Co o śnie o przygotowaniach do ślubu mówi sennik?

Śpiąca kobieta
Fot. yulkapopkova/Getty Images
Od dziecka dziewczynki marzą, by założyć piękną białą suknię. Kiedy nadchodzi okres przygotowań do ceremonii zaślubin, emocje sięgają zenitu. Równie emocjonujący jest sen o przygotowaniach do ślubu. Jak powinniśmy go interpretować? Co na ten temat znajdziemy w senniku?

Zbliżający się ślub jest wielkim wydarzeniem nie tylko dla Młodej Pary, ale także ich najbliższych. Pomimo tego, że sennik opisuje przygotowania do ślubu , nie oznacza to wcale, że my sami planujemy zawarcie małżeństwa. Może to być reakcja na przedślubną gorączkę, czy ślub przyjaciółki, ale znaczenie snu o tej tematyce może dotyczyć także innych kwestii. Jak w takim razie można ten sen interpretować?

Podobnie jak podczas analizy każdego snu, nie wystarczy określenie motywu przewodniego, istotne są wszystkie drobne elementy, które będą wpływały na jego znaczenie. Im więcej szczegółów sobie przypomnimy, tym więcej sennik powie nam na temat wyśnionego przygotowania do ślubu. Ceremonia zaślubin wiąże się z wielkimi emocjami, dlatego naturalnym jest, że obrazy, które tego dotyczą, widzimy także po zamknięciu oczu. Sen oczywiście może być wtedy przyjemny, jednak nie trzeba go od razu analizować. Jest duże prawdopodobnie, że w takich okolicznościach sen o przygotowaniach do ślubu nie oznacza nic konkretnego, a jedynie pokazuje, co zaprząta nam umysł w danym czasie.

Sennik. Przygotowania do ślubu kościelnego i cywilnego

Jednak, kiedy jesteśmy przekonani, że tematyka ślubu nie zdominowała całkowicie naszych myśli, warto nad snem pochylić się nieco bardziej. Pierwsze, co porusza sennik przy okazji przygotowań do ślubu to rodzaj ślubu - cywilny lub kościelny. Osoby, które śnią o ślubie cywilnym dostają za jego pośrednictwem przesłanie, że osoba, z którą są związane to jedynie zastępstwo dla wielkiej miłości. Symbolika ślubu cywilnego dotyczy pójścia na kompromis i zaakceptowanie czegoś, co nie do końca spełnia nasze oczekiwania.

Sen o przygotowaniach do ślubu kościelnego jest metaforą zgody między dwiema osobami, które są ze sobą długo skonfliktowane. Najważniejsze przesłanie dotyczy pokonania podziałów. Sen jest pozytywny i jest to dla nas znak, że będzie można pogodzić się z osobami, które są przez nas uważane za wrogów.

Co mówi sennik o przygotowaniach do własnego ślubu?

W snach możemy być biernymi obserwatorami rozgrywających się scen bądź brać w nich czynny udział. Wedle tego, co znajdziemy w senniku, przygotowania do własnego ślubu bez względu na to, czy jest on cywilny, czy kościelny, oznaczają jakieś przejściowe kłopoty. Z jednej strony związane mogą być ze zdrowiem, z drugiej dotyczyć kwestii zawodowych. Wyjątkiem jest sen o przygotowaniach do własnego ślubu , kiedy w istocie ten nadchodzi. Im bliżej do tej ważnej daty, tym więcej myśli i uwagi zaprzątają plany i przedślubny stres.

Sennik. Przygotowania do ślubu innej osoby

Sennik podkreśla wagę snu, w którym widzimy przygotowania do ślubu swojego rodzeństwa. Taki sen ma nam pokazać, że czujemy się spychani na drugi plan względem brata lub siostry. Może z jakiegoś powodu, jako dorośli, mamy wrażenie, że jesteśmy gorsi i się nas pomija? Zdarzają się sny o przygotowaniach do ślubu , w których pełnimy rolę świadków. Co to oznacza dla nas? Jeżeli śnimy w czasie, kiedy rozpoczynamy nowy projekt albo przedsięwzięcie, sen nam zwiastuje, że zakończy się on sukcesem. Sen o tym motywie jest także pomyślny dla osoby szukającej pomocy. W innym przypadku niestety obserwacja ślubnych przygotowań będzie przesłaniem mało optymistycznym. Jest to głównie zapowiedź kłopotów. Jeżeli sen o przygotowaniach do ślubu dotyczy współmałżonka, wiążącego się z kimś innym, prawdopodobnie stracimy albo jego albo pracę. Z kolei, jeżeli to śniący zawiera małżeństwo z kimś innym, możliwe, że małżeństwo się rozpadnie albo małżonek umrze.

Co dzieje się w trakcie ślubu?

Sennik opowiada nie tylko o przygotowaniach do ślubu , istotne jest też to, czy do ceremonii faktycznie dochodzi. Jeżeli śnimy o ucieczce sprzed ołtarza, sen przepowiada, że zostanie nadszarpnięte nasze dobre imię. Jeżeli natomiast do ślubu dochodzi, ale zostaje on przerwany, jest do dla nas sygnał, że nasz partner może nas zdradzać. Jednak może to dotyczyć też tego, że ważna dla nas umowa nie zostanie zawarta. Pomyślnym znakiem jest dla nas stanie podczas udzielania ślubu z drugą osobą i księdzem. Jest to symbol nowej miłości. Śniąc o tym, że całą noc tańczymy w ślubnych butach, otrzymujemy z naszej podświadomości sygnał, że marzymy o namiętności i większych zmianach w życiu rodzinnym. Sen o przygotowaniach do ślubu może dotyczyć kłótni, także na weselu. Wtedy też możemy spodziewać się konfliktów w małżeństwie i rodzinie.

Zobacz film: Długotrwałe przygotowania do ślubu. Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości