"Chyłka". Co Magdalena Cielecka ma wspólnego ze swoją bohaterką?

Cykl opowieści o mecenas Joannie Chyłce Remigiusza Mroza sprzedał się w milionach egzemplarzy. Na ich podstawie powstał serial „Chyłka – Zaginięcie”, którego pierwszy odcinek widzowie TVN mogli obejrzeć 30 marca 2019 roku. W rolę tytułowej Joanny Chyłki – wcieliła się Magdalena Cielecka. Czy ma dużo wspólnego z bezkompromisową i ambitną mecenas? Aktorkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

Mecenas Joanna Chyłka

To bohaterka thrillera prawniczego autorstwa Remigiusza Mroza. Cykl opowieści to manipulacje i intrygi. Sama mecenas jest postacią bardzo wyrazistą. Joanna Chyłka nie przebiera w środkach, zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w sądzie. Pomaga jej młody aplikant Kordian Oryński. Dwoje prawników zostaje wciągniętych w wir manipulacji, który sięga dalej, niż mogliby przypuszczać.

>>> Zobacz także: Będzie druga część "Chyłki"! "To bardzo krwisty materiał"

Sprawy, z którymi musi się mierzyć Joanna Chyłka, są bardzo różne. Mecenas broni między innymi syna milionera, oskarżonego o zabójstwo dwóch osób, rodziców, oskarżonych o zabójstwo córki, która gdzieś przepadła, robotnika, podejrzewanego o zamordowanie swojej rodziny w celu uzyskania polisy ubezpieczeniowej czy młodego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, gdy zarzuca mu się morderstwo człowieka, z którym nie miał żadnych powiązań. Każda z tych spraw jest nieco inna i pokazuje różne oblicza głównej bohaterki.

W serialu w rolę mecenas Joanny Chyłki wcieliła się Magdalena Cielecka. Jako Kordian partneruje jej Filip Pławiak. Oprócz pary głównych postaci w obsadzie znaleźli się również: Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Jacek Koman.

>>> Zobacz także: Cielecka i Pławiak, czyli mistrzyni i uczeń w „Chyłka – Zaginięcie”

Co Magdalena Cielecka mówiła o swojej bohaterce?

Zobacz film: Magdalena Cielecka idealną Chyłką? Źródło: Dzień Dobry TVN

Wszechstronny pisarz

Remigiusz Mróz to jeden z najbardziej obiecujących polskich pisarzy. Autor powieści oraz cyklu publicystycznego „Kurs pisania”, w którym opisuje, jak wygląda pisarski debiut w Polsce i droga na szczyt. Mróz zdradza również kulisy swojego warsztatu.

Remigiusz Mróz jest autorem kilkudziesięciu książek. Jak sam przyznał, potrafi pisać po dziesięć godzin dziennie. W swojej twórczości łączy różne gatunki literackie: powieść historyczna, kryminał, thriller prawniczy i science fiction. Wszystkie jego książki łączy wartka akcja i suspens.

Jest laureatem konkursu Krajowej Izby Gospodarczej „Polska Cyfrowa 2020+”. Jako pierwszy polski pisarz otrzymał w 2016 roku podwójną nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego za książki „Kasacja” oraz „Zaginięcie”. W 2017 roku ujawnił się jako Ove Løgmansbø, autor kolejnych trzech powieści.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!