Włosy

Co zrobić, by czapka nie zepsuła nam fryzury? Porady eksperta

Włosy

W zimę bez czapki ani rusz. Niestety cierpią na tym nasze włosy. Dobrawa Piękos-Szymańska podpowiedziała, jak pielęgnować włosy w okresie zimowym i przywrócić je do ładu po zdjęciu czapki.

Włosy długie

Kobiety, które noszą długie włosy skarżą się, że nosząc czapkę ich włosy są „przyklepane”. Szybciej się także przetłuszczają. Dobrawa proponuje, by długie włosy uczesać w warkocz. W czapce będzie ładnie się prezentował, a po rozpuszczeniu warkocza w pracy, włosy będą układały się w delikatne fale. Następnie warto spryskać włosy suchym szamponem (w sezonie zimowym dobrze mieć mini wersję w torebce).

Włosy krótkie

Kobiety, które noszą krótkie fryzury narzekają, że po zdjęciu czapki ich fryzura zmienia kształt. Dobrawa zachęca, by tak nakładać czapkę, by wystawały z niej włosy (element stylizacji). W torebce warto mieć mini puder do włosów, dzięki któremu ekspresowo zmienimy charakter fryzury. Puder uniesie włosy od nasady głowy, ale ich nie sklei.

Włosy kręcone

Kręcone włosy lubią się elektryzować. Jest to zmora większości kobiet z kręconymi włosami. Jak temu zaradzić. Dobrawa proponuje zastosowanie olejów przeciw elektryzowaniu się włosów.

W ogóle taką kurację olejkową powinny zastosować wszystkie kobiety przed nałożeniem czapki. Wybierając produkt należy zwrócić uwagę, by nie obciążał on włosów. Fryzura powinna być lekka i sprężysta. Olejek wgniatamy w włosy (zwłaszcza w końce) i wygładzamy po całości.

Pielęgnacja włosów zimą

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednia pielęgnacja włosów zimą. Największym błędem jest stosowanie produktów, które zbyt obciążają włosy. Dobrawa zachęca, by zwłaszcza w okresie zimowym postawić na szampony i odżywki, które dodadzą włosom objętości. Dzięki temu fryzura jest zabezpieczona przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi.

Zobacz też: Puszące się włosy – jak sobie z nimi poradzić? Pielęgnacja i domowe sposoby na włosy puszące się.

>>>Co to jest polerowanie włosów? Na czym polega? Efekty<<<

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości