Poszukiwane newsy

Mariupol zagrożony epidemią cholery. "Choroby mogą zabrać życie tysiącom mieszkańców"

Poszukiwane newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
rmf24.pl/tvn24.pl
Mariupol
Anadolu Agency/Getty ImagesMariupol zagrożony epidemią cholery

W okupowanym przez Rosjan Mariupolu zginęło tysiące Ukraińców. Rada miasta alarmuje, że pod gruzami gniją ciała zabitych. Brakuje wody pitnej. Sytuacja sanitarna jest tragiczna. Istnieje ryzyko wybuchu epidemii cholery i innych chorób zakaźnych.

Mariupol zaatakowany przez Rosjan

Trwa wojna w Ukrainie. Z informacji przekazanych przez mera Wadyma Bojczenko w okupowanym przez Rosjan Mariupolu zginęło 22 tys. mieszkańców. Liczba ta może być jednak zaniżona.

Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Jak przekazała rada miasta, pod gruzami wciąż gniją ciała zabitych. Niektórych pochowano w masowych grobach. - Już od dwóch miesięcy okupanci prowadzą ponowne pochówki zabitych mieszkańców Mariupola w trzech ogromnych zbiorowych grobach - czytamy.

Mariupol zagrożony epidemią

W Mariupolu wciąż brakuje wody pitnej i pożywienia. Wiele rur jest uszkodzonych. Sytuacja sanitarna w mieście jest trudna, o czym poinformował doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko.

- Zdajemy sobie sprawę, że płytkie mogiły mają pewien wpływ, gnicie odpadków na ulicach - to wszystko trafia do wody, morza, źródeł wody pitnej. Ryzyko epidemii już jest nie tylko groźbą, jest już na takim poziomie, że w zasadzie odnotowujemy pojedyncze przypadki - na tyle, na ile możemy je rejestrować - przekazał.

Zobacz wideo: Polscy lekarze uratowali 16-letnią Ukrainkę

Polscy lekarze uratowali 16-letnią Ukrainkę
Polscy lekarze uratowali 16-letnią Ukrainkę
Dzień Dobry TVN

Jak podaje gazeta "The Kyiv Independent", rosyjskie władze w opanowanym Mariupolu wprowadziły kwarantannę w obawie przed wybuchem epidemii cholery.

Już pod koniec maja Wadym Bojczenko, mer Mariupola ostrzegał: "Nasi lekarze informują o zagrożeniu, które może pojawić się tego lata - wybuchy chorób zakaźnych - czerwonki, dżumy i innych. Te choroby mogą zabrać życie tysiącom mieszkańców Mariupola".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: rmf24.pl/tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Anadolu Agency/Getty Images

Pozostałe wiadomości