Pogoda

Wiadomo, kiedy zaatakuje zima. Długoterminowa prognoza pogody wróży śnieg i mróz

Pogoda

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
Gazeta.pl
Atak zimy

Synoptycy zapowiadają, że wraz z nowym rokiem zawita do Polski prawdziwa zima. Z kolei wpływ Oceanu Atlantyckiego przyniesie odwilże i oblodzenia. Jakiej pogody możemy spodziewać się po świętach?

Prognoza pogody na początek nowego roku

Prognozy długoterminowe wskazują, że wraz z początkiem 2022 roku należy się spodziewać ataku prawdziwej zimy. Temperatura miejscami spadnie poniżej normy klimatycznej, pojawią się intensywne opady śniegu i siarczysty mróz.

Cieplejsze masy powietrza napływające znad Atlantyku i południa Europy sprawią, że oprócz śnieżyć można spodziewać się również silnych opadów deszczu. Te z kolei - w połączeniu z ujemną temperaturą sprawią, że pojawią się niebezpieczne oblodzenia. Dobrą wiadomością dla miłośników zimowego pejzażu jest fakt, że synoptycy przewidują bezchmurne niebo. Zdecydowanie przyjemniej będzie jednak oglądać je przez okno, gdyż miejscami temperatura spadnie do -20 st. Celsjusza.

Pogoda na 9-11.12.2021 r.
Pogoda na 9-11.12.2021 r.

Pogoda na Boże Narodzenie 2021

Meteorolodzy przewidują, że Boże Narodzenie będzie chłodniejsze niż w minionych latach. Fani śnieżnej pierzynki na biały puch będą musieli jednak poczekać aż do Sylwestra. Tegoroczną gwiazdkę ciężko bowiem będzie zaliczyć do białych.

Szukasz więcej informacji na temat pogody? Sprawdź TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: Gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego:  Gillian Henry / East News

Pozostałe wiadomości