Jak się ubrać na rozmowę o pracę? "Pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz"

jak ubrać się na rozmowę o pracę?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Pierwsze wrażenie robi się tylko raz
Pierwsze wrażenie robi się tylko raz
Cekinowe stylizacje – na karnawał i na co dzień
Cekinowe stylizacje – na karnawał i na co dzień
Nieoczywiste połączenia barw
Nieoczywiste połączenia barw
Sandra Kubicka w cyklu "Moda na spacer"
Sandra Kubicka w cyklu "Moda na spacer"
Zima w szafie - ciepło, wygodnie i stylowo
Zima w szafie - ciepło, wygodnie i stylowo
Maja Bohosiewicz w cyklu "Moda na spacer"
Maja Bohosiewicz w cyklu "Moda na spacer"
Jak modnie ubrać się "na cebulkę"?
Jak modnie ubrać się "na cebulkę"?
Rozmowa o pracę jest niezwykle ważnym wydarzeniem. Podczas niej oceniane są nie tylko nasze kompetencje, ale także ogólne wrażenie, jakie robimy. Jak zatem odpowiednio się ubrać na tę okazję? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka i projektantka, Paulina Mikulska.

Dopasowanie stylizacji do miejsca pracy

Rozmowa o pracę to zawsze wyzwanie. Wybierając się na nią, warto przygotować się także wizualnie. Dobrze zrobić wcześniej rozeznanie o danym miejscu i sprawdzić, jaki panuje w nim dress code. Wszystko zależy od stanowiska i charakteru firmy, jednak najlepiej wybrać stylizację w stylu smart casual. Lepiej ubrać się za elegancko niż zbyt krzykliwie.

- Zależy, czy jest to bardziej stanowisko oficjalne, w biurze lub stanowisko dyrektorskie - wtedy ten strój będzie bardziej elegancki i w eleganckich kolorach, czyli granat, biel i czerń. Natomiast jeżeli staramy się o pracę taką bardziej kreatywną, to możemy sobie pozwolić na zdecydowanie bardziej swobodny ubiór - mówiła Paulina Mikulska w Dzień Dobry TVN.

Co założyć na rozmowę o pracę?

Stylistka doradziła, że jeżeli staramy się o mniej formalną pracę, możemy założyć marynarkę oversize, a pod nią bluzkę lub t-shirt. W przypadku wyższego stanowiska są istotne kolory i dobrze dobrany garnitur, bądź też marynarka. Jeżeli wybieramy spódnicę, musi ona sięgać minimum 5cm przed kolano, a nogi muszą pokrywać rajstopy. Buty natomiast powinny mieć maksymalnie 8 cm i zakrywać palce oraz pięty.

- Najważniejsze w każdej branży jest to, żeby ubranie było odpowiednio przygotowane, czyste, schludne i wyprasowane. (...) Ten pierwszy dzień jest bardzo ważny i uważam, że ta stylizacja powinna być skromna i charakteryzować się prostotą. Żeby nie było niczego za dużo - ani biżuterii, ani dodatków. Żeby to jednak wszystko było w takim eleganckim duchu - powiedziała stylistka w naszym programie.

Należy zapomnieć o krzykliwych kolorach, kwiecistych wzorach czy bluzkach na ramiączkach. Strój powinien być schludny. W końcu nawet Coco Chanel mawiała, że: "Prostota jest kluczem do prawdziwej elegancji". Można jednak pomyśleć o akcencie, który sprawi, że zostaniemy zapamiętani. Ciekawe oprawki okularów, nietypowe buty czy czerwona torebka - będą mile widziane. 

- To pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz, a tak naprawdę zostaje ono z nami na długo, więc ważne żeby ta paleta kolorów też była taka miła dla oka. Możemy sobie pomyśleć o tym, który kolor jaką reakcję wywoła. Błękit wzbudza zaufanie, granatowy jest postrzegany jako kolor bardzo profesjonalny, róż i biel to są mocno empatyczne, które pokazują, że ktoś jest bardzo otwarty - dodała Paulina Mikulska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?