Newsy

Koniec roku szkolnego 2021/2022. Kiedy rozpoczną się wakacje?

Newsy

Aktualizacja:
Dwie dziewczynki z balonami i plecakami idą ze szkoły

Skończyły się egzaminy maturalne i ósmoklasistów, niedługo ostatni dzwonek i koniec lekcji dla wszystkich uczniów w Polsce. Kiedy jest koniec roku szkolnego i zaczynają się wakacje 2022? Ile zostało uczniom do wakacji i jak długo potrwają?

Kiedy koniec roku szkolnego 2021/2022 i początek wakacji?

Egzaminy maturalne i ósmoklasistów już za nami, a właściwie za przystępującymi do nich uczniami. Teraz pozostało im oczekiwanie na wyniki oraz rekrutacja do szkół średnich i na studia. Jednocześnie wszyscy niemal uczniowie (i nie tylko!) zadają pytania: za ile wakacje i kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021/2022?

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Wręczenie świadectw ma się odbyć zgodnie z planem - w piątek, 24 czerwca 2022 r. Uroczystości kończące lekcje i rozpoczynające wakacje w zeszłym roku odbywał w różnych formach, w zależności od decyzji dyrekcji szkół. Jedni stawiali na spotkania na powietrzu, inni na przemówienia zdalne i odbiór świadectw w sekretariatach. W tym roku ze względu na poluzowanie obostrzeń nie ma przeciwwskazań do zorganizowania tradycyjnego zakończenia roku w szkołach.

Rok szkolny 2021/2022

Rok szkolny 2020/2021 był wyjątkowy w historii polskiego systemu edukacji. Formę nauczania, podobnie jak wiele innych dziedzin życia, zmieniła pandemia koronawirusa i kolejne obostrzenia z nią związane. Także w tym roku szkolnym dało się odczuć wpływ pandemii. Uczniowie wciąż mogli mieć lekcje zdalne, przy komputerach, w domach. Wpłynęło to nie tylko na wyniki nauczania i obniżenie wymagań egzaminacyjnych, ale też na kondycję psychiczną wielu młodych ludzi.

Ten rok był bardziej łaskawy dla uczniów pod względem nauczania. Również egzaminy nie były zbyt obciążające - jak twierdzą uczniowie zarówno matury, jak i egzaminy ośmioklasisty, było stosunkowo proste. Wakacje rozpoczną się więc 25 czerwca i potrwają do środy 31 sierpnia 2022 roku.

Ile zostało do wakacji?

Są osoby, które do rozpoczęcia wakacji odliczają każdy dzień. Bycie na bieżąco umożliwia dokładny licznik – odmierza czas do końca zajęć lekcyjnych co do sekundy!

Dostępny jest tutaj: kliknij i sprawdź, ile zostało do wakacji.

Zobacz też:

Zobacz video: Uczniowie znów w szkolnych ławkach

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Valerii Honcharuk/Getty Images

Pozostałe wiadomości