Podróże

Zmiany w podróżowaniu samolotem. Już wkrótce ma być to znacznie prostsze i wygodniejsze

Podróże

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Bezprawnik/Spider's Web
Odprawa na lotnisku

Podróż samolotem może być problematyczna, jeśli w międzyczasie potrzebujemy skorzystać z telefonu. Niedługo prawdopodobnie pożegnamy się z trybem samolotowym i będziemy mogli swobodnie dzwonić z pokładów samolotów. Co jeszcze się zmienia?

Nowość w podróżowaniu - Internet w samolotach

Pierwszą z unijnych zmian ma być swobodne korzystanie z telefonów komórkowych podczas lotów. Chociaż już dzisiaj zdarza się, że jest możliwość wykonywania połączeń z pokładu, to ceny takiej usługi bywają tak wysokie, że większość osób z niej nie korzysta. Jak zapowiedziała Komisja Europejska, część częstotliwości sieci 5G ma być zarezerwowana do dzwonienia podczas lotów. W tym celu na pokładach mają zostać zainstalowane stacje bazowe, które będą łączyć się bezpośrednio z satelitami, a następnie przesyłać sygnał na Ziemię. 

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Zmiany w systemie odpraw i kontroli

Na europejskich lotniskach ma być stopniowo wprowadzany system automatycznych odpraw i kontroli paszportowej, dzięki której będzie można zweryfikować swoją tożsamość w specjalnych kioskach lub bramkach. Ponadto wprowadzona zostanie weryfikacja biometryczna, która może w przyszłości zastąpić paszport i karty pokładowe. 

Zmiany w limitach płynów na pokładach samolotów

Zmieniony ma zostać również limit objętości wnoszonych do samolotu płynów. Aktualny system, zgodnie z którym wszelkie płyny mogą znajdować się jedynie w przeźroczystych pojemnikach do 100 ml, miałby zniknąć. Ma to być możliwe dzięki wprowadzenia nowego systemu kontroli bezpieczeństwa oraz wykorzystania bramek CT. Jak zapowiedziały władze londyńskich lotnisk - do 2024 całkowicie zastąpią stare systemy bezpieczeństwa nowymi. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Bezprawnik/Spider's Web

Źródło zdjęcia głównego: Hinterhaus Productions/Getty Images

Pozostałe wiadomości