Pielęgnacja twarzy i ciała

Gładka skóra na życzenie, czyli jak się golić w miejscach intymnych?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Adrian
Adamczyk
Pani z maszynką do golenia

Względy estetyczne i higieniczne powodują, iż coraz częściej golimy nie tylko nogi czy pachy, ale także nasze miejsca intymne. Z możliwości usuwania niechcianego owłosienia korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Kwestią najistotniejszą jest, jak robić to właściwie.

Jak prawidłowo golić miejsca intymne? Jak golić miejsca intymne bez podrażnień? To pytania, które pojawiają się przed pierwszym zabiegiem depilacji, ale często również później. Metod na usuwanie owłosienia jest kilka, od tradycyjnej maszynki po kremy i depilatory, na depilacji światłem kończąc. Najczęściej jednak wybieramy zabieg przeprowadzony w domu, samodzielnie i z użyciem zwykłej maszynki do golenia.

Jak golić miejsca intymne maszynką?

Podstawowym narzędziem w walce z wszechobecnym owłosieniem na naszym ciele jest - tak dobrze nam wszystkim znana - maszynka. To po nią sięgamy najczęściej, wybierając depilację w domu, bez konieczności wybierania się do gabinetu kosmetycznego. To sposób najprostszy, najtańszy i dostępny dla każdego. Nie należy jednak wcale do najłatwiejszych. Jak golić miejsca intymne maszynką, aby uzyskać naprawdę zadowalający efekt? Miejsca intymne to obszar wyjątkowo delikatny i wrażliwy. Skóra tam jest cienka, a obecność narządów płciowych wcale nie ułatwia sprawy. Trudno samemu dotrzeć we wszystkie zakamarki i dokładnie zgolić włoski. Łatwo o skaleczenia i podrażnienia skóry. Mimo to wiele osób wybiera właśnie taką metodę na gładkie ciało.

Powrót do intymności po porodzie. Zobacz video:

Powrót do intymności po porodzie
Powrót do intymności po porodzie Jak odbudować życie erotyczne po narodzinach dziecka? Źródło: Dzień Dobry TVN

Jak dobrze ogolić miejsca intymne?

Jak najlepiej golić miejsce intymne? Przede wszystkim, decydując się na zabieg przy użyciu zwykłej maszynki do golenia, musimy zwrócić uwagę na jej jakość. Najlepsza jest nowa maszynka, a już na pewno musi ona być czysta, ostra i zdezynfekowana. To podstawa. Musimy też zaopatrzyć się w odpowiedni kosmetyk, który ułatwi golenie. Może to być krem do golenia, pianka lub żel. Nie wolno nam golić się "na sucho". Jak ogolić miejsce intymne? Dzień wcześniej zafundujmy skórze peeling, porządne oczyszczenie, a w dniu zabiegu ciepłą kąpiel lub prysznic. Ważne, aby skóra była rozgrzana, a łuski włosów otwarte, wtedy zgolą się łatwiej. Jak goli się miejsca intymne? Nigdy pod włos, choć mogłoby to wydawać się dobrą (i najłatwiejszą) metodą, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że włoski zaczną wrastać w skórę.

Jak ogolić miejsca intymne bez podrażnień?

Jak golić miejsca intymne, żeby nie było krostek? To jedno z pytań dręczących wszystkich, którzy choć raz spróbowali golenia miejsc intymnych samodzielnie. Przestrzeganie kilku podstawowych zaleceń powinno zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień. Liczy się więc odpowiednie przygotowanie skóry miejsca depilowanego, prawidłowa technika wykonywania zabiegu oraz sprzęt, którego używamy (dobra maszynka i środek do golenia). Jeśli zabieg przeprowadzimy starannie i powoli, istnieje duża szansa, że krosty się nie pojawią. Co zrobić, jeśli podrażnienia wystąpiły? Wtedy warto nanieść na skórę preparaty, które zadziałają regeneracyjnie, antybakteryjnie i łagodząco.

Jak golić miejsca intymne u mężczyzn?

Jak ogolić miejsce intymne u mężczyzn, aby osiągnąć zamierzony efekt i nie spowodować podrażnień? Mężczyźni powinni stosować się do ogólnych wskazówek odnośnie golenia miejsc intymnych, jednak depilacja u panów jest bardziej skomplikowana. Czasem warto skrócić nożyczkami włoski, zwłaszcza na jądrach. Jeśli jednak w ruch pójdzie maszynka, należy skórę na jądrach dobrze naciągnąć, by ułatwić sobie golenie.

Można zrezygnować ze zwykłej maszynki i spróbować depilacji maszynką elektryczną, która wyposażona jest zazwyczaj w nakładki służące depilacji intymnej. Jak poprawnie golić miejsca intymne? Powoli i dokładnie, nie zapominając o wcześniejszym ciepłym prysznicu lub kąpieli. Jak golić miejsca intymne bez podrażnień? Koniecznie stosować żel lub piankę do golenia, przy czym żel może być wygodniejszy w użyciu. Po zgoleniu włosków, dobrze jest odkazić skórę.

Jak się goli miejsca intymne u kobiet?

Jak golić miejsca intymne u dziewczyn, u kobiet? Czy wybrać bikini brazylijskiej czy też francuskie? Wszystko zależy od preferencji, ponieważ jedne panie wolą ogolić bikini całkowicie, inne lubią zostawić delikatny paseczek włosków. Często dokładne ogolenie w domu jest niemożliwe, dlatego warto spróbować zabiegu wykonanego przez profesjonalną kosmetyczkę. Da nam to pewność, że okolice intymne będą ogolone dokładnie i starannie. Często panie zastanawiają się, jak golić miejsca intymne w ciąży? I czy w ogóle golić? Zazwyczaj przed porodem panie i tak proszone są o zgolenie włosków.

Można zatem już wcześniej przygotować się na tę okoliczność i jednak nie rezygnować z golenia miejsc intymnych. Ponieważ u pań istnieje ryzyko rozwoju infekcji, która - zwłaszcza w ciąży - może mieć przykre konsekwencje, zaleca się profilaktycznie, przez dwa dni po depilacji, stosować globulki dopochwowe, które zadbają o florę bakteryjną i odpowiednie pH błony śluzowej. Taką profilaktykę warto też przedyskutować z ginekologiem.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Chaiwatt Chankasamsak / EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości