Sennik

Śni Ci się deszcz? Sennik podpowie, co taki sen oznacza

Sennik

Aktualizacja:
Droga w deszczu

Sen i deszcz to połączenie, które powinno wzbudzić naszą ciekawość. Deszcz jest symbolem oczyszczenia, błogosławieństwa, a także prawdy. Jeśli przyśni Ci się sen o deszczu, to oznacza, że w Twoim życiu wkrótce nastąpi zmiana. Wiele wskazuje na to, że będzie to zmiana na lepsze.

Symbolika deszczu jest znana od wieków, ale często była mylnie odczytywana. Deszcz kojarzono bowiem ze smutkiem jesiennej aury. Nic bardziej mylnego. Teraz jest już jasne, że sen o deszczu zwykle zwiastuje pozytywne zjawisko.

Deszcz od zawsze był poddawany interpretacji, przede wszystkim dlatego, że zjawisko to towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Symbolika jego jak i wody jest wyjątkowo bogata. Woda spadająca z nieba oczyszcza, a także odżywia ziemię i powietrze. Może zatem oznaczać trwanie lub nowe życie. Symbolizuje też płodność lub jej zapowiedź – bez deszczu nie ma bowiem plonów. Śni Ci się deszcz? Sennik wskaże, co Twoja podświadomość chce Ci przekazać.

>>> Zobacz też: Jak zbudować poczucie własnej wartości i pokochać siebie?

Sen – deszcz i jego symbolika

Zwykle deszcz występuje w jakimś kontekście, który trzeba uwzględnić przy interpretacji snu (może nas np. przyłapać na spacerze, ale bywa, że obserwujemy go z okna domu). Istotna jest także intensywność – czy deszcz jest mżawką, czy ulewą. Sennik przewiduje różne interpretacje dla każdej z tych sytuacji. Ważne jest także to, czy deszcz pojawia się gwałtownie, czy jesteśmy na niego przygotowani. W interpretacji snów nigdy nie należy zapominać o nastroju, który panował w fantazji – zwykle już to, jak odczuwamy dany sen, daje informacje niezbędne do jego zrozumienia.

Sennik deszcz – ulewa

Ulewny deszcz , któremu często towarzyszą grzmoty, oznacza, że wkrótce czekają nas niespodziewane i gwałtowne przeżycia emocjonalne. Nie musisz się jednak obawiać. Jeśli śni Ci się ulewny deszcz, sennik podkreśla bliskość pozytywnej zmiany i oczyszczenia . Zapowiada też, że wkrótce pozbędziesz się wyrzutów sumienia i w końcu zaczniesz żyć pełnią życia.

Sennik deszcz – różne odmiany

Spokojne i równomierne opady mają zupełnie inną symbolikę, choć również zapowiadają pozytywne zmiany. Dotyczą one jednak kwestii materialnych, a dokładniej – zapowiadają zysk finansowy.

Jeśli bardzo zmokłeś w czasie snu , to znaczy, że w realnym życiu jesteś wytrwały w realizacji nawet najtrudniejszych celów. Jeśli natomiast deszcz jest bardzo drobny, oznacza to, że pojawi się wiele małych problemów, które jednak bez większych trudności pokonasz. Jeśli śni Ci się jednostajny deszcz – to doskonały czas na inwestycje.

Gdy w czasie snu deszcz mocno Cię zmoczy, sygnalizuje to także, że znajdziesz szczęście, ale niekoniecznie tam, gdzie go szukasz – bądź zatem otwarty na nowe możliwości. Jeśli we śnie przemokniesz do suchej nitki, uważaj na swoje zdrowie. Może to zapowiadać, że wkrótce złapie Cię choroba lub przeziębienie. Nie musisz się jednak niepokoić, prawdopodobnie to nic poważnego.

Śnieg z deszczem według sennika sygnalizuje, że znudziło Cię towarzystwo kogoś z najbliższego otoczenia. Pamiętaj jednak o tym, by być wyrozumiałym – to zawsze popłaca. Z kolei letni, wiosenny deszcz zapowiada romantyczny wypad z ukochanym lub ukochaną. Mżawka symbolizuje, że Twoje ciągłe starania wkrótce zostaną docenione. Jeśli nie widzisz deszczu, ale słyszysz, że pada, oznacza to, że wkrótce skutecznie pokonasz konkurencję.

Deszcz pada za oknem ? Oznacza on, że głęboko tęsknisz za kimś lub za czymś. Prawdopodobnie sen ten dotyczy Twojej przeszłości. Wiele wskazuje na to, że sen ten jest wyrazem pustki i smutku, który na danym etapie swojego życia odczuwasz. Piosenka – za oknem deszcz oznacza, że stan tęsknoty jest jeszcze dotkliwszy.

W czasie deszczu porządnie zmarzniesz ? Gdy przytrafi Ci się to we śnie, może to oznaczać, że wkrótce w Twoim życiu zajdzie jakieś nieprzyjemne zdarzenie. Jeśli we śnie uda Ci się z kolei schronić przed deszczem, sennik wróży Ci duży zysk finansowy.

Gdy we śnie pada deszcz i świeci słońce , znaczy to, że Twój stan emocjonalny wygląda podobnie. Prawdopodobnie do głosu dochodzi Twoja podświadomość, a dokładniej – Twój uśmiechu przez łzy.

Uważaj na strugi deszczu , mają one bowiem dość negatywne znaczenie. Sugerują, że powinieneś uważać na decyzje, które zamierzasz w najbliższym czasie podjąć. Mogą one być błędne. Deszcz i wiatr, które występują razem we śnie, zapowiadają, że wkrótce nastąpią duże zmiany, postaraj się mentalnie na nie przygotować.

>>> Zobacz też: Depresja może kryć się za uśmiechem. Jak rozpoznać objawy choroby?

Sennik – deszcz meteorytów – znaczenie

Spadające meteory to według sennika wyjątkowa sytuacja. Są symbolem myśli, które uwalniają człowieka. Jeżeli w Twoim życiu pojawiają się jakieś trudności w sferze zawodowej, to taki sen oznacza, że dzięki swojej cierpliwości i wytrwałości wkrótce rozwiążesz nękające Cię problemy. Jeśli patrzysz we śnie na spadające meteory, to znaczy, że Twoje marzenia wkrótce się ziszczą.

Zobacz film: Sena a zdrowie. Jak zbyt mała ilość snu odbija się na naszym zdrowiu

Pozostałe wiadomości