nieruchomości

  nieruchomości

  Zgodnie z prawem budowlanym - nie można zbudować mieszkania mniejszego niż 25 metrów kwadratowych. Ale deweloperzy znaleźli na to sposób. Sprzedają lokale użytkowe z funkcją mieszkalną. Te mieszkania mają zaledwie kilkanaście metrów. A oferty na nie znikają z rynku po kilku dniach. O mikromieszkaniach - nowym trendzie na polskim rynku nieruchomości - rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z dziennikarzem TVN24 BiS Mateuszem Walczakiem.

  Jedna z mieszkanek Warszawy kupiła mieszkanie, w którym - jak się potem okazało - mieściła się kiedyś agencja towarzyska. W jaki sposób możemy poznać historię lokalu, który zamierzamy nabyć? O ile procent może stracić na wartości mieszkanie z taką przeszłością? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN eksperta rynku nieruchomości Macieja Górkę.

  Analitycy i eksperci rynku emerytur przestrzegają nas przed głodowymi emeryturami i przypominają o konieczności oszczędzania. Jednym ze sposobów jest inwestowanie w nieruchomości. Jak to zrobić i w co inwestować? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN Wojciechem Orzechowskim, inwestorem na rynku nieruchomości.

  Niestety wiele marzeń o własnym mieszkaniu zakończyło się tragedią. A to za sprawą nieuczciwych deweloperów. O tym na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania mówili w Dzień Dobry TVN adwokat Iwona Zielinko i specjalista ds. rynku nieruchomości Maciej Górka. Jakich zapisów nie powinno być w umowie deweloperskiej? Gdzie można znaleźć listę deweloperów, którzy stosują zakazane klauzule? Co zrobić, kiedy mieszkanie, które chcemy odebrać ma inne parametry niż te wpisane do umowy przedwstępnej?

  Oszustwa na rynku wynajmu nieruchomości są niestety standardem, zarówno ze strony najmujących jak i najemców. Jak nie dać się oszukać? Na co zwracać uwagę przy wynajmie? Jaką umowę najlepiej zawrzeć? A co z wyposażeniem lokalu? W Dzień Dobry TVN ekspert rynku nieruchomości Maciej Górka i wszystko, co trzeba wiedzieć zanim wynajmie się komuś / od kogoś mieszkanie.

  Przed wystawieniem na sprzedaż mieszkania, należy je wycenić. Czy potrzebny jest do tego ekspert od nieruchomości? Co należy brać pod uwagę przy wycenie? Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży, aby jego wartość była wyższa? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: dziennikarza ekonomicznego TVN24 BIS Pawła Blajera.

  Fredrik Eklund to gwiazda amerykańskiego rynku nieruchomości. Jego specjalnością są te najbardziej ekskluzywne. Panuje opinia, że jest w stanie sprzedać prawie wszystko prawie każdemu. Jako broker zarobił miliony dolarów. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Gabi Drzewieckiej powiedział, ile dziennie sprzedaje nieruchomości, które gwiazdy korzystają z jego usług i jakie były ich najdziwniejsze wymagania.

  Jędrek Dużyński jest najmłodszym synem Maryli Rodowicz. Pasjonuje się fotografią i ma już na swoim koncie kilka wernisaży. Obok pracy artystycznej zajmował się także handlem nieruchomościami u jednego z największych pośredników na świecie. W mediach plotkarskich był przedstawiany jako partner Zosi Ślotały. Czy rzeczywiście był chłopakiem stylistki? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara spotkała się z nim na przedmieściach Londynu. Pokazał jej ważne dla siebie miejsca w Richmond.

  O edukacji, giełdzie i rynku nieruchomości z żoną Hollywood Katarzyną Wołejnio rozmawiała Agnieszka Jastrzębska. Wiedzieliście , że Kasia skończyła SGH?

  By kupić dom w elitarnej dzielnicy Houston w Teksasie o powierzchni ponad 100 metrów, wystarczy napisać esej, w którym uargumentujemy, dlaczego to my powinniśmy być jego nabywcami. Jeżeli przekonamy do siebie właściciela, ten sprzeda nam posiadłość za jedyne 150 dolarów. Kto jest pomysłodawcą konkursu? Ile faktycznie wart jest dom? Dlaczego chce sprzedać willę akurat w taki sposób? Ile spłynęło już zgłoszeń? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki porozmawiał z właścicielem posiadłości.

  Ma cztery mieszkania i mieszka w kamperze. Przez nietrafione inwestycje mieszkaniowe stracił niemal wszystko. Jego małżeństwo się rozpadło. Pracował w finansach i zna się na finansach. Dlaczego zatem jest w takiej dramatycznej sytuacji finansowej i czy można mu pomóc? Tego zadania podjął się Marcin Iwuć, ekonomista, autor bloga „Finanse bardzo osobiste”. Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu Prosty Rachunek.

  "Home staging - mieszkania do sprzedania" to pierwszy polski program poświęcony niezwykle popularnej na świecie usłudze home stagingu. Home staging to takie zmienianie mieszkania, by szybko przyniosły zysk ze sprzedaży lub wynajmu. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Maria Semczyszyn – ekspertka rynku nieruchomości i prowadząca „Home staging – mieszkania do sprzedania”.

  Rynek nieruchomości się rozwija. Teraz już wynajmujemy mieszkania nie po to, aby w nich mieszkać, ale by w nich poimprezować. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Patrick Pieta, broker nieruchomości, który wynajmował mieszkania na imprezy. Do jakich dewastacji mieszkania dochodziło?