Nieuleczalnie chory Łukasz Berezak, najsłynniejszy wolontariusz WOŚP, z każdym miesiącem czuje się coraz gorzej. - Niektórzy ludzie myślą, że jak boli jelito, czy nerka to weźmie się tabletkę i nie ma co dramatyzować. U mnie to wygląda, jakby ktoś wziął igłę, kij i zaczął ostro bić – mówi 16-latek. W niedzielę nastolatek odwiedzi studio Dzień Dobry TVN.
W naszej akcji zorganizowanej z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka prowadzący DDTVN spełnią marzenia polskich seniorów. Zachęcamy widzów Dzień Dobry TVN, aby przysyłali nam filmiki, w których opowiedzą o tym, jakie marzenia mają ich babcie i dziadkowie i dlaczego to właśnie do nich powinniśmy przyjechać z kamerą. Reportaże z naszej akcji zostaną wyemitowane w Dzień Dobry TVN.
31. grudnia to czas zabawy, ale i podsumowań! Rok 2019 dostarczył nam masy niezapomnianych chwil, radości i wrażeń. Zobacz najszczęśliwsze chwile z ostatnich 12 miesięcy i przeżyj je wraz z nami raz jeszcze.
Przygotowania do wielkiej imprezy sylwestrowej na placu Bankowym w Warszawie idą pełną parą! Już za kilka godzin rozpocznie się koncert największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Zobacz, kto wystąpi podczas Sylwestra TVN.
Rok 2019 był wyjątkowo interesujący. Ostatnie 12 miesięcy pełne było zmian, przełomów i niezwykłych wydarzeń, które na długo zostaną w naszej pamięci. Wielu z nas doświadczyło całe mnóstwo fenomenalnych chwil, dzięki którym z nadzieją i spokojem witamy nową dekadę. Respondenci naszej sondy ulicznej podsumowali mijający rok i opowiedzieli o tym, co ich spotkało.
Ksiądz, Peter O’Connor z parafii Ballyroan w irlandzkim Dublinie opuścił pasterkę na hulajnodze elektrycznej. Jak to wytłumaczył wiernym?
- Tworzę relację i mam nadzieję, że ona będzie długotrwała – powiedział Andrzej Piaseczny dziennikarzom UWAGI! TVN, których zaprosił do swojego prywatnego domu. Zobacz rozmowę z artystą.
Prowadząca Dzień Dobry TVN, Dorota Wellman wybrała się do jednej z galerii handlowych, aby pomóc św. Mikołajowi w pakowaniu świątecznych prezentów, choć - jak twierdzi - zupełnie nie ma do tego ręki. Co z tego wyszło? Zobaczcie!
- Nigdy nie miałam własnego łóżka, gdy mama nie chciała wpuścić mnie do domu, spałam na dworze. Gdy miałam 13 lat, rodzice stwierdzili, że mnie nie kochają – opowiada pani Bożena, która wychowała się w domu dziecka. Życie nie rozpieszcza kobiety i dziś, wraz z trójką dzieci, mieszka w domu samotnej matki na warszawskiej Białołęce. Jednak placówka, która daje schronienie 12 mamom i 29 dzieciom, sama od lat walczy o przetrwanie. Kobietom postanowił pomóc Filip Chajzer.
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH podczas akcji #pogodnitvn
Decyzją Internautów listopadowa Pozytywka DDTVN trafiła do Pana Pawła Ileckiego. W wyborach na naszej stronie internetowej, Pan Paweł uzyskał najwięcej głosów. W studiu odebrał nagrodę i opowiedział o zmianach w swoim życiu.
Magia świąt zawitała do Trójmiasta! W Gdyni rozbłysła największa multimedialna choinka w Europie. Zobacz rozmowę dziennikarki Dzień dobry TVN Agaty Zjawińskiej z dumnymi mieszkańcami.
Kierowca z Iranu, Fardin Kazemi przyjechał do Polski starym ciągnikiem marki International. Niestety podczas przejazdu przez nasz kraj samochód miał poważną awarię. Fardinowi postanowił pomóc Tomasz Doniec. Mężczyzna zorganizował między innymi zbiórkę pieniędzy na nowe auto. Czy jest szansa, aby irański kierowca dotarł do domu jeszcze przed Nowym Rokiem?
Joanna Sobolewska-Pyz w wieku czterech lat została uratowana przez policjanta i przeniesiona z warszawskiego getta na aryjską stronę miasta. Niedługo potem przygarnęło ja polskie małżeństwo. O swoim pochodzeniu kobieta dowiedziała się dopiero, gdy miała osiemnaście lat. W jakich okolicznościach do tego doszło? Czy dotarła do swoich biologicznych rodziców? Pani Joanna była gościem Dzień Dobry TVN.
Swoją karierę zaczynała od niewielkich ról, za to pod okiem doskonałych reżyserów: Juliusza Machulskiego w "Ambassadzie" i "Volcie", czy Wojciecha Smarzowskiego w "Drogówce". Swoją pierwszą główną rolę zagrała w komedii romantycznej „Podatek od miłości”. Jaka jest prywatnie i co o niej mówią najbliżsi?
Już niedługo Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji dziennikarze Dzień Dobry TVN przygotowali dla naszych widzów niespodziankę. Wraz z zespołem Pectus nagrali kolędę "Przybieżeli do Betlejem".
Wśród kandydatów do "Pozytywki DDTVN" za listopad 2019 znajdują się: Paweł Ilecki - bezdomny, który pomaga innym, Łukasz Kopeć - tata chłopca z Zespołem Downa, który zbudował dla syna "Złomka". Józef Gorell – meteorolog samouk. Jerzy Rajecki - fotograf z Podlasia oraz Jakub Twardowski, Kacper Orłowski i Kamil Kośnik - młodzi polscy wynalazcy.
