Materiał promocyjny

Kołobrzeg zachwyca poza sezonem. Dlaczego warto teraz odwiedzić to uzdrowisko?

Jesienne doładowanie jodu w Kołobrzegu
Źródło: Dzień Dobry TVN
Kołobrzeg to uwielbiany przez Polaków kurort, który zachwyca nie tylko w sezonie letnim. Żaneta Rosińska sprawdziła, jak wygląda plaża jesienią. Dlaczego wdychanie jodu jest tak istotne dla zdrowia człowieka? Reporterka Dzień Dobry TVN porozmawiała z Iloną Grędas-Wójtowicz, zastępczynią prezydenta ds. społecznych oraz pełnomocniczką ds. przygotowań Kołobrzegu do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029, o zbawiennym wpływie nadmorskiego powietrza na nasz dobrostan.

Dlaczego warto wdychać jod?

Nie od dziś wiadomo, iż spacery nad brzegiem morza są korzystne dla zdrowia człowieka. Jak się okazuje, jod, który można wdychać w pobliżu Bałtyku najlepiej dawkować sobie poza sezonem wakacyjnym. Reporterka Dzień Dobry TVN Marzena Rosińska odwiedziła Kołobrzeg, gdzie znajdują się najlepsze warunki do długich prozdrowotnych spacerów. Przypomnijmy, ze jod jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania całego naszego organizmu i ma znaczący wpływ na hormony oraz gruczoł tarczycy. Jego długotrwały niedobór ma wpływ na pogorszenie się stanu zdrowia psychicznego. Jod pozytywnie wpływa na samopoczucie, spalanie kalorii oraz zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory.  Reporterka Dzień Dobry TVN Marzena Rosińska spotkała się z Iloną Grędas-Wójtowicz, zastępczynią prezydenta ds. społecznych, by porozmawiać nie tylko o tym, jak ważny jest jod dla zdrowia człowieka, ale i o uczestnictwie Kołobrzegu w konkursie na Europejską Stolicę Kultury 2029. - Wielkość miasta nie jest istotna w tym konkursie. [...] Kołobrzeg jest największym polskim uzdrowiskiem i dziś prezydent miasta Kołobrzeg obrała kurs na kulturę. [...] Inicjatywa ubiegania się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultry jest inicjatywą oddolną - tłumaczyła gościni materiału.

Udział Kołobrzegu w konkursie ma promować to niezwykłe uzdrowisko w skali światowej i zachęcić turystów do odwiedzania nadmorskiego kurortu.

Kołobrzeg poza sezonem

Jod niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu możemy zażyć, spacerując w pobliżu Bałtyku. Jego największe stężenie występuje podczas sztormowej i wietrznej pogody, kiedy fale są wysokie - w pobliżu 200 do 300 metrów od wody. Korzystne zatem będą jesienno-zimowe wędrówki po kołobrzeskiej plaży i najdłuższej w kraju promenadzie oraz, gdy pogoda dopisuje, przejażdżki rowerem. Najpopularniejsze trasy w tej okolicy prowadzą z Kołobrzegu do Ustronia Morskiego i Kołobrzegu do Dźwirzyna. Mimo spadającej temperatury powietrza nad morzem nie brakuje nie tylko amatorów ruchu na lądzie - reporterka Dzień Dobry TVN wypatrzyła kobietę, która oddała się prozdrowotnemu morsowaniu.

- Przed chwilą widzieliśmy panią morsującą. Sprawdziłam temperaturę wody w Bałtyku. Jest ona na poziomie 13 stopni, czyli o jeden stopień mniej niż termometry będą pokazywały w Kołobrzegu. Temperatura wody jest niemal identyczna do tej, która jest w powietrzu - zachęcała pogodynka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana