Pomoc Ukrainie

Artyści jednoczą się dla Ukrainy. Warszawskie teatry zorganizują koncert charytatywny

Pomoc Ukrainie

Autor:
Justyna
Piąsta
Koncert charytatywny warszawskich teatrów

Od tygodnia na terytorium Ukrainy trwa wojna. Polacy wspierają wschodnich sąsiadów, a artyści z warszawskich teatrów łączą siły, by zorganizować charytatywny koncert. Gdzie i kiedy się odbędzie?

Warszawskie teatry dla Ukrainy - gdzie i kiedy?

Ukraińscy obywatele w obliczu wojny potrzebują naszej pomocy. Dlatego aktorzy z niespełna 30 warszawskich teatrów zjednoczyli w się szczytnym celu. Z inicjatywy Gołdy Tencer i Dawida Szurmieja odbędzie się charytatywny koncert "Warszawskie teatry dla Ukrainy". Już 5 marca o godz. 20.00 na scenie Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa przy al. Niepodległości 141a w Warszawie będzie można usłyszeć artystów.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Celem wydarzenia jest zebranie środków na pomoc humanitarną dla cywilów w Ukrainie, aby zapewnić im jak najszybciej niezbędne i podstawowe rzeczy do życia. Środki zostaną przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej Janiny Ochojskiej. 

Warszawskie teatry dla Ukrainy - bilety na koncert

Bilety na koncert są dostępne online za pośrednictwem strony Teatru Żydowskiego, koordynatora działań i współorganizatora imprezy.

- Pomysł powstał z racji tego, że każdy z nas szuka każdego sposobu, aby pomóc. Mamy świadomość, że takie działanie to kropla w morzu potrzeb, ale kroplą do kropli uda się pokonać zło. Stoimy murem za naszymi siostrami i braćmi z Ukrainy - mówi Dawid Szurmiej, reżyser koncertu.

Koncert będzie transmitowany również na Facebooku Teatru Żydowskiego. W trakcie wydarzenia będzie można wesprzeć zbiórkę organizowaną w ramach wydarzenia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości