspertkę rynku nieruchomości Marię Semczyszyn.

  Tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego na rynku nieruchomości robi się gorąco. W gazetach i internecie pojawia się wtedy mnóstwo ogłoszeń w sprawie wynajmu. Proponowane studentom warunki mieszkaniowe i ceny są bardzo różne. Jak nie dać się wrobić w lokum, które nie nadaje się do zamieszkania? Na co zwracać uwagę oglądając mieszkanie? Co to jest lista adresowa? Gościem Dzień Dobry TVN był ekspert rynku nieruchomości Maciej Górka.