Pielęgnacja twarzy i ciała

Jesień to najlepszy czas na peeling. Jak wykonać go samemu w domu?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Idzie jesień - czas na peeling
Idzie jesień - czas na peeling Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Skóra po lecie bardzo często wymaga specjalnej pielęgnacji. Aby przyspieszyć jej regenerację, warto wykonać peeling. Jak go przygotować? Kiedy taki zabieg można wykonać samemu, a kiedy lepiej skorzystać z pomocy specjalisty? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Salomon, kosmetologiem.

Domowy peeling - jak go wykonać?

Peeling to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Doskonale odświeża i oczyszcza skórę. Pomaga pozbyć się zanieczyszczeń oraz martwego naskórka. Mimo że peeling w swojej ofercie mają salony kosmetyczne, to z powodzeniem możemy go wykonać w domowym zaciszu. Trzeba jednak pamiętać, aby zrobić to bezpiecznie i pamiętać, że taki domowy peeling nie będzie dobry dla każdego rodzaju cery. - W przypadku skóry trądzikowej powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty i wykonać zabieg w salonie kosmetycznym - mówiła w Dzień Dobry TVN Anna Salomon, kosmetolog.

Podczas takiego domowego zabiegu należy delikatnie masować skórę, ponieważ intensywne pocieranie - zamiast oczyścić cerę - jedynie ją podrażni. Warto także pamiętać, że samodzielnie przygotowane peelingi np. na bazie cukru i miodu nie będą działały, jak te wykonane ze specjalistycznych kosmetyków. - Domowe peelingi działają jedynie odświeżająco i nie spowalniają procesu starzenia się skóry - dodała specjalistka.

Jak wybrać peeling dla siebie?

Peeling można wykonywać przez cały rok. Trzeba jednak pamiętać, że latem skóra jest delikatniejsza i potrzebuje łagodniejszych kosmetyków. Z kolei jesienią czy zimą możemy sobie pozwolić na mocniejsze zabiegi. - W tym czasie warto zdecydować się na peeling chemiczny, np. na bazie kwasów - mówiła Anna Salomon.

Jednak najważniejsze jest to, aby zabieg został odpowiednio dobrany do rodzaju cery. To będzie potrafił tylko specjalista. - Jeśli zdecydujemy się na wizytę w salonie i zależy nam, aby kosmetyczka była naprawdę dobra - popytajmy znajomych i wybierzmy się do kogoś poleconego i sprawdzonego - dodał nasz gość.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości