Podróże

Linie lotnicze nie godzą się na siwiznę i zakola na pokładzie samolotu. "To trochę zbyt dużo"

Podróże

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
podroze.gazeta.pl
Steward na pokładzie samolotu.

Praca na pokładzie samolotu to marzenie wielu osób. Tymczasem stewardessy i stewardzi zatrudnieni w jednej z indyjskich linii lotniczych poważnie zastanawiają się nad zmianą posady. Wszystkiemu winne są wyśrubowane wytyczne dotyczące ich wyglądu. Jak, zdaniem przewoźnika, powinni prezentować się członkowie personelu pokładowego?

Jakie wymogi trzeba spełnić, by zostać stewardem lub stewardessą?

Odporność na stres, komunikatywność i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji - to zaledwie część wymagań, jakie stawia się osobom ubiegającym się o pracę na pokładzie samolotu. Na długiej liście oczekiwań linii lotniczych ważne miejsce zajmuje również wygląd zewnętrzny. Kandydaci ubiegający się o posadę stewarda czy stewardessy powinni budzić zaufanie miłą aparycją i nienagannym strojem. Okazuje się, że nie bez znaczenia pozostaje także ich uczesanie, a nawet kolor włosów.

Podróże samolotem i nie tylko 

Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samolotyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Skupiające się wokół fryzury wytyczne to pomysł jednego z indyjskich przewoźników. W kilkudziesięciostronicowym podręczniku firma umieściła szczegółowy opis warunków, jakie powinni spełniać członkowie personelu pokładowego.

Linie lotnicze nie godzą się na łysienie i siwiznę pracowników

Obszerna lista wymagań indyjskiej linii lotniczej zaczęła obowiązywać w październiku 2022 roku. Pracownicy nie kryli zdziwienia na jej widok. Jak zdaniem przełożonych powinni dbać o swój wygląd? Przede wszystkim na pokładzie samolotu niemile widziane są siwe włosy. Dopuszcza się za to koloryzację w naturalnych odcieniach - modne kolory (w tym blond), pasemka oraz henna nie wchodzą w grę. Fryzura pań musi być gładka, najlepiej starannie upięta spinkami. Z kolei panowie powinni mieć się na baczności, jeśli pojawiają się u nich zakola. Steward, który zacznie łysieć, będzie miał obowiązek codziennego golenia całej głowy. Zgodnie z nowymi przepisami, nie wolno też zapuszczać brody.

Pracownicy otrzymali też instrukcje dotyczące stroju, paznokci, a nawet zapachu. Jak donosi "Hindustan Times", wielu z nich wyraziło swój sprzeciw wobec nowych zasad.

- Niektórzy uważają, że jest to potrzebne do budowania wizerunku linii lotniczej, ale według innych to trochę zbyt dużo - powiedział jeden z członków załogi w szczerym wywiadzie dla indyjskiego dziennika.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: podroze.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Svitlana Hulko/Getty Images

Pozostałe wiadomości