Pogoda

Pogoda na piątek. Gdzie wystąpią burze i silne opady deszczu?

Pogoda

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
portalsamorzadowy.pl
Pogoda na czwartek i kolejne dni
Pogoda na czwartek i kolejne dni
wideo 2/6

Końcówka tygodnia zapowiada się mało pogodnie. Przez Polskę przejdą burze, deszcze i porywiste wiatry. Nie wszędzie jednak będzie tak źle. Na południowym wschodzie kraju zachmurzenie pozostanie niewielkie. Gdzie możemy spodziewać się zatem załamań pogody?

Pogoda w czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Prognozy na koniec tego tygodnia zapowiadają się wyjątkowo chwiejnie. Synoptycy zapowiadają ustabilizowaną pogodę najdalej do czwartku. Zachmurzenie tego dnia, o ile wystąpi, ma być na terenie większości kraju niewielkie lub umiarkowane. Nie należy spodziewać się także porywistych wiatrów. Uwaga, jedynie a południowym wschodzie mogą pojawić się przelotne opady deszczu a nawet burze i grad.

Temperatura w całej Polsce sięgać będzie maksymalnie do 30 st. C. Najbardziej słonecznie ma być na zachodzie - od 27 do 30 st. C. Na wschodzie natomiast termometry wskażą od 23 do 27 st. C. Najchłodniej będzie na północy i południu. Nad morzem temperatura wyniesie 23 st. C, a na Podhalu jedynie 18.

Pogoda w piątek, 12 sierpnia 2022 r.

W piątek 12 sierpnia na polskim wybrzeżu możemy spodziewać się 26-28℃. W woj. dolnośląskim, opolskim i śląskim odnotujemy ok. 25-26℃, a na Podkarpaciu i w woj. świętokrzyskim słupki rtęci spadną w okolice 20-23℃.

W piątek na północy i północnym zachodzie, synoptycy zapowiadają małe i umiarkowane zachmurzenie. Reszta kraju może spodziewać się zachmurzenia w stopniu umiarkowanym, okresami dużym z przelotnym deszczem. Na południowym wschodzie mogą pojawić się lokalne burze. Temperatura maksymalna od 22, 24 stopni na Pogórzu Karpackim i w Małopolsce oraz w kotlinach sudeckich. 27 st. będą w samym centrum kraju, a do 30, 31 stopni na północnym zachodzie i północy. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz - porywisty.

Pogoda w piątek, 12 sierpnia 2022 r. w Warszawie

W piątek w stolicy zachmurzenie będzie umiarkowane, a okresami wzrastające do dużego. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna sięgać będzie 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, napływać będzie z kierunków wschodnich.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Źródło zdjęcia głównego: Busà Photography/Getty Images

Pozostałe wiadomości