Newsy

By wygrać konkurs piękności, zdecydowała się na oszustwo. Grozi jej za to 16 lat więzienia

Newsy

Projekt bez tytułu (10).png

Wiele dziewczynek marzy, by ktoś założył im koronę na głowę i powiedział: "jesteś najpiękniejsza w całej szkole, mieście czy kraju". Czasem to marzenie pokrywa się również z marzeniami ich matek, które dla szczęścia swojego dziecka są w stanie zrobić wszystko.

Tak właśnie stało się w Tate High School w Gonzalez na Florydzie. Emily Rose Grover włamała się do systemu szkolnego, żeby mieć dostęp do akt wszystkich uczniów. Nie zrobiłaby tego bez pomocy matki, 50-letniej Laury Rose Carroll, wicedyrektorki placówki. Kobiety miały korzystać z kont innych osób w celu oddania fałszywych głosów w konkursie piękności, by zapewnić nastolatce zwycięstwo.

Nie były wystarczająco ostrożne

Nastolatka i jej mama wpadły przez własną nieuwagę, ale i bezmyślność. Najpierw Emily zaczęła chwalić się przyjaciółkom, że korzystała z komputera matki, by mieć pewność, że zwycięży. Plotki dotarły do władz szkoły, które zgłosiły sprawę, prosząc policję o sprawdzenie, czy ktoś miał nieautoryzowany dostęp do kont setek uczniów.

- Dochodzenie wykazało, że Carroll, zastępczyni dyrektora w Bellview Elementary School, i jej córka, uczennica w Tate High School, miały dostęp do kont uczniów – napisano w oświadczeniu. - Agenci odkryli dowody nieautoryzowanego dostępu do kont połączonego z telefonem komórkowym Carroll, a także komputerami powiązanymi z ich miejscem zamieszkania, z łączną liczbą 246 głosów oddanych na Emily w konkursie piękności - ujawnił FDLE (Departament Egzekwowania Prawa Florydy).

Grozi im 16 lat więzienia

Sprawa jest na tyle poważna, że i konsekwencje okazały się dotkliwe dla obu pań. Carroll za złamanie przepisów została zwolniona i umieszczona w więzieniu, natomiast 17-letnia Emily - wydalona z Tate High School i przeniesiona do Regionalnego Ośrodka dla Nieletnich Escambia.

Zarówno matce, jak i córce, postawiono kilka zarzutów, w tym: bezprawne użycie urządzenia komunikacyjnego; wykorzystywanie danych osobowych do celów przestępczych i zmowa w celu popełnienia tych przestępstw. Grozi im 16 lat więzienia. Emily będzie sądzona jak dorosła osoba, gdyż już osiągnęła pełnoletność. Musiała zrzec się także tytułu najpiękniejszej dziewczyny w szkole.

Zobacz także:

Siostry Mancewicz udowadniają, że można pracować z rodziną. "Śmieją się z nas, że jesteśmy 'Kartacziankami', od podlaskich kartaczy

Billie Eilish po metamorfozie zaskakuje na okładce "Vogue'a". Nastolatka pobiła rekord polubień w 6 minut

79 proc. Polaków nie akceptuje swojego wyglądu. "Media społecznościowe robią bałagan w głowie"

Obejrzyj również: Miss Polski Nastolatek 2020

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Pozostałe wiadomości