Coraz bliżej długiego weekendu i lekkie zmiany w pogodzie. Co prawda idzie cieplejszy wyż, ale nadal odczuwalna temperatura będzie niezbyt sprzyjająca długim spacerom. Należy też uważać na silne mgły, które mogą komplikować życie przede wszystkim kierowcom.
Pogoda w nocy z 9 na 10 listopada 2021 r.
W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe, tylko na Wybrzeżu lokalnie duże i tam słabe opady deszczu lub mżawki. Miejscami silne zamglenia, a na południu, zachodzie i w centrum lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na wschodzie, w centrum i w rejonach podgórskich od -4°C do -1°C, na pozostałym obszarze od 0°C do 3°C i tutaj lokalnie przygruntowe przymrozki do -3°C. Najcieplej natomiast nad morzem od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, nad morzem także umiarkowany i okresami porywisty, z kierunków południowych. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.
Pogoda na środę, 10 listopada 2021 r.
Jak informuje IMGW na północnym zachodzie, północnym wschodzie kontynentu oraz w zachodniej części basenu Morza Śródziemnego pogodę kształtują niże wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze dominują wyże z centrami nad Europą Centralną oraz w rejonie Azorów. Polska jest w zasięgu rozległego wyżu znad Europy Centralnej. Zalega chłodne powietrze polarne morskie, jedynie przejściowo nad północny wschód napływa masa powietrza pochodzenia arktycznego.
W środę znajdziemy się po "ciepłej" stronie wyżu i arktycznie powietrze odsunie się na wschód. Będzie pogodnie i tylko na północy kraju będzie więcej chmur i możliwość przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 5°C na północnym wschodzie do 12°C na południowym zachodzie. Na wybrzeżu odczuwalnie będzie nieco chłodniej za sprawą porywistego wiatru.
W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano miejscami silne zamglenia, oraz lokalnie zwłaszcza na południu kraju zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 6°C na północnym wschodzie, około 6°C, 8°C w centrum i na Pomorzu, do 9°C, 11°C na południu. Wiatr słaby nasilający się do umiarkowanego, nad morzem i na południu kraju okresami porywisty, na południu kraju w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w Sudetach i Karpatach porywy wiatru do 70 km/h.
Zobacz także:
- Czy kwarantanna dla uczniów będzie krótsza? Minister edukacji odpowiada
- Egzamin ósmoklasisty nie będzie obowiązkowy dla części uczniów. Kogo dotyczy zmiana?
- Waloryzacja emerytur 2022. O ile wzrosną świadczenia?
Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: MassanPH/Getty Images