Nasze akcje

  Nasze akcje

  "Ludzie o nieprawdopodobnie białych zębach i białych duszach" - tak o Sound'N'Grace mówi Marcin Prokop. Na scenie Dzień Dobry TVN chór zaśpiewał swoją piosenkę "100" ze specjalną dedykacją dla zdobywcy pierwszej Pozytywki Dzień Dobry TVN Aleksandra Doby.

  Drugim laureatem Pozytywek Dzień Dobry TVN - nagrody redakcji Dzień Dobry TVN został Krystian Pydych - sportowiec z ogromnym duchem walki, który w wypadku w 2016 r. stracił braci, kolegów z drużyny, dotychczasowe życie i szansę na dotychczasową karierę. Po długiej śpiączce i ciężkiej rehabilitacji stanął na nogi i pomaga innym osobom będącym w potrzebie. Jak Krystian zareagował na to wyróżnienie? Jak się obecnie czuje? Co daje mu siłę?

  W czwartek w Dzień Dobry TVN: dla nich jedna kreska to nie tylko brak ciąży, ale również stracone marzenia i przegrane życie. Poznamy historie kobiet, które pragną być matkami, a nie mogą. W programie także: najbardziej wytatuowany człowiek w Polsce - co go skłania do tak ekstremalnych upiększeń? A także: być pozytywnym to jego drugie imię! Czyli kolejny bohater naszej akcji - kto wygrał tym razem? Zacznijcie z nami poranek! Na program zapraszają Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  "Pan Jacek postanowił zostać rodziną zastępczą małego Łukasza odmieniając jego i własne życie. Pokazał, co może zrobić miłość człowieka do człowieka" - tak brzmiało uzasadnienie przyznania Pozytywki Dzień Dobry TVN Jackowi Grabowskiemu. Serdecznie gratulujemy - dzięki takim właśnie ludziom świat jest lepszym miejscem. Czy zdaniem Łukasza tata zasłużyła na to wyróżnienie? "To Łukasz wybrał mnie [...] To jest najwspanialsze dziecko na świecie" - wyznał w Dzień Dobry TVN Jacek Grabowski.

  Laureatem Pozytywki Dzień Dobry TVN w grudniu 2017 została - Katarzyna Dacyszyn: "Życzę tego wszystkim, by mieli w sobie tę siłę"! Pani Katarzyna w 2016 roku padła ofiarą stalkera - została oblana kwasem - miała poparzone 80% twarzy i 20% ciała. Swoją walką o powrót do zdrowia i normalnego życia urzekła nas wszystkich. O trudnych chwilach w swoim życiu, pokonywaniu przeciwności i pomocy potrzebującym opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN wspólnie ze swoją koleżanką Gabrielą Lindner.

  Kolejną, styczniową Pozytywkę Dzień Dobry TVN otrzymują siostry Dominikanki, prowadzące w Broniszewicach dom, w którym schronienie znajduje kilkudziesięciu niepełnosprawnych chłopców. Dzięki zabawnemu filmikowi, na Dzień Pingwina który siostry zamieściły w Internecie udało im się zabrać aż 5 milionów złotych na budowę nowego domu. To wyróżnienie, zdaniem Marcina Prokopa i Doroty Wellman, należy im się bardziej niż innym, bo są aniołami dla tych, którzy tej pomocy potrzebują. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dominikanki: siostrę Tymoteuszę, administratorkę domu chłopców, siostrę Elizę, pomysłodawczynię filmiku na Dzień Pingwina i siostrę i siostrę Reginę, dyrektorkę domu chłopców w Broniszewicach. Siostry opowiedziały o domu, który budują dla swoich podopiecznych. Zdradziły też, że to ich pierwsze wyróżnienie. - Bardzo się cieszymy, że je otrzymałyśmy. To jest dla nas ogromne wyróżnienie - mówiły w Dzień Dobry TVN.

  Ich półtoraroczna córka Aniela zmarła w ubiegłym roku nie doczekawszy się przeszczepu serca. Po jej śmierci, jej rodzice postanowili pomagać innym chorym dzieciom, czekającym na przeszczep, i ich rodzicom. Teraz, choć sami są w żałobie, dodają otuchy innym. Dlatego redakcja Dzień Dobry TVN postanowiła uhonorować rodziców Anieli - Jadwigę Hermanowicz i Filipa Gadomskiego - statuetką Pozytywka Dzień Dobry TVN. W naszym studiu gościliśmy Panią Jadwigę Hermanowicz i jej przyjaciółkę Agnieszką Widulińską-Olech, współautorkę kampanii promującej przeszczepy dla dzieci. - Boję się, że to jest trochę na wyrost, że nie zasłużyliśmy na to - mówiła w Dzień Dobry TVN mama zmarłej Anieli. I dodała, że to jest wyróżnienie dla tych wszystkich ludzi, którzy przez cały czas ich wspierali. Jak udało się jej znaleźć w sobie tyle siły, by - będąc w żałobie - pomagać innym?

  Marcin Kostrzyński przez wiele lat był myśliwym, postanowił jednak odłożyć broń i teraz do lasu chodzi z aparatem. Laureat "Pozytywki DDTVN" mieszka w leśniczówce i pomaga zwierzętom. Niedawno był naszym gościem. Opowiadał wówczas o wilku Mikołaju, którego uratował, mimo iż nie dawano mu szans. Panie Marcinie GRATULACJE i dziękujemy!

  Laureatem kwietniowej "Pozytywki Dzień Dobry TVN" został doktor Paweł Grabowski, który wyjechał na Podlasie by otworzyć tam pierwsze wiejskie hospicjum w Polsce. Stara się również zebrać pieniądze na stworzenie tam hospicjum stacjonarnego. Gratulujemy i dziękujemy za wielkie serce!

  Laureatką majowej Pozytywki Dzień Dobry TVN została cicha bohaterka setek przeszczepów serca i płuc - Bogumiła Król - koordynator transplantacji ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Logistyka przeszczepów pod ogromną presją czasu to jej codzienność. GRATULUJEMY!

  Laureatem kolejnej Pozytywki Dzień Dobry TVN został Igor Sobierajski, 13- letni Youtuber. Nastolatek choć jest osobą niewidomą, posiada słuch absolutny. Co to tak naprawdę znaczy? Igorowi w studiu Dzień Dobry Wakacje towarzyszyli jego rodzice, mama Marzena i tata Tomasz. Gratulujemy!

  Pozytywki Dzień Dobry TVN to wyróżnienie dla tych, którzy swoją energią, pasją, optymizmem i sercem dzielą się z innymi, wspierając, pomagając i wywołując uśmiech na twarzy. Dziś przypominamy Państwu naszych dotychczasowych laureatów. Dziękujemy im z całego serca za to jacy są!

  Poznajcie "Złotą Ósemkę Września" czyli tych, spośród naszych gości, którzy otrzymali nominację do Pozytywki DDTVN! Już jutro - w niedzielę 14. października dowiemy się kto otrzyma nagrodę! Zapraszamy od 8.00.

  W sobotę w Dzień Dobry TVN: Martyna Wojciechowska i to, czego nie pokazała kamera, czyli przygody, które spotkały ją i ekipę przez 10 lat podczas realizacji "Kobiety na krańcu świata". W programie także: człowiek akcji - jaki był, kiedy z wielkich szczytów schodził na dół? O Tomaszu Mackiewiczu - jego ojciec. Oprócz tego: wielka metamorfoza Małgorzaty Sochy oraz rodzinna twarz idola nastolatków - Dawida Kwiatkowskiego.

  Pewien kandydat na urząd Prezydenta Warszawy zrobił sobie zdjęcie na tle regału z książkami, który - jak uznali internauci - jest łudząco podobny do tego pokazanego w serialu TVN "Pułapka". Prowadzący Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik pozazdrościli kandydatowi i postanowili rozpocząć program na tle regału z książkami. Jakimi? ;)

  W ukraińskich lasach nielegalnie wydobywa się bursztyn, który następnie przemycany jest do Polski. Pieczę nad biznesem wartym miliardy euro sprawuje mafia, która zyskiem dzieli się ze skorumpowanymi policjantami, lokalnymi politykami, prokuratorami i służbami specjalnymi. Śladem przemycanego cennego kamienia ruszyli dziennikarze "Superwizjera" Jakub Stachowiak i Patryk Szczepaniak. O swoim śledztwie opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Czy ukraiński bursztyn jest tej samej jakości, co polski? Jak jest przemycany do naszego kraju? Do kogo trafia, kiedy już przekroczy polsko-ukraińską granicę?

  W niedzielę w Dzień Dobry TVN: gwiazda, która cały czas lśni, mimo że trzyma się z daleka - czego jeszcze nie wiemy o Annie Marii Jopek? Oprócz tego: córka znanego dziennikarza i charyzmatycznej aktorki - tylko u nas Vesna Leszczyńska wraz z mamą Alicją Borkowską. A na koniec: chłopcy, którzy sięgają po swoje marzenia - na naszej scenie 4Dreamers. Bądźcie z nami od 8.00!

  Zbliżają się wybory samorządowe, w których zamierzają startować Dorota Wellman i Marcin Prokop. Obiecują swoim wyborcom między innymi: metro w Sochaczewie, bursztyny z dzikich plaż dla każdego i chodzenie tylko prawą stroną. Co jeszcze deklarują? Swój program wyborczy przedstawili w Dzień Dobry TVN. Natomiast nasz reporter Filip Chajzer sprawdził, jakie plakaty przygotowali na te wybory konkurenci Doroty i Marcina.

