Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu powstało, aby pokazywać sztukę szyfrowania i kodowania na przestrzeni dziejów. Każdy może przyjść i podjąć się rozszyfrowania wiadomości czy poszukać odpowiedzi na nurtujące pytania z przeszłości.
Uczestniczka "Milionerów" wykazywała ogromne predyspozycje do dużej wygranej. Niestety tym razem stres i chęć udzielenia zbyt szybkiej odpowiedzi na pytania, wyeliminowały ją z gry. Ostatecznie jej przygoda z programem zakończyła się na piątym pytaniu za 5000 zł.
Reporterzy "Uwagi!" ponownie postanowili przyjrzeć się dramatowi, który miał rozgrywać się w punkcie przedszkolnym prowadzonym pod Łodzią. Sąd prowadził postępowanie w celu ustalenia, czy nastoletni syn dyrektorki placówki molestował dzieci. Jak to możliwe, że przy tego rodzaju zarzutach przedszkole wciąż działa?
W Katowicach istnieje największy w Polsce klub hokejowy dla dziewcząt, gra w nim ponad 80 zawodniczek. Zobaczcie, jak w hokeja grają kobiety. Czy Bartek Jędrzejak nauczył się tej dyscypliny?
Według Szwajcarskiej Agencji leków aż 41 proc. nielegalnych farmaceutyków pochodzi z Polski. Jakie leki są najczęściej podrabiane? Ile są warte? O przestępczości farmaceutycznej rozmawialiśmy z prof. Zbigniewem Fijałkiem.
Andrzej Kozioł, muzyk związany z popularnym w latach 70. i 80. XX wieku zespołem Vox, zmarł w wieku 73 lat. O śmierci artysty poinformował jego menadżer Bogdan Zep.
Na piątek, 14 stycznia 2022 r. synoptycy zapowiadają dość wysokie temperatury, jak na styczeń oraz ostrzegają przed porywistym wiatrem. Ile będzie stopni? Sprawdź szczegółową prognozę pogody dla Polski.
O zdobyciu Fitz Roy marzy wielu miłośników górskich wycieczek, choć na sam szczyt dostają się tylko ci najwytrwalsi. Fitz Roy oferuje krajobraz niespotykany nigdzie indziej – poznaj ją bliżej.
Szymon Hołownia w czwartek o świcie przywitał na świecie drugą córeczkę. Wspólnie z żoną Urszulą Brzezińską-Hołownią chcą spędzić czas z dziećmi, dlatego zapowiedział, że do swoich obowiązków wróci dopiero za jakiś czas.
Mówi się "nowy rok, nowa ja". W myśl tego powiedzenia wielu z nas robi postanowienia noworoczne, które zakładają nie tylko zrzucenie kilogramów, zapisanie się na siłownię, naukę języka obcego, ale również znalezienie partnera. Swatka Anna Guzior-Rutyna z zawodowej obserwacji wie, że od stycznia bardziej otwieramy serce na miłość. Z czego to wynika? Jakich cech szukamy w mężczyznach, a jakich w kobietach?
Waterloo to niewielkie belgijskie miasteczko, które było świadkiem jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Europy. Z tego względu co roku odwiedza je wielu turystów. Jakie zabytki czekają na nich w Waterloo?
Płatki śniegu mogą być tak małe, jak średnica ludzkiego włosa, ale największe, jakie udało się sfotografować, mierzyły 10 milimetrów. W ciągu sekundy może ich spaść około miliona miliardów. Amerykański profesor fizyki Kenneth Libbrecht od lat bada śnieg.
Przez 150 lat, aż do 1996 roku, działały w Kanadzie szkoły rezydencjalne, czyli placówki z internatem. Trafiały do nich dzieci rdzennych mieszkańców. Były odbierane rodzicom, a następnie maltretowano je tam psychicznie i fizycznie. Po wielu latach negocjacji państwo wypłaci rekompensaty za krzywdy dokonane w przeszłości.
Roman Witt zajmuje się renowacją mebli stylowych. Tapicer uwielbia swoją pracę i podchodzi do niej z pasją. Jednak jego największym hobby są podróże. Jakiś czas temu zdecydował się na pieszą pielgrzymkę, podczas której pokonał 4 tys. kilometrów.
Fotel klubowy, rozkładany, obrotowy, z podnóżkiem, okrągły czy tzw. uszak - który wybrać? Ekspertka od urządzania wnętrz wyjaśniła, czy zakup siedziska przez Internet to dobry pomysł.
Nowy rok, nowa ja? Czemu nie! Jeśli niebawem planujecie wizytę u fryzjera, zobaczcie jakie cięcia i upięcia będą najmodniejsze w nadchodzącym sezonie. O trendach na rok 2022 opowiedział nam fryzjer Łukasz Urbański.
Nie tylko odchudzanie w życiu się liczy, czasem możesz pozwolić sobie na przyjemność i kilka drobnych grzeszków. Podobno najbardziej grzeszna jest czekolada, ale co z daniem głównym? Tu w roli tytułowej przedstawiamy zapiekankę ziemniaczaną z mięsem i warzywami.
Cezary i Katarzyna Żakowie w tym roku będą obchodzić 37. rocznicę ślubu. W polskim show-biznesie uchodzą za jedną z najlepiej dobranych par. Mimo upływu lat ich miłość nie przemija, jest wręcz przeciwnie, wciąż umawiają się na randki. Aktorka pochwaliła się romantycznym zdjęciem z ukochanym.