Już po raz 14. wystartowała akcja charytatywna „Podaruj Misia temu, kogo kochasz” wspierana przez Fundację TVN, drogerie Rossmann i Allegro.pl. W Dzień Dobry TVN gościły gwiazdy i projektanci tegorocznej edycji: Monika Olejnik, Kinga Rusin, Anna Lewandowska, Kasia Sokołowska i Olivier Janiak. Bądźcie z nami od rana w naszej kawiarence i pomóżcie podopiecznym Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. O misiach opowiedziała nam też Katarzyna Kolenda-Zaleska, dziennikarka i prezes Fundacji TVN.
Istnieje powszechna opinia, że zwijanie języka w trąbkę to zdolność uwarunkowana genetycznie. Czy rzeczywiście to prawda? Jakie cechy dziedziczymy po przodkach? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN - Aleksandrę Stanisławską, współautorkę bloga "Crazy Nauka".
Pomnik Bamberki jest jednym z najważniejszych symboli Poznania. Znajdująca się na Starym Rynku postać została zainspirowana kelnerką Jadwigą Jakubczak. Jej niezwykłą historię opowiedział prawnuk poznańskiej Bamberki, Krzysztof Dymny.
Poznajcie historię dzielnego Kacpra, bohatera reportażu Uwagi. Chłopiec od pierwszych chwil życia jest wychowywany przez babcię i dziadka, bo jego biologiczna mama nie była w stanie zaopiekować się niepełnosprawnym dzieckiem. Lekarze nie dawali dziecku szans na przeżycie, dziś chłopak ma 16 lat i ponad 20 operacji za sobą.
Już 7 grudnia rusza kolejna odsłona akcji Fundacji TVN „Podaruj misia temu, kogo kochasz”. Stroje tegorocznych misiów zostały zaprojektowane przy współpracy gwiazd oraz znanych projektantów mody. Olivier, Ania, Kinga, Kasia i Monika to tegoroczne misie, które zawitają do naszej kawiarenki w towarzystwie gwiazd TVN.
Wtorek będzie pochmurny z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południu wystąpią słabe opady śniegu do 1 cm, na Pomorzu Zachodnim i Wybrzeżu słabe opady deszczu ze śniegiem do 3mm. Temperatura wyniesie od 1 st. C na Podkarpaciu i w Małopolsce, 2 st. C w centrum kraju do 4 st. C na Pomorzu. Powieje zachodni i północno-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny.
Lubisz przytulne wnętrza, interesujesz się aranżacją wnętrz lub poszukujesz domowych inspiracji – to właśnie dla Ciebie stworzyliśmy specjalny hashtag #OdpicowaneMieszkanie oraz grupę na Facebooku. Podziel się z nami swoją pasją! O najciekawszych pomysłach powiemy w Dzień Dobry TVN.
Uważacie, że cała Polska powinna poznać czyjąś wyjątkową historię? Użyjcie w mediach społecznościowych hashtagów #HistorieNieznane oraz #DzieńDobryTVN, aby nam o tym powiedzieć! Wystarczy, że tagi umieścicie w publicznym poście lub komentarzu do niego. Monitorujemy sieć, by dotrzeć do Waszych opowieści i zaprosić Was do programu!
Kolejnym laureatem Pozytywki został Dawid Goszczycki, fizjoterapeuta, który wziął udział w "Milionerach", by pomóc swojemu pacjentowi choremu na wrodzoną łamliwość kości. Prowadzi również zbiórkę pieniężną, by kupić dla rodziny nowe mieszkanie. Redakcja Dzień Dobry TVN doceniła Pana Dawida za jego dobroczynność i szczodry gest. Dawida Goszczyckiego gościliśmy w studiu Dzień dobry TVN.
"Auta" to ulubiona bajka Piotrusia - chłopca z Zespołem Downa. Pan Łukasz postanowił stworzyć, specjalnie dla syna, prawdziwego "Złomka". Zobaczcie jak wygląda i jakie reakcje wzbudza. Zespół Downa jest jedną z najczęściej występujących wad wrodzonych. Mimo upośledzenia intelektualnego i chorób towarzyszących temu schorzeniu osoby z zespołem Downa mogą wieść takie samo życie jak ludzie zdrowi. Obchodzone 21 marca święto to okazja, żeby zjednoczyć się z chorymi na trisomię 21.
- Usłyszałam jak nasz kucharz mówi do Baczyńskiego: „Uwaga, nie otwierajcie tylko okna, tam jest snajper i strzela. Ale okno już było otwarte" – wspomina 97-letnia Halina Żelaska, była żołnierz Armii Krajowej. To na jej rękach umarł Kamil Baczyński. Po 75 latach, wspólnie z Filipem Chajzerem, pani Halina wybrała się w miejsce, w którym zginął poeta. Zobacz poruszającą rozmowę z sanitariuszką z Powstania Warszawskiego.
Bartek Jędrzejak i Adam Chowański ubierali dziś od samego rana mieszkańców Wrocławia. Czym jest aplikacja LESS i jak działa?
Eugeniusz Lokajski był wybitnym lekkoatletą, żołnierzem AK i autorem wielu zdjęć, które pokazują nam jak wyglądała codzienność podczas Powstania Warszawskiego. Niedawno do Muzeum Powstania Warszawskiego trafiły nieznane zdjęcia jego autorstwa, które były dotąd w posiadaniu córek Zofii Rutkowskiej - narzeczonej Eugeniusza Lokajskiego.