Gwiazdy

"Ród Smoka". Gdzie oglądać cały sezon online? Kiedy premiera najnowszego odcinka?

Gwiazdy

Aktualizacja:
Autor:
Katarzyna
Oleksik
"Ród Smoka" - kiedy premiera 1. sezonu serialu na HBO Max? 

"Gra o tron" to jeden z najbardziej popularnych i najczęściej nagradzanych seriali. Mimo że produkcja już się zakończyła, to fani opowieści o Westeros zacierają ręce. Na platformie HBO Max zadebiutował dzisiaj "Ród Smoka". O czym opowiada serial i od kiedy będzie można go oglądać?

"Ród Smoka" - o czym jest serial?

"Ród Smoka" to tzw. prequel serialu "Gra o tron". Produkcja - podobnie, jak sama "Gra o tron" oparta jest na książkach George'a R.R. Martina. Tym razem filmowcy przenieśli na mały ekran historię opisaną w dwutomowym dziele "Ogień i krew". Powieść opowiada o rodzie Targaryenów, którzy władali stworzoną przez Martina krainą Westeros. Akcja serialu rozgrywa się 200 lat przed wydarzeniami znanymi z "Gry o tron".

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

"Ród smoka" zaczyna się od zdobycia Westeros. Aegon I Targaryen - dzięki smokom - nie tylko podbija krainę, ale także jednoczy wszystkie jej królestwa. Niestety po śmierci wielkiego króla, ciężko wypracowanej jedności nie udaje się utrzymać. Prawnuk Aegona - Viserys I - choć jest dobrym człowiek, to z rządzeniem nie za bardzo sobie radzi. W kraju dochodzi do rozłamu. Dwa wrogie sobie obozy zaczynają walczyć o władzę. Wojnę tę nazwano "tańcem ze smokami".

"Ród Smoka" - kiedy i od której będzie można oglądać serial?

Premiera serialu "Ród Smoka" w Polsce odbyła się 22 sierpnia 2022 roku. To wcześniej, niż zapowiadał George R. R. Martin w swoim wpisie na blogu. W pierwszym sezonie będzie 10 odcinków, a każdy będzie trwał około godziny. Pierwsze odcinki można już obejrzeć na platformie HBO Max.

Ród Smoka - 3. odcinek serialu. Kiedy premiera na HBO Max?

Trzeci odcinek "Rodu Smoka" miał swoją premierę na HBO Max 5 września 2022 roku. Można go już oglądać na platformie streamingowej. Kolejny odcinek będzie dostępny już 12 września.

"Ród Smoka" - kto wystąpi w serialu?

Pierwszy sezon "Rodu Smoka" będzie się składał z dziesięciu odcinków. Za reżyserię pierwszego z nich odpowiada Miguel Sapochnik. Kolejne wyreżyserują Greg Yaitanes, Clare Kilner i Geeta V. Patel. Natomiast w obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke czy Emma D’Arcy.

Warto dodać, że serial kręcony był w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, a także w Portugalii.

"Ród Smoka" - zwiastun i opinie

W oczekiwaniu na premierę serialu polecamy obejrzeć oficjalny przedłużony zwiastun, który dostępny jest na platformie Youtube. 

Krytyczka filmowa, Cat Combs napisała: "Nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak bardzo tęsknię za 'Grą o Tron' dopóki nie usłyszałam głównego motywu muzycznego z serialu podczas dzisiejszej przedpremiery "Rodu Smoka". Pierwszy odcinek jest fantastyczny! Nie mogę doczekać się tego, co będzie dalej. Trzymam kciuki, by nie było powtórki z ostatniego sezonu 'Gry o Tron'"

Dziennikarz Steve Weintraub na Twitterze podzielił się swoimi przemyśleniami - "Nie podobał mi się ostatni sezon 'Gry o Tron'. W ogóle. Ale przyznaję, że premierowy odcinek 'Rodu Smoka' jest naprawdę świetnie zrobiony i z pewnością będę oglądał dalej". 

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości