Włosy

  Włosy

  Sezon wakacyjny trwa w najlepsze. Tradycyjnie popularnym kierunkiem letnich wyjazdów są nadmorskie kurorty. Godziny spędzone w pełnym słońcu na plaży i częste kąpiele w słonej wodzie mogą jednak negatywnie oddziaływać na nasze włosy. Dlatego w czasie urlopu wymagają one szczególnej ochrony i pielęgnacji. Jak się o nie zatroszczyć?

  Maseczka z miodu odżywia tak samo, jak wiele drogich kremów czy szamponów. Miód na twarz doskonale nawilża cerę i regeneruje naskórek. Z kolei maseczka z miodu na włosy sprawia, że pasma będą silne, odżywione i bardziej odporne na łamanie.

  Mycie włosów to rutynowa czynność, którą zwykle wykonujemy mechanicznie, nie skupiając się tak naprawdę na jej znaczeniu. Okazuje się, że to błąd, bowiem świadoma pielęgnacja już na tym etapie każe nam zwracać uwagę na to, jak obchodzimy się z naszymi włosami i po jakie kosmetyki sięgamy. Metoda OMO to jedna z podstawowych zasad, którą powinniśmy kierować się podczas pozornie prostego zabiegu mycia głowy. To także idealny wstęp do dalszych etapów pielęgnacji.

  Świadoma pielęgnacja włosów to temat, który cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet. Nic w tym dziwnego, przecież niemal każda z nas marzy o tym, by cieszyć się perfekcyjną fryzurą każdego dnia. Nawet proste zabiegi wykonywane w domowym zaciszu mogą sprawić, że włosy staną się gęste i lśniące, a ich kondycja znacznie się poprawi. Wystarczy wprowadzić do swojej rutyny kilka zasad - na ich czele znajduje się równowaga PEH.

  Współcześnie henna do włosów jest czymś zupełnie normalnym. To naturalny sposób zmiany koloru, który niekiedy może zastąpić zwykłą farbę, wyrządzającą wiele szkód w strukturze włosa. Jeśli lubisz naturalne produkty i masz trochę cierpliwości, henna do włosów blond lub ciemniejszych to coś dla Ciebie.

  Jak używać suchego szamponu i nie zniszczyć sobie włosów? Przede wszystkim należy pamiętać, że ten cudowny wynalazek to wyłącznie sposób na odświeżenie włosów. Suchy szampon to doraźna alternatywa dla tradycyjnego mycia włosów i skóry głowy, ponieważ jedynie chwilowo neutralizuje znajdujące się na nich zanieczyszczenia.

  Szampon rozjaśniający włosy to jeden ze specjalistycznych produktów do włosów. Nie należy go jednak mylić z szamponetką ani szamponem koloryzującym. To kosmetyk, który pozwala zachować piękno farbowanych włosów na dłużej, a z naturalnych blond włosów wydobywa blask i przeciwdziała ich matowieniu.

  Po tym, jak kobiety na całym świecie zachwyciły się koreańską 10-stopniową pielęgnacją twarzy, teraz uczą się od Azjatek dbania o włosy. Idąc w ich ślady stosują wcierki tworzone na bazie ziół, a przede wszystkim wcielają w życie zasadę, że trzeba odpowiednio zadbać o skórę głowy. Z jakich elementów składa się koreański rytuał pielęgnacyjny dotyczący włosów?

  Fryzura paź to sięgające linii brody, lekko wycieniowane włosy. Takie cięcie, nazywane też bobem, znane było już średniowieczu, kiedy w podobny sposób czesali się giermkowie. Z czasem paź wszedł na salony, a później był lansowany przez największe gwiazdy, m.in. Marlenę Dietrich. Dzisiaj strzyżenie na pazia przejawia się w licznych fantazjach fryzjerskich, różniących się wykończeniem. Komu pasuje fryzura na pazia? Jak stylizować pazia?

  Czasy, w których mężczyźni o włosy dbali jedynie za pomocą wody i grzebienia, szczęśliwie odeszły do przeszłości. Troska o piękną fryzurę to dopiero początek. Wraz z włosami na głowie trzeba zadbać o zarost na twarzy. Co jest najmodniejsze w tym sezonie? Sprawdził to nasz reporter Marcin Sawicki.

  Łupież pstry to choroba stosunkowo niegroźna, jednak wyjątkowo nieprzyjemna - zarażona łupieżem skóra swędzi, piecze i ma tendencję do przebarwiania się. Co robić, aby łupież pstry się nie pojawił? A jeśli się pojawi, to jak go leczyć?

  Aneta Kręglicka w 1989 roku wygrała konkurs Miss Świata. Po latach wciąż zachwyca nietuzinkową urodą, a w mediach społecznościowych chętnie dzieli się radami na temat pielęgnacyjnych rytuałów. Teraz pokazała się w nowej fryzurze i zdradziła, jak dba o swoje piękne włosy.