Gwiazdy

Gwiazdy i języki obce. Te cytaty to już klasyka

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek Majdan

Maturzyści mają za sobą egzamin z języka angielskiego. Prawdziwym testem jest jednak konieczność komunikacji w życiu codziennym. Jak ten sprawdzian zdały gwiazdy? Słowa Joanny Krupy, Małgorzaty Rozenek-Majdan i Heleny Król-Kołodziey.

Gwiazdy i języki obce

"Więcej się można nauczyć podróżując, podróżować, podróżować jest bosko" śpiewała Kora w kultowej piosence "Boskie Buenos". Oczywiście zdecydowanie łatwiej się przemieszczać, gdy zna się języki obce. Starcie z nimi to nie tylko zadanie dla maturzystów, ale również dla gwiazd, które prywatnie i zawodowo muszą mierzyć się z porozumiewaniem w obcym języku. I jak to bywa - nie zawsze jest łatwo, ale bywa naprawdę wesoło.

Bogactwo dźwięków języka polskiego, przy nabraniu odpowiedniego akcentu, sprawia, że jego użytkownicy są w stanie nauczyć się naprawdę dobrze porozumiewać w wielu językach. Choć oczywiście najpopularniejszy wciąż pozostaje angielski, wiele polskich gwiazd występowało w produkcjach obcojęzycznych, czego najlepszym dowodem jest kariera Kasi Smutniak obsadzanej w roli Włoszek w produkcjach ze słonecznej Italii.

Obok gwiazd, które świadomie decydują się na pracę poza granicami kraju, znajdują się te, których pobyt na obczyźnie jest tymczasowy. Niemniej jednak i one musza sobie radzić z porozumiewaniem się w obcym języku.

Jak gwiazdy mówią po angielsku?

Joanna Krupa, gospodyni show "Top Model", zasłynęła z łączenia polszczyzny z angielskim. Z zabawnych powiedzonek uczyniła swój znak rozpoznawczy, a niektóre z nich na stale weszły do codziennego użytku jak np. "twoje oczy są hipnotajzing". Niezapomnianych cytatów Joanny Krupy było jednak zdecydowanie więcej.

  • "Jakie to było dla ciebie experience?"
  • "Why chcesz być tap madl i mieć wille za trzy miliony w Los Angeles?"
  • "Show me co potrafisz. Show me you wanna be >tap madl<"

To tylko niektóre z wypowiedzi Joanny Krupy, dzięki którym modelka zdobyła sympatię widzów i wpisała się złotymi kartami w historii polskiej telewizji. Temat języka angielskiego w programie "Top Model" pojawia się dość regularnie, nie tylko za sprawą wychowanej w Stanach Zjednoczonych gwiazdy. Jurorzy często podkreślają, jak ważna w modelingu jest znajomość języków obcych. Międzynarodowe castingi są prawdziwą próbą ognia dla marzących o sławie uczestników.

Prawdziwym egzaminem ze znajomości języków obcych okazał się program "Azja Express" i jego kontynuacja w Ameryce Południowej. Kultowe stały się cytaty Małgorzaty Rozenek . Do najsłynniejszych jej wypowiedzi bez wątpienia należy ta, w której próbowała wyjaśnić dzieciom w autobusie, że Radosław Majdan jest piłkarzem . W tym celu porównała się do Victorii Beckham, gdyż, jak potem wyjaśniła, słynnego sportowca zna każdy.

He is David Beckham. And me is Victoria Beckham

- mówiła Małgorzata Rozenek, która do całego zamieszania podeszła ze znanym do siebie dystansem.

Małgorzata Rozenek wcieliła się również w rolę nauczycielki francuskiego w programie "Projekt Lady" i choć nie obyło się bez wpadki, wyszła z zadania obronną ręką.

Widzowie pokochali "Żony Hollywood", czyli posługujące się łamaną polszczyzną miłośniczki luksusu. Do historii polskiej rozrywki przeszło słynne "hellou" Heleny Król-Kołodziey oraz jej rozmyślania na temat zakupów.

  • "Buta nie kupisz, jak nie masz 1500-1600 dolary. Nie kupisz, bo nie ma"
  • "Niech Audrey, moja wnuczka wie, że jest Cavalli, Chanel i zdrowaś Mario"
  • "Ten living room za mały jest. Czy ty nie znasz rozmiarów? Nie widziałeś? Tam była sala balowa. 200 ludzi mogło wejść. A do nas tylko 100. To za mało. Co ja się mam z Tobą"

- mawiała miłośniczka "Chanela"

Choć wspomniane wyżej wypowiedzi mogłyby nie przypaść do gustu oceniającym oficjalne teksty, to ich autorzy zdali najważniejszy egzamin w świecie show biznesu. Ten, który zdaje się przed publicznością, zyskując jej sympatię.

Zobacz też:

Mama Ginekolog do Ewy Chodakowskiej: "Nieposiadanie tkanki tłuszczowej u kobiety jest wręcz szkodliwe". Zapytaliśmy trzeciego eksperta

Syn Marty Wiśniewskiej zdaje maturę. Jakie studia wybrał? "Ten temat często kończy się trzaskaniem drzwiami"

Gwiazdy bez matury. "Zdarza się jednak, że osoby ze świata rozrywki nie mają zbyt dużej wiedzy"

Zobacz wideo: Joanna Krupa o największych miłościach swojego życia

Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości