Podróże

Podróż nad Niagarę. Jak wygląda życie w pobliżu najbardziej znanego wodospadu na świecie?

Podróże

Mimo że wodospad Niagara nie należy do największych, to z całą pewnością jest najbardziej znany. Jak wygląda wiosną? Ile wody przepływa przez niego w jednej sekundzie? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Wiosna nad wodospadem Niagara

Wodospad Niagara to z całą pewnością jeden z najbardziej znanych wodospadów na świecie. Znajduje się na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wiosną, kiedy wody jest w nim najwięcej, w każdej sekundzie Niagarą spływa około 6 mln litrów wody. Ten fenomen natury pod koniec XIX wieku wykorzystał Nikola Tesla.

Opracowany przez niego system prądu przemiennego pozwolił na przesyłanie prądu na odległość. Dzięki elektrowniom zbudowanym w pobliżu Niagary zasilanych jest ponad 400 tysięcy domostw zarówno po amerykańskiej, jak i kanadyjskiej stronie.

Życie nad Niagarą

Niagara to także jedna z największych atrakcji turystycznych Kanady. Każdego roku odwiedzało go ponad 20 milionów osób. Niestety z powodu pandemii w turystów praktycznie nie ma. Dla mieszkańców pobliskiego miasteczka, którzy żyją przede wszystkim z turystyki, to bardzo trudny czas. Jak zarządza się takim miastem w czasie pandemii?

- To duże wyzwanie. Doświadczaliśmy różnych trudności. Skutków zamachów z 11 września, choroby wściekłych krów, ptasiej grypy czy wahania w kursie walut, ale to tak naprawdę nic, w porównaniu do tego, z czym mierzymy się teraz. Niestety niewiele możemy zrobić i musimy cierpliwie czekać na zakończenie pandemii - mówił w rozmowie z naszą reporterką Irminą Somers Jim Diodati, burmistrz miasta Niagara Falls.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Cieniolubne byliny. Które z nich polecają prowadzące program "Wymarzone ogrody"?

Aktor z "Na Wspólnej" w czasie pandemii zajął się renowacją rowerów. "Musiałem coś robić, żeby nie zwariować"

Wakacje w Europie: we Włoszech 5-dniowa kwarantanna, do Grecji po zaszczepieniu lub z testem. A co z innymi krajami?

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Irmina Somers

Pozostałe wiadomości