  Jutro. Jak podziękować chłopakowi, który został Mistrzem Świata? Złożyć obietnicę zmywania naczyń do końca życia! :) Tylko u nas Anna Grejman - partnerka Bartosza Kurka! W DDTVN także - rogata gwiazda. Sarsa o tym, kiedy zdejmuje rogi i gdzie czuje się najlepiej. Dowiemy się też jak rodzice powinni zareagować kiedy dziecko połknie niebezpieczny przedmiot. Zapraszamy od 8.00

  "Przede wszystkim potraktuj go z szacunkiem. Daj mu do zrozumienia, że schlebia ci zainteresowanie, które kieruje w twoją stronę, ale że będzie ci jeszcze milej, jeżeli będzie cię szanował. W żadnym wypadku nie bądź niegrzeczna, nie okazuj niesmaku: poniżysz i zranisz go, co może sprawić, że zechce się zemścić. Z szacunkiem podejdź do tego, że będzie czuł się urażony. Bądź miła" - fragment ten dotyczy molestowania i pochodzi z poradnika, który jest skierowany między innymi do dzieci powyżej 14. roku życia. Jej autorem jest ksiądz Jean-Benoit Casterman. Jakie jeszcze porady, które mogą zbulwersować zawiera ta książka? Przez kogo jest rekomendowana?

  Dziś już wtorek, coraz bliżej do weekendu ;) świeci piękne słońce, a więc to będzie dobry dzień! Przyłączcie się do akcji Dzień Dobry TVN i wrzucajcie na Instagram zdjęcie z hashtagiem #tobędziedobrydzień

  Jutro. Poznamy najlepsze polskie "suchary"! Dowiemy się też jak być fit po 50-tce i jak schudnąć gdy zmienia się ciało i metabolizm. Sprawdzimy jak mieszka Tatiana Mindewicz-Puacz, a na naszej scenie wystąpi Katie Melua! Zapraszamy od 8.00!

  Udało się. Uczestnicy akcji "T-Mobile Pomoc Mierzona kilometrami" w 3 miesiące pokonali wspólnie 150 milionów kilometrów! Bartek Jędrzejak spotkał się dziś z jej uczestnikami. Zobaczcie kto wspierał akcję!

  Rusza 19. edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, który jest przepustką do marzeń o sportowej karierze dla chłopców i dziewczynek z całego kraju. O szczegółach tej imprezy prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak rozmawiał z dyrektorem sportowym Polskiego Związku Piłki Nożnej Stefanem Majewskim.

  O Oksanie zrobiło się głośno na początku tego roku, kiedy media upubliczniły jej dramatyczną historię. Otóż, kiedy dostała wylewu, mężczyzna, u którego pracowała odwiózł ją do miasteczka, zostawił na ławce i wezwał policję do rzekomo pijanej osoby. Reporterka Dzień Dobry TVN Bianka Zalewska sprawdziła, jak potoczyły się dalsze losy kobiety i jej pracodawcy.

  W piątek w Dzień Dobry TVN: Polka, która sprawia, że Uma Thurman, Kim Kardashian i Kate Winslet zawsze wyglądają perfekcyjnie. Poznajcie Joannę Czech, najlepszą kosmetyczkę na świecie oraz jej historię sukcesu w Ameryce. Oprócz tego Jerzy Owsiak o tym, jak nauczył 3 mln uczniów udzielać pierwszej pomocy. Zastanowimy się także, dlaczego ofiarami oszustów matrymonialnych są mądre i wykształcone kobiety. Bądźcie z nami od samego rana!

  W środę w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Rademeneza. Freestyler opowiedział nam wówczas o swoim projekcie 100DNINAFREE. Przez 99 dni Rademenez nagrywał freestyle rap z różnych miejsc w Polsce. W czwartek, w setny dzień projektu raper postanowił pobić rekord Polski. Rademenez rapował nieprzerwanie przez 4 godziny. Zobaczcie, czy mu się udało!

  Filip Chajzer postanowił sprawdzić, jak wygląda klasyczny poranek u typowej polskiej rodziny. Nasz dziennikarz odwiedził rodzinę Pani Moniki, która na śniadanie serwuje jajecznicę ze świeżych, wiejskich jajek, parówki oraz domowe powidła śliwkowe. Jak z kolei inowrocławska młodzież spędza czas wolny? Okazuje się, że trzepak wciąż żyje ;) Czy dzieciaki w ogóle wiedzą, do czego trzepak służy?