Energia ze źródeł odnawialnych to klucz do Transformacji energetycznej. Dzięki niej możemy ograniczyć negatywny wpływ naszej działalności na środowisko i klimat. Zastanawiasz się, w jakim zakresie możesz uzyskać unijne wsparcie na taką transformację? Chcesz dowiedzieć się, jak przyspieszyć rozwój firmy i jednocześnie zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych? Przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci znaleźć odpowiedzi na te pytania i skorzystać z dostępnych możliwości finansowania.
Jak złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji w przemianę energetyczną? Krok po kroku
Ograniczanie emisji gazów cieplarnianych jest łatwiejsze, gdy możesz liczyć na wsparcie finansowe. Dzięki funduszom unijnym Twoja firma może skuteczniej dążyć do poprawy efektywności energetycznej np. zakładu przemysłowego. To istotny element modernizacji energetycznej w całej Europie.
Więcej informacji na temat możliwości pozyskania dotacji znajdziesz na stronie: https://mleasing.pl/zielona-transformacja/uslugi/dotacje-ue/.
Jak uzyskać dotację na dekarbonizację i inwestycje w energooszczędne nieruchomości?
1. Wypełnij formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie. Określimy cel i koszt przygotowania dokumentacji wspólnie z partnerem mLeasing.
2. Przeanalizujemy możliwości Twojej firmy razem z partnerem mLeasing, aby dopasować odpowiedni program dotacyjny. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na finansowe wsparcie dla zielonej transformacji.
3. Podpisz umowę na przygotowanie wniosku.
4. Zbierz wymagane dokumenty, które są potrzebne do uzyskania finansowania.
5. Złożymy wniosek o dotację w Twoim imieniu.
6. Podpisz umowę finansową, na leasing lub pożyczkę leasingową.
7. Rozliczymy wykorzystane środki, zapewniając pełną zgodność z wymaganiami programu.
Usługi powiązane z dotacjami unijnymi kompleksowo wspierają działania transformacji energetycznej firm. Dzięki temu przedsiębiorstwa nie muszą angażować własnego budżetu w celu przeprowadzenia inwestycji kluczowych dla klimatu i zwiększenia efektywności energetycznej np. zakładu przemysłowego.
Na jakie rozwiązania firmy mogą skorzystać z dotacji unijnych?
W ramach strategii dekarbonizacji i poprawy efektywności energetycznej przedsiębiorstwa unijne dotacje możesz przeznaczyć na:
1. modernizację infrastruktury energetycznej – inwestycje w technologie niskoemisyjne, takie jak odnawialne źródła energii, inteligentne sieci czy systemy zarządzania energią;
2. zwiększenie efektywności energetycznej – modernizację ogrzewania i wentylacji oświetlenia i chłodzenia;
3. urządzenia energooszczędne – zakup maszyn o niższym zużyciu energii, zmniejszających koszty operacyjne i emisje;
4. audyt energetyczny – analizę zużycia energii w celu identyfikacji i wdrożenia działań optymalizacyjnych;
5. szkolenia i doradztwo – podnoszenie kwalifikacji pracowników w zakresie zarządzania energią i technologii.
Unijne dotacje to doskonały sposób na sfinansowanie inwestycji, które mogą odmienić Twoją firmę na lepsze. Dzięki nim możesz wprowadzić nowoczesne technologie, które wspierają neutralność klimatyczną.
Inwestując w zieloną transformację, nie tylko zmniejszysz swój wpływ na środowisko, ale także zwiększysz konkurencyjność swojej firmy na rynku.
Unijne dotacje na energooszczędne budynki dla firm – dlaczego warto?
Unijne dotacje na energooszczędne budynki to świetna okazja, by Twoja firma mogła poprawić efektywność energetyczną i obniżyć koszty operacyjne. Wykorzystanie tych środków niesie wiele korzyści, takich jak:
- poprawa wizerunku marki – firma staje się bardziej ekologiczna i nowoczesna;
- dostęp do innowacyjnych technologii – wspierających dekarbonizację i zrównoważony rozwój;
- łatwiejsze spełnienie wymogów UE – dotyczących efektywności energetycznej budynków;
- konkurencyjność ekonomiczna – niższe koszty operacyjne to efektywniejszy biznes.
Dzięki takim inwestycjom możesz również znacznie zmniejszyć koszty eksploatacji, na przykład zakładów przemysłowych. Instalacje fotowoltaiczne pozwalają na korzystanie z energii odnawialnej, co dodatkowo wspiera oszczędności i rozwój firmy.
Inwestuj w przyszłość – pomożemy Ci w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez unijne dotacje.
Źródło zdjęcia głównego: Mat. prasowe