Pogoda

Pogoda na piątek. Możemy spodziewać się śniegu z deszczem

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
PAP/IMGW
Pogoda na 26-28.11.2021
Pogoda na 26-28.11.2021
wideo 2/2
Pogoda na 26-28.11.2021

W piątek w Polsce spodziewać się możemy dużego zachmurzenia, a miejscami opadów śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. na wschodzie Podkarpacia. Wiatr na ogół będzie słaby.

Jak informuje IMGW, Skandynawia, częściowo wschodnia i centralna Europa oraz Basen Morza Śródziemnego są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu wyżów. Polska jest na skraju wyżu z rejonu Morza Czarnego. Od północy nasuwa się zatoka niżu znad Finlandii. Z zachodu na wschód przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. Napływa powietrze polarne morskie, nieco chłodniejsze za frontem.

Czy czeka nas sroga zima?
Czy czeka nas sroga zima?
Dzień Dobry TVN

Pogoda na piątek, 26 listopada 2021 r.

W piątek zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w śnieg. Suma opadów na południu kraju do 10 mm - 15 mm. Na południu Opolszczyzny, Górnego Śląska i Małopolski przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm - 10 cm. Temperatura maksymalna od 1 do 6 st., na wschodzie Podkarpacia do 7 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny, na północnym zachodzie umiarkowany, południowo-zachodni.

Pogoda w piątek, 26 listopada 2021 r. w Warszawie

W piątek w stolicy zachmurzenie duże. W drugiej połowie dnia opady deszczu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło: PAP/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/Henryk Sadura

Pozostałe wiadomości